Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródkowe perypetie:)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródkowe perypetie:)

abiko 12:23, 05 cze 2015


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8410
Gabriela napisał(a)
Agnieszko, jak ślicznie jest u Ciebie. Ile bylin, kolorów, te cudne róże, oplatające balustradę balkonu. Są pachnące?
Wspaniale się prezentują rabaty bylinowe.
Podczytałam o wodzie, u nas od zeszłego roku też bardzo mokro, za mokro. Marzę o suszy i podlewaniu.


Pachną, pachną.. Daleko nie masz pamiętasz
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
abiko 12:26, 05 cze 2015


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8410
07_Rene napisał(a)
Ale sąsiedzi moją widok. .. boska ta róża.


To tylko dwie, gdyby było więcej byłby busz. Ale taką lubię. Dzięki temu mam miejsce niżej na byliny,które kocham choć zimą łyso.
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
abiko 12:29, 05 cze 2015


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8410
I moje drugie pytanie.. czy jeśli posadzę zamiast hakuro np. grujecznika to bedzie mu tutaj dobrze? a jak nie grujecznik to co.. pasuje mi tutaj jakieś nieduże drzewo, mam okno z boku więc za wielkie być nie może, tylko co?
Hakuro do wywalenia, wyjątkowo zrobiła się brzydka.
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
Madzenka 09:38, 06 cze 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Dziekuje za Gertrudę Musimy poczekać na ich urodę ze dwa sezony Moja kupiona jest w doniczce z bezpośredniego żrodła od Austina z Angli dlatego nawet w pierwszym sezonie ma duzo pedów. Wszystkie austinki z tego żródła sa mocne

____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 09:41, 06 cze 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
abiko napisał(a)
I moje drugie pytanie.. czy jeśli posadzę zamiast hakuro np. grujecznika to bedzie mu tutaj dobrze? a jak nie grujecznik to co.. pasuje mi tutaj jakieś nieduże drzewo, mam okno z boku więc za wielkie być nie może, tylko co?
Hakuro do wywalenia, wyjątkowo zrobiła się brzydka.


A musisz mieć tu drzewo? Trudno kić coś tak niskiego co by sie zmieściło i nie zasłoniło okna. Z czasem kazde urosnie i zasłoni..,nawet umbry maja koronę 3-4 M

Może lepiej jakiś bukszpan albo cis na nozce, krzak magnoli Nogra (nie rosnie wielka),albo coś pendulowatego.
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 09:46, 06 cze 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
abiko napisał(a)
Powiedzcie mi jak wcisnąć w to miejsce z krzesłem i bukszpanem drzewo. Plan jest taki, że w miejsce bukszpana posadzę po raz trzeci i ostatni wiśnię Umbraculiferę. Planuję tutaj zrobić żwirowy placyk, kosztem trawnika oczywiście, aby widzieć dzieci na huśtawkach. Drzewo ok, tylko w planie mam przesadzenie tutaj jeszcze Nowej Zembli. Zmieszczę..? a gdzie bukszpan.. Czy bukszpan w niedalekiej bliskości od drzewa będzie ok. Niby inaczej się korzenia, ale...kurcze nie mam pewności czy dobrze kombinuję.

Ja bym teraz zamiast wisni umbraculifera posadziła szczepionego kulistego platana Alpen's Globe, ma wieksza koronę niz umbra ale rosnie bardzo powoli,
Wycięłabym ładne kolo, ktore mozna obsadzic np werbena patagońską i trawami, niby zasłonisz plac zabaw a bedziesz widzieć dzieci
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
alinak 08:01, 08 cze 2015


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
Agnieszko z hakuro masz racje -brzydka ale spróbuj ja co roku oglądać do zera. trzyma wtedy kulisty pokrój
a jeśli koniecznie chcesz wyrzucić to fajny pomysł Gabriela .ma rozpiętą brzoskwinie. super rośnie .ostatnio o tym pomyśle opowiadał też producent Maji w ogrodzie
to dobre angielskie wzorce
____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
abiko 14:11, 09 cze 2015


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8410
Madzenka napisał(a)


A musisz mieć tu drzewo? Trudno kić coś tak niskiego co by sie zmieściło i nie zasłoniło okna. Z czasem kazde urosnie i zasłoni..,nawet umbry maja koronę 3-4 M

Może lepiej jakiś bukszpan albo cis na nozce, krzak magnoli Nogra (nie rosnie wielka),albo coś pendulowatego.


Nie muszę, ale coś wyższego by mi się przydało. Drzewo za duże, masz rację Madżenko, że zasłoni okno, a tego nie chcę. Zostaje mi cis na nóżce, albo trzmielina. Hmmm cis na nóżce w hostach?
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
abiko 14:12, 09 cze 2015


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8410
alinak napisał(a)
Agnieszko z hakuro masz racje -brzydka ale spróbuj ja co roku oglądać do zera. trzyma wtedy kulisty pokrój
a jeśli koniecznie chcesz wyrzucić to fajny pomysł Gabriela .ma rozpiętą brzoskwinie. super rośnie .ostatnio o tym pomyśle opowiadał też producent Maji w ogrodzie
to dobre angielskie wzorce


Hakuro wywalam.. serca nie mam do wyrzucania, ale ją wywalę
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
abiko 14:15, 09 cze 2015


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8410
Madzenka napisał(a)

Ja bym teraz zamiast wisni umbraculifera posadziła szczepionego kulistego platana Alpen's Globe, ma wieksza koronę niz umbra ale rosnie bardzo powoli,
Wycięłabym ładne kolo, ktore mozna obsadzic np werbena patagońską i trawami, niby zasłonisz plac zabaw a bedziesz widzieć dzieci


Ja mam tam patelnię, odkąd sąsiad wyciął wszystkie kilkunastometrowe choiny. Muszę tam cień zrobić.. chciałam właśnie placyk w żwirze jak mam z ciurkadłem niedoszłym. Drzewo musi pasować do różanki, która sośnie w najlepsze na skarpie właśnie. Myślałam o platanie, tyle, że planowałam zasłonić się nie od dzieci a od drugiej strony. Tylko czy Platan nie będzie za duży do mojego ogródka.
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies