Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród prawie wymarzony …

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród prawie wymarzony …

annAnka 20:25, 06 kwi 2022

Dołączył: 03 kwi 2022
Posty: 2
Dzień dobry!

przypadkiem znalazłam zdjęcia Twojego ogrodu i przepadłam! Gratuluję! Jest piękny! Ja dopiero w tym roku zakładam ogród i mam kilka pytań (specjalnie, by móc Cie dopytać założyłam konto na Ogrodowisku)

- Czy mogłabyś mi powiedzieć, jakie zachowałaś odległości brzóz od siatki i pomiędzy drzewkami? Na innym wątku Ogrodowiska dot. doorenbosów odradzano sadzenie blisko tujek. Nie bardzo chcę sadzić tujki, ale właśnie za brzozami chciałabym dać 6 stożkowych jako tło. I stąd moje pytanie - czy widzisz jakieś przeciwwskazania, że brzozy są blisko tujek? I w ogóle jak radzisz sobie z hortensjami tak blisko brzóz - nawodnienie?

- i pytanie dot. rozchodników obok brzóz - jaka to odmiana? Wspominałaś o Autumn Joy, ale na zdjęciach te obok brzóz wydają się takie wysokie.

Dzięki za odpowiedzi i raz jeszcze gratuluje ogrodu!
Anka

Mirka 20:35, 06 kwi 2022


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
olciamanolcia napisał(a)
Mirko trzymam je teraz na tarasie bo u nas slonko przez cały tydzień . Dziś wieje , pada deszcz naprzemiennie ze śniegiem wiec je wstawię do domu.

Będę zraszać

Nie wstawiaj do domu one nie zmarzną przecież.
Albo ukorzeniasz w domu albo na dworzu takie wstawianie i wystawianie nie zda egzaminu.
Wiem co piszę.
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
LIDKA 21:59, 06 kwi 2022


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7498
Postaw w cieniu . Podlewaj az do jesieni. Korzonki się pojawią. Mirka dobrze radzi.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
olciamanolcia 16:21, 07 kwi 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7367
Mirka napisał(a)

Nie wstawiaj do domu one nie zmarzną przecież.
Albo ukorzeniasz w domu albo na dworzu takie wstawianie i wystawianie nie zda egzaminu.
Wiem co piszę.




LIDKA napisał(a)
Postaw w cieniu . Podlewaj az do jesieni. Korzonki się pojawią. Mirka dobrze radzi.



Mirko Lidko-stoja na tarasie przy murze, maja ciepło i coraz grubsze pączki. Wilgotno maja przez cały czas-myślę, że ten piasek jest lepszy niż ziemia-dłużej zatrzymuje wilgoć.

____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Agatorek 16:36, 07 kwi 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
olciamanolcia napisał(a)
Przez te wczorajsze i dzisiejsze zdjęcia Waszych zimowych ogrodów pozwoliłam sobie kominek rozpalić u mnie dziś pi …dzi niemiłosiernie że o mało co głowy nie urwie . Odczuwalna temp -6 ..
Miłego wieczoru.






Piękny widok
Ale jaka cudna lampa!
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Mirka 16:43, 07 kwi 2022


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
olciamanolcia napisał(a)







Mirko Lidko-stoja na tarasie przy murze, maja ciepło i coraz grubsze pączki. Wilgotno maja przez cały czas-myślę, że ten piasek jest lepszy niż ziemia-dłużej zatrzymuje wilgoć.

____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
olciamanolcia 16:54, 07 kwi 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7367
annAnka napisał(a)
Dzień dobry!

przypadkiem znalazłam zdjęcia Twojego ogrodu i przepadłam! Gratuluję! Jest piękny! Ja dopiero w tym roku zakładam ogród i mam kilka pytań (specjalnie, by móc Cie dopytać założyłam konto na Ogrodowisku)

- Czy mogłabyś mi powiedzieć, jakie zachowałaś odległości brzóz od siatki i pomiędzy drzewkami? Na innym wątku Ogrodowiska dot. doorenbosów odradzano sadzenie blisko tujek. Nie bardzo chcę sadzić tujki, ale właśnie za brzozami chciałabym dać 6 stożkowych jako tło. I stąd moje pytanie - czy widzisz jakieś przeciwwskazania, że brzozy są blisko tujek? I w ogóle jak radzisz sobie z hortensjami tak blisko brzóz - nawodnienie?

- i pytanie dot. rozchodników obok brzóz - jaka to odmiana? Wspominałaś o Autumn Joy, ale na zdjęciach te obok brzóz wydają się takie wysokie.

Dzięki za odpowiedzi i raz jeszcze gratuluje ogrodu!
Anka




Witaj Aniu!
Bardzo mi miło,że mój ogród przypadł Ci do gustu

Odpowiadam po kolei:

Brzozy rosną od siatki jakieś 40 cm a to tylko dlatego ,że były posadzone zanim postawiliśmy ogrodzenie. Pomiędzy nimi są rózne odległości - te pod płotem rosną od siebie co 3,5 m a te na przedzie rabaty co 3m.

Żadnych przeciwwskazań co do sadzenia tujek przy brzozach czy na odwrót nie widzę- u mnie tujki były pierwsze.

Tu rok 2018-brzozy posadzone w 2016.



Odnośnie hortek przy brzozach- nie mam nawadniania na rabacie, mam tylko grubą warstwę kory i sporadycznie podlewam jeśli są upały. Hortki sobie radzą.

Ta rabata powstała w 2019 r na wiosnę




Jeśli chodzi o rozchodniki -tak to Autumn Joy. Posadzone w 2018 roku na jesieni.
W zeszłym sezonie bardzo się rozrosły i poszybowały w górę.

Tu ich pierwszy rok w tejże rabacie (2019)






Pozdrawiam i trzymam kciuki za Twój ogród
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
olciamanolcia 19:18, 07 kwi 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7367
Agatorek napisał(a)


Piękny widok
Ale jaka cudna lampa!


Aga dzieki.
Lampy mam dwie - to mój prezent - ode mnie dla siebie



____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Napia 21:45, 07 kwi 2022


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
Trzymam kciuki za hortki w doniczce. Tego sposobu nie praktykowałam - robiłam odkłady - to zawsze się sprawdza, albo wkładałam patyczki prosto w ziemię. Część się przyjęła, część niestety nie, ale uczciwie przyznaję, że czasem zapominałam je podlać
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
Agatorek 22:45, 07 kwi 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
olciamanolcia napisał(a)


Aga dzieki.
Lampy mam dwie - to mój prezent - ode mnie dla siebie





Oo, świetne są, masz gust
I widać, że lubisz czarny kolor . Ja też. I jak urządzaliśmy dom, to eM później stwierdził, że jest urządzony w stylu Charona (że ciemno, ale niestety bez czarnych ścian ).
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies