Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Kraina spełnionych marzeń

Pokaż wątki Pokaż posty

Kraina spełnionych marzeń

MagdaLenka 14:42, 08 sie 2023


Dołączył: 30 mar 2023
Posty: 791
Witam wszystkich wielbicieli ogrodów w moim wątku.

Dziś jest idealny dzień na założenie wątku. Dziś ja - MagdaLenka i mój mąż - Michał mamy czwartą rocznicę zakupu działki. 08 sierpnia 2019 r. staliśmy się właścicielami 26 arów (2600mkw) gruntu ornego klasy IIIa w malowniczej miejscowości nieopodal trasy Lublin-Nałęczów. Byliśmy młodzi, piękni i pełni zapału do pracy. Jakie będą efekty naszych starań jeszcze nie do końca wiadomo, bo mam tysiąc pomysłów na minutę i ogród z pewnością będzie miał charakter zmienny. Zarys ogólny jest, a reszta wyklaruje się z czasem.

Nie planowałam na razie pokazywać swojego ogrodu, bo jeszcze nie jest takim, jaki mogłabym zaprezentować z dumą, ale zachęcana przez kilka osób jednak zdecydowałam o przyspieszeniu tej decyzji. Będzie to ogród z historią, a w zasadzie kilkoma historyjkami o spełniających się nieoczekiwanie marzeniach.

Dlaczego kraina, a nie sam ogród? A no dlatego, że moje ukochane miejsce to nie tylko nasza posesja, ale również jej otoczenie – zarówno bliższe jak i dalsze. To wspaniały starodrzew u sąsiadki za płotem, wśród którego króluje około 30-metrowy przepiękny rozłożysty jesion, do tego brzozowy zagajnik tuż za naszym płotem, sad ze starymi odmianami jabłoni oraz drewniana zabudowa, wprowadzająca sielski klimat. To ogrody sąsiadów (już bardziej nowoczesne), do których lubię zaglądać. To piękna trasa spacerowa z widokami na pagórkowate tereny rolnicze oraz rozległą łąkę z wodopojem, do którego wędruje okoliczna zwierzyna (na czele z moimi ulubionymi łosiami - tych w okolicy jest kilkadziesiąt). To Obszar Krajobrazu Chronionego Doliny Ciemięgi – nie lada gratka dla ornitologów. I wreszcie pobliski Nałęczów. Moje miasteczko rodzinne i miejsce pracy. Uwielbiam swoją małą krainę i nie wyobrażam sobie, abym mogła żyć gdziekolowiek indziej.
____________________
MagdaLenka Kraina spełnionych marzeń
MagdaLenka 14:54, 08 sie 2023


Dołączył: 30 mar 2023
Posty: 791
Teraz kawałek historii.
Z początku nasze poletko leżało odłogiem, a my załatwialiśmy formalności do budowy domu. Wielokrotnie wpadaliśmy na działkę na spacer albo ognisko i nie mogliśmy doczekać się realizacji planu pod tytułem: Dom i ogród.
W lipcu 2020 r. rozpoczęliśmy budowę domu. Wyglądało to tak:

____________________
MagdaLenka Kraina spełnionych marzeń
MagdaLenka 14:58, 08 sie 2023


Dołączył: 30 mar 2023
Posty: 791
Na tyłach działki brzozowy zagajnik sąsiadki.

____________________
MagdaLenka Kraina spełnionych marzeń
MagdaLenka 15:00, 08 sie 2023


Dołączył: 30 mar 2023
Posty: 791
Z jednej strony pole uprawne i widok na las w oddali (widok na las był jednym z moich kryteriów wyboru działki).

____________________
MagdaLenka Kraina spełnionych marzeń
MagdaLenka 15:02, 08 sie 2023


Dołączył: 30 mar 2023
Posty: 791
Z drugiej strony działka budowlana, na której w najbliższym czasie nie jest planowana zabudowa.

____________________
MagdaLenka Kraina spełnionych marzeń
MagdaLenka 15:37, 08 sie 2023


Dołączył: 30 mar 2023
Posty: 791
Podczas budowy oczywiście nie było czasu, aby myśleć o ogrodzie. Jedyne prace, jakie przeprowadziliśmy, to opryskanie całego gąszczu chaszczy herbicydem i zaoranie. Na zimę zostawiliśmy wszystko w ostrej skibie.



____________________
MagdaLenka Kraina spełnionych marzeń
Basieksp 15:44, 08 sie 2023


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10218
Witaj Macie fajną działkę w pięknej okolicy Pozdrawiam
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
MagdaLenka 15:46, 08 sie 2023


Dołączył: 30 mar 2023
Posty: 791
Wiosną 2021 r. rozpoczęliśmy uzdatnianie gleby. Wcześniej było tu pole uprawne, które w czasie naszej budowy zarosło chwastem po pas. Oprysk i zaoranie poprawiły sytuację. Następnie działka została zgłęboszowana mniej więcej na 60 cm. Za radą internetu postanowiliśmy wysiać na działce poplon - łubin i groch pastewny (który pomimo pastewności okazał się bardzo smaczny).
Poletko kwitnącego łubinu o grochu wyglądało bardzo romantycznie.



____________________
MagdaLenka Kraina spełnionych marzeń
MagdaLenka 15:47, 08 sie 2023


Dołączył: 30 mar 2023
Posty: 791
Basieksp napisał(a)
Witaj Macie fajną działkę w pięknej okolicy Pozdrawiam


Witam pierwszą osobę na moim wątku. To dla mnie wiekopomna chwila.
____________________
MagdaLenka Kraina spełnionych marzeń
Agatorek 16:02, 08 sie 2023


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
Hej Magdalenka

Bardzo ładna okolica!
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies