Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Glina i zielsko

Pokaż wątki Pokaż posty

Glina i zielsko

olciamanolcia 09:34, 28 maj 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7083
ElzbietaFranka napisał(a)




Nie wiem jak się to proso zachowuje. Miałam różne prosa i wszystkie wyrzuciłam przede wszystkim u mnie się rozsiewaly wystarczy sprzyjający rok (jesień).

Prosa są cienkie i lepsza burza łamią się. kwiatostany ciężkie ładnie wyglądają rano ale namoknięte pochylają się i lania. Trzeba też uważać gdzie się je sądzi aby wiatr nie po łamał.
Zostawiłam tylko jedno proso niskie i posadzone w zacisznym miejscu.



Elu mam te proso 6 albo i 7 lat. Nie kładzie się od wiatru - a u mnie nawet na tyłach domu wieje okropnie ( nawet moje osiedle nosi nazwę Wichrowe Wzgórza )nie łamie , nie rozsiewa.
Mam tez Heavymetal ale ono jest niskie. Kiedyś miałam proso Squaw to to było okropieństwo roztrzepane! Rozłaziło się łamało i się pozbyłam.
Northwind polecam z czystym sumieniem
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Nowa12 09:38, 28 maj 2022


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Trafiłam w dyskusję, którą też jestem zainteresowana bo też szukam wysokich ale wąskich miskantów. U mnie ML też nie dorasta wysoko ale nie myślałam że dlatego że jest w półcieniu. Przydałby mi się taki już wysoki miskant co by nie trzeba było czekać lata aż urośnie .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
olciamanolcia 09:55, 28 maj 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7083
Mam takie szybko rosnące miskanty . Kupione w Casto jako Rotsilber ale nie jestem pewna czy to on. Już w drugim roku od posadzenia był ogromniasty . Ma ładny pokroj nie rozłazi się i jest sztywny jak ze stali

Oto on- jak coś to usunę fotkę





A to zimą


____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Rojodziejowa 10:34, 28 maj 2022


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8523
Prosa Nortwind nie mam, ale niezmiennie o nim myślę bardzo mi się podoba że stoi takie wyprostowane.

Memory i Rosi dopiero kupione więc nie podzielę się doświadczeniami. Koleżanka ma natomiast dwa paskowane miskanty wzdłuż domu. Jedne kwitną drugie nie. Nie wygląda to źle, ale nie są posadzone tak gęsto, żeby tworzyły ścianę, tylko z nieregularnymi odstępami.
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Wiaan 11:00, 28 maj 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5204
Jaka tu dyskusja o trawach, no Lidka ciekawe co wybierzesz.
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
ElzbietaFranka 11:23, 28 maj 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13890
Co wybierze? Trudny wybór ma ogląd jaka trawa i gdzie się sprawdza czy nie.
Jest dużo pięknych traw (miskantow bo wyższe potrzebne), dla mnie piękna trawa jest też wanilla skay.
Bardzo ważne w wyglądzie jest gdzie jest posadzona czy w szpalerze, Kępie czy jako soliter wtedy ma przestrzeń. W słońcu, cieniu, półcieniu.
Nie ma jako takiego rankingu pięknych traw tylko reklama jak coś nowego pokaże się na rynku.
Czasem popada się w zachwyt jak widzisz na focie u kogoś kupisz i możesz się rozczarowac.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
LIDKA 11:39, 28 maj 2022


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7137
olciamanolcia napisał(a)
A może miskanty Zebrinusy? Są dość wysokie ale w poprzeczne prążki U mnie o dziwo kwitną. Mam jednego w brzozowej .


Zebrinusy są w mojej szkólce dość ladne. One sa gdzieś w kolejce na mojej liście.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
LIDKA 11:40, 28 maj 2022


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7137
olciamanolcia napisał(a)
Mam takie szybko rosnące miskanty . Kupione w Casto jako Rotsilber ale nie jestem pewna czy to on. Już w drugim roku od posadzenia był ogromniasty . Ma ładny pokroj nie rozłazi się i jest sztywny jak ze stali

Oto on- jak coś to usunę fotkę





A to zimą





Nie usuwaj . Ładny.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
LIDKA 11:43, 28 maj 2022


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7137
olciamanolcia napisał(a)
A może proso Northwind ? Te które mam przy tarasie? Te kupując na pewno nie dojdzie do pomyłki


Jaka Jego wysokość?
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
LIDKA 11:52, 28 maj 2022


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7137
April napisał(a)
Bardzo fajny basen, można już sobie popływać w takim A macie jakieś podgrzewanie? Ja mam bardzo podobny, chyba już 6-7 lat wytrzymał. Trochę mniejszy bo ma trzy podpory z boku. I zawsze mieliśmy problem z temperaturą wody. Max 24 stopnie. Niestety u nas w cieniu stoi, bo w lesie nie mam słonecznej miejscówki. Planujemy już kolejny i koniecznie jakiś system podgrzewania do niego.
I jeszcze jedno doświadczenie. Woda z wodociągu utrzymywała się znacznie dłużej przejrzysta niż z pompy własnej i nie wymagała tak dużo chemii. Z pompy dość szybko zieleniała, nawet pomimo wszystkich wymaganych specyfików.
My mamy specjalnie wykopany wgłębnik, na jakieś 80cm i wokół posadzone żywopłoty cisowe, z dodatkiem molini Karl Foester żeby zachować prywatność.
Udanego sezonu pływackiego Ciekawa jestem jakie będziecie mieć doświadczenia


My zrobiliśmy placyk z kostki i plaże wkolo z drobnych otoczaków.

Basen ma wystawe południową i już mieliśmy 22 st wody. Woda z wodociągu. Kąpałam się raz ale moje łobuzy już kilka razy.

Całkiem to sie nie dam rady zasłonić ale nie jest żle.
Zobaczymy jak to latem będzie.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies