Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowe wariacje

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe wariacje

Wiaan 23:35, 14 maj 2020


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5139
Witam serdecznie w moich Ogrodowych wariacjach...Jestem szczęśliwą posiadaczką niewielkiego ogrodu przydomowego bo działka to zaledwie 830m wraz z domem. Wprowadziliśmy się w 2016 roku na zimę więc do wiosny nic nie było zrobione. Planowałam, czytałam, rysowałam, ale wszystko to było mało. Zaczęłam od trawnika bo chciałam aby było zielono i jak już zaczęłam zabawę w ogrodnika to nie potrafię przestać, to jest moja wcześniej nie rozpoznana pasja Rozpoczęłam tę przygodę jak byłam zielona i nie lubiłam prac w ziemi. Jak zaczytałam się w Ogrodowisku, zakochałam się i uwielbiam każdą chwilę spędzać z moimi roślinkami, nawet chwasty wyrywam dla odprężenia. Jedynie co wiedziałam to , że chcę mieć ogródek z prostymi kształtami ale kompletnie nie wiedziałam od czego zacząć. Trafiłam tutaj i byłam w szoku, ze ludzie tak chętnie sobie pomagają, doradzają, szefowa Danusia przy ogromie pracy ma czas aby nam odpisywać, coś wspaniałego Nie miałam planu ani projektu ale nawet teraz się cieszę, bo ogromna radość dla mnie to tworzyć coś samemu i patrzeć jak wszystko pięknie rośnie. Przeczytanie sterty Waszych porad i wszelkie inspiracje, dziękuję Wam za to z całego serca... To co do tej pory zrobiliśmy razem z mężem to trawnik, rabaty dookoła działki i mam nadzieję, że nie przesadziliśmy z symetrią ale przy założeniu nowoczesnego minimalizmu tak miało być. Mam u siebie dorodne brzozy, orzecha, cisy, tuje szmaragdy, danica, aureospicata i aurea nana oraz trawy, wrzosy, świerki, lawendę, hortensje, trzmieliny, katalpy. Jest też sporo trawnika. Dalej jeszcze kombinuję, testuję, nie wszystko jeszcze jest skończone. Teraz mając swój wątek będzie mi łatwiej Was prosić o porady Załączam kilka zdjęć poglądowych moich wariacji.

Jutro zamieszczę jeszcze pozostałe nowości i inne części działki.
Tak było zanim się to wszystko zaczęło:

____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
A_gawa 22:59, 16 maj 2020


Dołączył: 18 sie 2012
Posty: 1467
Brzozy w żwirze = efekt ŁAŁ! Śliczności!
____________________
Agnieszka - W cieniu uśmiechniętego anioła
Wiaan 08:41, 21 maj 2020


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5139
Dokonałam kilka zmian w tylnej części działki. Posadziłam hortensje limelight w szpalerze i podsadziłam danicami na przemian z rozplenicą hameln gold. Nie miałam jej dotąd i jestem ciekawa jak będzie się sprawować przy żwirowej bardziej iglastej rabacie w korze rosną wrzośce, które są po ścięciu i teraz nie wyglądają aktrakcyjnie, ale za to wczesną wiosną są super...tak to teraz wygląda:

____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 08:53, 21 maj 2020


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5139
Tak było wcześniej, zaraz po zimie

____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
ElzbietaFranka 10:57, 21 maj 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
Witam ponownie na ogrodowisku

Poszłaś w nowoczesność. Na focie gdzie tuje i hortensje ibid brzegu trawnika to rozplenice? Czy zachowałam dosyć duży odstęp na focie tego nie widać bo i limelingi i rozplenice po jakimś czasie są bardzo duże.
Jeszcze zobaczę rozplenice jakie ma rozmiary.

Poza tym bardzo ładnie.
Zrób sobie adres pod którym będzie cię można szukać bo tak to od Przypadku zagladaja do ciebie. Zajrzałam bo jesteś nowa i trzeba dać wsparcie.

Pozdrawiam
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Wiaan 22:21, 25 maj 2020


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5139
ElzbietaFranka napisał(a)
Witam ponownie na ogrodowisku

Poszłaś w nowoczesność. Na focie gdzie tuje i hortensje ibid brzegu trawnika to rozplenice? Czy zachowałam dosyć duży odstęp na focie tego nie widać bo i limelingi i rozplenice po jakimś czasie są bardzo duże.
Jeszcze zobaczę rozplenice jakie ma rozmiary.

Poza tym bardzo ładnie.
Zrób sobie adres pod którym będzie cię można szukać bo tak to od Przypadku zagladaja do ciebie. Zajrzałam bo jesteś nowa i trzeba dać wsparcie.

Pozdrawiam

Dziękuję za odwiedziny Podpowiedz proszę jak zrobić sobie ten adres, założyłam wątek i jak piszę w wątkach mam linka ze swoim ogrodem a co powinnam jeszcze zrobić.

Jeśli chodzi o rozplenice to jest odmiana hameln gold, nie widziałam jej w wersji "dojrzałej" ale ponoć rośnie dużo mniejsza od normalnej. Są posadzone na przemian z kulkami danica. Miały być bukszpany, ale będzie mniej do cięcia Jedna hortka jest wieksza od pozostałych, ponieważ była posadzona rok temu. Dałam ją w miejscu, gdzie od pewnej godziny jest cień, a pozostałe mają stale słonko. Ciekawa jestem efektu w pełni sezonu...
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Nowa12 13:12, 26 maj 2020


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Bardzo ładne rabatki masz. Ja też niedawno posadziłam po raz pierwszy Hameln Gold więc będę ją dopiero testować. Na razie jest w wersji mikro .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Wiaan 13:35, 26 maj 2020


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5139
Nowa12 napisał(a)
Bardzo ładne rabatki masz. Ja też niedawno posadziłam po raz pierwszy Hameln Gold więc będę ją dopiero testować. Na razie jest w wersji mikro .

Dziękuję, że do mnie zajrzałaś, a ja zajrzałam do Ciebie piękny ogród. Przeczytałam gdzieś, że lubisz kolory bo masz taką naturę i bardzo dobrze ponieważ wtedy ogród robi się taki piękny... Waśnie jak zaczęłam urządzać swój myślałam tylko o zimozielonych, łatwych w utrzymaniu i w małej ilości, ale teraz widzę, że kolory muszą być aby czuć obcowanie z naturą. Już wiem, że będę cały czas coś dosadzać i kombinować
Lubię linie proste ale aby dodać im ciepła muszę postawić na kolor i mieszanie z liściastymi, czy bylinami, aby zmiękczyć rabaty. Na razie wszystko malutkie, ale tak lubię, patrzeć na moje roślinki jak rosną

Mam pytanie, bardzo podoba mi się oświetlenie jakie pokazałaś, czy możesz podzielić się na priv, gdzie można zakupić takie lampy?

____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Nowa12 10:38, 27 maj 2020


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Wiaan napisał(a)

Dziękuję, że do mnie zajrzałaś, a ja zajrzałam do Ciebie piękny ogród. Przeczytałam gdzieś, że lubisz kolory bo masz taką naturę i bardzo dobrze ponieważ wtedy ogród robi się taki piękny... Waśnie jak zaczęłam urządzać swój myślałam tylko o zimozielonych, łatwych w utrzymaniu i w małej ilości, ale teraz widzę, że kolory muszą być aby czuć obcowanie z naturą. Już wiem, że będę cały czas coś dosadzać i kombinować
Lubię linie proste ale aby dodać im ciepła muszę postawić na kolor i mieszanie z liściastymi, czy bylinami, aby zmiękczyć rabaty. Na razie wszystko malutkie, ale tak lubię, patrzeć na moje roślinki jak rosną

Mam pytanie, bardzo podoba mi się oświetlenie jakie pokazałaś, czy możesz podzielić się na priv, gdzie można zakupić takie lampy?



Wysłałam ci priva .
Tak to już jest z tymi naszymi ogrodami, że ciągle coś w nich zmieniamy .
Parcie ku doskonałości .
Rośliny też kupowaliśmy w większości małe a teraz po 3-4 latach już są całkiem dorodne.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
ElzbietaFranka 20:33, 29 maj 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
Masz adres już na dole to zielone chyba dałaś rady. Adres potrzebny abym mogła szybko nacisnąć na Twój adres "ogrodowe wariacje" jak jesteś u mnie i jestem u ciebie oglądam twój wątek i odwrotnie.

Czytałam o tej rozplenicy i różnie są opisywane.
Ja kupowałam też podobno małe a teraz z biegiem lat mają już 7 lat i mam potwory jedna ma ok 3 m rozpiętości jak kwitnie bardzo ładnie to wygląda.
Każda roślina czym starsza nabiera masy.
Pytałam o odstępy aby mieć na uwadze co będzie za 3-5 lat bo dzielić wszystkie trawy to trzeba dobrego drwala z pila i siekiera. Ja nie dzielę wolę kupic niż się męczyć.

Pozdrawiam
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies