Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródkowe perypetie:)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródkowe perypetie:)

abiko 21:48, 25 paź 2015


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8410
Gardener27 napisał(a)
Agnieszko pamiętasz gdzie kupiłaś barbulę ? Szukam jej po szkółkach i nie mają Internet chyba mi zostaje


Ja kupiłam w internecie. Sadzonka była mała, ale zdrowa i rośnie ładnie. Przypomnę sobie gdzie i dam znać. Czytałam, że barbulę można ukorzenić łatwo z szubrytów. Chcę sprawdzić na wiosnę, jak będę cięła to służę patykiemjak chcesz.
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
abiko 21:53, 25 paź 2015


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8410
butterfly napisał(a)
Dziekuję za kurczaczka - ładnie się przebarwił

To napisz cos więcej o tej barbuli - jak wygląda wiosną, kiedy zakwita, czy nogi ma ładne czy lepiej z tyłu ją sadzic, jak wysoka....


Beatko barbulę tnę nisko wiosną. Jest mało problemowa i chwalą ją pszczelarze. Kwitnie od sierpnia do teraz, aczkolwiek już kwiaty przekwitły. Kolor obłędny aparat mój nie pokazuje takiej niebieskości. Ściąga do siebie całe mnóstwo owadów głównie pszczół, stąd powinna być przy pasiece jak ktoś ma. Ja posadziłabym ją na widoku, ona ładnie się od dołu rozkrzewia, szkoda jej zaslaniać. U mnie zajmuje tak z 1 m szer. więc tyle jej muszę zostawić wiosną i nic nie sadzić obokMało osób ma ją u siebie również na O. Tylko nie wiem jaką mam odmianę
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
Gardener27 22:23, 25 paź 2015


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
abiko napisał(a)


Ja kupiłam w internecie. Sadzonka była mała, ale zdrowa i rośnie ładnie. Przypomnę sobie gdzie i dam znać. Czytałam, że barbulę można ukorzenić łatwo z szubrytów. Chcę sprawdzić na wiosnę, jak będę cięła to służę patykiemjak chcesz.


Edit Teraz dopiero odczytałem wiadomość Dziękuję
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Ozz 22:33, 25 paź 2015


Dołączył: 20 cze 2012
Posty: 1908
O widzę, że u Was zdrowo sypnęło U nas bez większych strat.
____________________
Tutaj piszę bloga: ZielenDoKwadrat.pl A tutaj walczę z własnymi ogrodami :) MIKRO ogród 2.0 stary wątek tu: MIKRO ogród 1.0
abiko 22:37, 25 paź 2015


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8410
O Olenka.. byłam dziś koło Ciebie, ale nie miałam jak wstąpić..
sypnęło i zniknęło całe szczęście.. buziaki
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
Ozz 22:47, 25 paź 2015


Dołączył: 20 cze 2012
Posty: 1908
To mus nadrobić, bo jeszcze chwila i nie zasadzę chyba trzykrotki w tym roku Specjalnie na tę okazję, nauczę się obslugiwać nasz ekspres do kawy
____________________
Tutaj piszę bloga: ZielenDoKwadrat.pl A tutaj walczę z własnymi ogrodami :) MIKRO ogród 2.0 stary wątek tu: MIKRO ogród 1.0
05:55, 26 paź 2015
abiko napisał(a)


kurcze mi się nie podoba.. w tym miejscu miskant mi się przewiesza nie stoi, ale nie mam czym zasłonić nóg róży.. okropnie teraz to wygląda i muszę to zmienić. Tylko co dać w zamian.



dobry pomysł żeby trawami róże zasłonić ....ale u ciebie przewieszony miskant słabo wyglada...powinien stać pinowo i szytywno!


ciekawe jak to u mnie wyjdzie? ...najwyzaj bedę poprawiać albo zmieniac....bo to pierwszy raz
abiko 08:58, 26 paź 2015


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8410
Justyna ten właśnie się przewiesza, tutaj już w ogóle, bo go śnieg dogiął, ale koło hortensji po drugiej stronie.. gdzieś wrzucałam wcześniej stoi pięknie.Nie wiem od czego to zależy naprawdę.
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
abiko 12:28, 26 paź 2015


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8410
Swoją drogą, nie bardzo mam pomysł co zamiast miskanta dać do tych róż, aby jakoś je zasłonić. Myślałam jeszcze o berberysie jakimś wyższym czerwonym? Bo teraz nie widać nic bukszpanów.. i zagwozdka na zimę.
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
lojalna_ 13:08, 27 paź 2015


Dołączył: 29 lip 2014
Posty: 19078
Jesien u Ciebie pieknie maluje kolorami, milorzab sliczny, zawilce masz kwitnace super, moje wymarzly, a donice slicznie obsadzone

____________________
Jola Lawendowy zawrót głowy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies