Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » MIKRO ogród 2.0 - czyli szewc bez butów chodzi

Pokaż wątki Pokaż posty

MIKRO ogród 2.0 - czyli szewc bez butów chodzi

Ozz 10:57, 21 maj 2014


Dołączył: 20 cze 2012
Posty: 1908
Witam wszystkich po długiej przerwie.

Jakoś tak ciekawie się życie układa, że gdy człowiek czegoś bardzo pragnie - marzenie się spełni. Choćby nawet spełnienie było namiastką marzenia... taką namiastką 4x6...

Wyobraźcie sobie statek bez portu, jaskółkę bez gniazda czy ogrodnika bez ziemi. Takiego co to próbuje na 1m2 balkonu upchać pół ogrodu botanicznego... to tyle w skrócie o mnie

Przychodzi jednak czas, że rower można zamienić na malucha, a balkon na skrawek ziemi mniej więcej wielkości 4x6 i tu... zaczynają się problemy

Posypuję głowę popiołem i kajam się swoją nieporadnością - gdyż tworząc z rozmachem ogrody innym, drżącą ręką rysuję rabatki na osobistym skrawku wielkości dorodnego dywanu.
A może powodem porażki jest też nadmiar pomysłów i chęć zrealizowania i uwzględnienia WSZYSTKIEGO?

Trudno znaleźć przyczynę, a trzeba znaleźć rozwiązanie - zwracam się więc do szanownego i wielce mi miłego grona Ogrodowiczan, z którymi z niejednej rabaty sadzonki się szabrowało o pomoc

Oto on - mój problem Moje chwastowisko-gruzowisko w rzucie i kilku ujęciach. Nie wrzucam żadnych własnych pomysłów na razie, bo mam w głowie śmietnik porównywalny jak ten w ogrodzie.


Zdążyłam na jesieni wykopać i oddarować dwie thuje i posadzić kolumnowe wiśnie Amanogawy, różę pnącą (Iceberg chyba?) oraz namiastkę żywopłotu z grabu (nie wiem czy nie podmienić część na cis ).
Podstawowy problem - z drugiego piętra z daszku nad balkonem sąsiada kapie woda podczas deszczu i żłobi nam rynny w trawniku. Tam też jest ciemniej i dość sucho.
Słońce jest między południem a podwieczorkiem, potem jest dość jasno ale w cieniu bo wokół bloki.
Ziemia jest usypana na gruzie, w tym chyba wapiennym jest sucha i niezbyt urodzajna.
Mimo półcienia dość mocno nagrzewa się elewacja od słońca. Ogółem - dość cieniście, ale sucho i upalnie. Co oczywiście też pociąga za sobą obecność mrówek z koloniami mszyc :/

Sąsiad po prawej, sąsiad po lewej i na przeciwko przez uliczkę kolejny blok, więc niezbyt intymnie, ale co tam.

POMOŻECIE?
____________________
Tutaj piszę bloga: ZielenDoKwadrat.pl A tutaj walczę z własnymi ogrodami :) MIKRO ogród 2.0 stary wątek tu: MIKRO ogród 1.0
Ozz 10:59, 21 maj 2014


Dołączył: 20 cze 2012
Posty: 1908
,,Pierwsze wrażenie"


____________________
Tutaj piszę bloga: ZielenDoKwadrat.pl A tutaj walczę z własnymi ogrodami :) MIKRO ogród 2.0 stary wątek tu: MIKRO ogród 1.0
Joanna___ 11:12, 21 maj 2014

Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 452
Aleeee super.....gratuluję ogródeczka
____________________
Joanna___ 11:15, 21 maj 2014

Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 452
Taka powierzchnia ma to do siebie,że jak posadzisz roślinki od razu będzie przytulnie.
____________________
AlicyaLK 11:50, 21 maj 2014


Dołączył: 25 mar 2013
Posty: 1167
Tak, marzenia się spełniają, trzeba tylko w nie wierzyć! Gratuluję ogródka
____________________
Pozdrawiam Alicja Kraina Czarów w fazie projektów
Ozz 12:41, 21 maj 2014


Dołączył: 20 cze 2012
Posty: 1908
Stan, przepraszam - tragedia obecna. Proszę nie zwracać uwagi na elementy nie-roślinne

Obrysy dla jasności - te drzewka to wiśnia Amanogawa (kolumnowa), z lewej bukszpanik, po prawej w rogu róża i przed nią graby. Pod płotem malutkie witki bluszczu pospolitego, który docelowo ma zasłonić zielonym parawanem brzydkie ogrodzenie. Do pozostałych elementów nie jestem przywiązana
____________________
Tutaj piszę bloga: ZielenDoKwadrat.pl A tutaj walczę z własnymi ogrodami :) MIKRO ogród 2.0 stary wątek tu: MIKRO ogród 1.0
Kasial 14:00, 21 maj 2014


Dołączył: 08 kwi 2014
Posty: 833
Witam.
Poprzedni wątek przejrzałam, ciekawa jestem efektu dla tego ogródka
Będę podglądała i kibicowała
____________________
Dziewczyna z lasu :) Ogrodowa zachciewajka :)
Tess 14:13, 21 maj 2014


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
Ozz, rewelka, masz własny kawałek ziemii, nie betonu!

Wiesz, że ja planować nie umiem. ani, ani.
Wiedzy dostatecznej brak, a i wyobrażni też.
ale kibicować będę i trzymać kciuki z całych sił.

Buziol
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
ewakatowice 14:14, 21 maj 2014


Dołączył: 17 sty 2014
Posty: 8936
Będę zaglądać i kibicować
____________________
Ewa - miejsko&sielsko
ewakatowice 14:15, 21 maj 2014


Dołączył: 17 sty 2014
Posty: 8936
I zaznaczam
____________________
Ewa - miejsko&sielsko
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies