Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródkowe perypetie:)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródkowe perypetie:)

abiko 15:21, 03 mar 2017


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8413
Wracam do podzielenia ogrodu i zrobienia ma lego zakątka, dziewczyny może taki parawan grabowy? Jak tutaj:
http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/384-drzewa-kandelabry-szpalery-i-parasole/photos
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
Katkak 21:07, 04 mar 2017


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Aguś jak tam grujecznik? nie muszę się wstydzić?
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
abiko 09:40, 06 mar 2017


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8413
Kasia grujecznikowi chyba nic nie jest W sobotę przycięłam mu tą jedną gałązkę, co miał na dole, tak aby ładnie wyglądał. Opryskałam promanolem i spadł deszcz
Przecież Ty masz rękę do kwiatów Jakie wstydzić
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
ivo 09:45, 06 mar 2017


Dołączył: 21 lip 2013
Posty: 3134
Witaj Abiko ! Melduję że po zimie penstemony żywe Ciekawa jestem jak one szybko rosną ? Podzieliłam je na takie pojedyncze sadzonki. Szybko tworzą się z nich kępki ?
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/5905-zielonym-od-linijki-ogrod-ivony
abiko 09:48, 06 mar 2017


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8413
Z chorą krtanią, zapasem chusteczek posprzątałam ogródek Przebiłam jednocześnie wszystkich moich sąsiadów co pracują w ogrodzie, bo byłam w nim o 7:20
Wygrabiłam 5 worów liści od sąsiada zza miedzy, które wylądowały u mnie.
Liści dębu było że hej.
Posprzątałam byliny, przycięłam trawy oprócz wielkiego miskanta, przycięłam powojniki i cisy. Zdjęłam okrycia jodełkowe, wygrabiłam co się dało z 6 rabat. Udało mi się uporządkować wejście, pozamiatać kostkę i poskładać meble. Sezon siedzenia na tarasie w słońcu rozpoczęty.

Niestety wiało jak diabli, wieczorem spryskałam promanolem i miedzianem róże, ale chyba będę musiała oprysk ponowić. Deszcz dziś zrobił pewnie swoje.
Przy okazji przyjrzałam się jak mogę podzielić mój ogród w kształcie litery L- miałam zrobić zdjęcia, abyście doradziły, ale rozwijająca się infekcja mi już nie pozwoliła. Czyli wszystko w normie, dalej nie wiem jak to ugryźć

____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
abiko 09:49, 06 mar 2017


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8413
ivo napisał(a)
Witaj Abiko ! Melduję że po zimie penstemony żywe Ciekawa jestem jak one szybko rosną ? Podzieliłam je na takie pojedyncze sadzonki. Szybko tworzą się z nich kępki ?


Super! Bardzo się cieszę. Jak się ziemia ociepli daj im nawóz i niech rosną. Nie wiem jak szybko dojdą do sporej kępy, u mnie po jednym sezonie był naprawdę spory. Wg mnie rośnie całkiem przyzwoicie
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
margaretka3 09:58, 06 mar 2017


Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 5348
O 7.20? Przegiełaś! Toć ja o 9 wstałam Ale zeszłam z ogródka, jak już ciemno było.
Ale gdzie chcesz dzielić? Tam gdzie chcesz ławkę postawić? Tam chcesz osłonić i zrobić kącik?
____________________
Gosia - Ogród od nasionka z widokiem na Lanckoronę
sylwia_slomc... 10:06, 06 mar 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82140
abiko napisał(a)


No to trzymam kciuki Sama byś zrobiła tak swoją drogą

Mam nadzieję, że pogoda wytrzyma i jutro będzie ładnie, bo nic nie zrobiłam.
Na dodatek mam chorą krtań, dobrze, że w pracy nie przeszkadza

Mam taką ilość liści nawianą od sąsiada, który nie posprzątał na jesieni, że pory roku można pomylić.
Cisy od Karoli mi pokrzywiło od tych wiatrów, muszę jakoś wymyślić, żeby się zakorzeniły lepiej.

Aguś ja mam prawko od 15 lat tylko jeździć nie lubię i nie opłacało się auta utrzymywać
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
abiko 10:14, 06 mar 2017


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8413
margaretka3 napisał(a)
O 7.20? Przegiełaś! Toć ja o 9 wstałam Ale zeszłam z ogródka, jak już ciemno było.
Ale gdzie chcesz dzielić? Tam gdzie chcesz ławkę postawić? Tam chcesz osłonić i zrobić kącik?


Serio, serio.. gardło bolało, spać nie mogłam to poszłam, mina moich sąsiadów w szlafrokach przy kawie bezcenna uwierz Tym bardziej, że oni blisko emerytury, wstają z rana nawet w sobotę
Ale dzięki temu o 9 miałam 2 rabaty zrobione.
Ławka zostaje tam gdzie będzie miejsce do siedzenia, tutaj nie zmieniam.

Gosia.. irytuje mnie,że jak wchodzę do ogrodu to od wejścia widać wszystko po koniec. Chciałam to jakoś przesłonić, podzielić. Nawet Em się zgodził na ciachnięcie trawnika

A druga rzecz, to tam gdzie mam kamień koło wrzosowiska, chciałam zrobić miejsce na ognisko. Ale żeby sąsiadów nie widzieć chociaż, tych środkowych, to chciałam sobie ścianę zrobić taką oddzielającą. Nie pasuje mi jednak parawan jak dziewczyny mówiły, bo to nie mój styl jakoś.
Planowałam, że sobie rozłożę wąż i zobaczę, no ale nic z tego nie wyszło.
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
abiko 10:15, 06 mar 2017


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8413
sylwia_slomczewska napisał(a)

Aguś ja mam prawko od 15 lat tylko jeździć nie lubię i nie opłacało się auta utrzymywać

Jak można nie lubić
I tak jesteś idealnym pasażerem, że nie mówisz co ma kierowca robić
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies