Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród prawie wymarzony …

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród prawie wymarzony …

DariaB 17:37, 01 kwi 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3062
Zawstydzasz mnie 50m2 w 3h? Mi to kilka dni zajęło ja bym pewnie sypnęła świeżej ziemi, wyrównała i siała, ale ja się nie znam
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
olciamanolcia 19:16, 01 kwi 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7164
Kawa napisał(a)
super gęba
i już tyle masz ogarnięte no i hameln się zieleni ehh


Ale tylko te w donicy przy domu. Tu roślinki mają ciepło .
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
olciamanolcia 19:25, 01 kwi 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7164
DariaB napisał(a)
Zawstydzasz mnie 50m2 w 3h? Mi to kilka dni zajęło ja bym pewnie sypnęła świeżej ziemi, wyrównała i siała, ale ja się nie znam



Daria u mnie to nie była taka trudna sprawa. W tym miejscu corocznie od 7 lat rozkładany był basen wiec praktycznie tu nie było trawnika . Po sezonie letnim było zawsze klepisko i tak naprawdę trawa nie zdążyła odbijać i była nijaka . Teraz basen zmieni miejscówkę i powinno byc dobrze.
Pomyliłam się o 5m2
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Agatorek 21:24, 01 kwi 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
Ty to masz tempo . Brawo Ty!
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Agi2006 22:47, 01 kwi 2022


Dołączył: 04 paź 2014
Posty: 2824
Super miejsce na basen i super geba! I w ogóle kawał roboty odwaliłaś. Zazdroszczę pogody . U mnie snieg
____________________
Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie...
Rumianka 17:18, 02 kwi 2022


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10286
Działasz pewnie na turbodoładowaniu...a gęba fantastico...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Wiolka5_7 17:34, 02 kwi 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20633
A ile będziesz sypać tej ziemi ? Ja jak sypalam 10 cm to eM przemieszały mi glebogryzarką i po 2 tyg.siałam trawkę
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
olciamanolcia 18:37, 02 kwi 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7164
Agatorek napisał(a)
Ty to masz tempo . Brawo Ty!


Tak. Jak coś zaplanuję to robię I znowu cały nadgarstek mnie boli
Brawo ja


Agi2006 napisał(a)
Super miejsce na basen i super geba! I w ogóle kawał roboty odwaliłaś. Zazdroszczę pogody . U mnie snieg


Czego w tym miejscu nie miało być Na początku wiata z pomieszczeniem gospodarczym, potem był -a jakże -warzywnik-ogórki sałata rzodkieweczka no i truskawki Az pewnego pięknego roku wszystko wżarły mi ślimaki i czar prysł- warzywnik do rozbiórki
Później był pomysł paleniska na kamieniach... i na końcu ku mojej uciesze-stanie tam basen-to będzie jego dożywotna miejscówka .

Rumianka napisał(a)
Działasz pewnie na turbodoładowaniu...a gęba fantastico...


Tak ! Duracell-e połykam A tak poważnie z tym akurat miejscu zrywanie a właściwie wygrabianie darni to czyta przyjemność. Jak pisałam wyżej ta mini trawka była bardzo słabo ukorzeniona -nie to samo co w miejscu gdzie ma stać basen. Tam to była prawdziwa orka! Zajeło mi to o wiele więcej czasu niż tu gdzie opisuję. Dlatego jutro bądź w poniedziałek podjedzie sąsiad z glebogryzarką i dokończy.
Gęba boska Chyba pojadę po drugą
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
olciamanolcia 18:47, 02 kwi 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7164
Wiolka5_7 napisał(a)
A ile będziesz sypać tej ziemi ? Ja jak sypalam 10 cm to eM przemieszały mi glebogryzarką i po 2 tyg.siałam trawkę


Max 5 cm może i nawet nie tyle..Jedyne bardzo widoczne wgłębienie jest na samym początku. To pozostałość po rabacie ze smiałkami darniowymi i gladiolami rok 2015....







Oczywiście po zlikwidowaniu tej rabaty wyrównaliśmy teren ale chyba dosypaliśmy za mało widać różnicę.

Tak myślałam aby dosypać ziemi lekko ja przmieszać z gruntem rodzimym i za tydzień ,lub dwa posiać trawę.
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Wiolka5_7 19:54, 02 kwi 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20633
Zrób tak jak piszesz
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies