Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród prawie wymarzony …

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród prawie wymarzony …

olciamanolcia 11:47, 17 kwi 2023


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7167
Monika83 napisał(a)
O kuźwa to bardzo mała odległość od ściany 75cm to u mnie ogrodówki od ściany mają minimum 1m-1,2m. W takiej odległości 75cm od ściany to żadnego drzewa i krzewa bym nie posadziła ale zrobisz jak uważasz.


Monia toć jej nie zamęczę jak będzie się dusiła przesadzę.
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
olciamanolcia 15:40, 17 kwi 2023


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7167
JKR przy tarasie rosną
proso Northwind
Miskanty Morninglight
lawenda Grosso
oraz horty Magical Mont Blanc
Drzewa to platany oraz klon polny Nanum

Za platanami tuz na linii skarpy rosną dwa miskanty cukrowe i rozplenice- dwie to na pewno Moudry a dwie- nie wiem jaka to odmiana -maja piękne brazowo-złote pałki .

W donicy miskant Nippon
hortensja Silver Dollar
cyprysiki tępołuskowe
oraz jeden którego nazwy nie pamietam

Odnośnie brzozowej mam w niej jeszcze miskanty Kleine silberspinne i trzy, których nie jestem pewna nazwy.

Gdzieś kilkanaście stron wstecz są zdjęcia hortek z opisem odmian.
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
olciamanolcia 15:56, 17 kwi 2023


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7167
Monika to te drapaki. Zaznacz jak je ciachnąć żeby były z tego hortki

____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Monika83 17:18, 17 kwi 2023


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 3048
O w morde ale wysoko one prowadzone są. Bardzo nisko nieda się już ciąć bo mają grube pędy u podstawy, takie cięcia mocne to tylko u młodych krzaków można przeprowadzić w celu rozkrzewienia a te widać że mają już dobre kilka lat. Z jedną spróbowałabym tak przyciąć mniej więcej.
____________________
Mazowsze - Ogród hortensjowo różanecznikowy **Wizytówka
olciamanolcia 18:43, 17 kwi 2023


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7167
Monika83 napisał(a)
O w morde ale wysoko one prowadzone są. Bardzo nisko nieda się już ciąć bo mają grube pędy u podstawy, takie cięcia mocne to tylko u młodych krzaków można przeprowadzić w celu rozkrzewienia a te widać że mają już dobre kilka lat. Z jedną spróbowałabym tak przyciąć mniej więcej.


A myślisz , że jeszcze można je tak obciąć? Na górnych gałązkach ma już wypustki listków .
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Anda 18:50, 17 kwi 2023


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33596
Justyna tnij te hortki tak jak zaznaczone. One mają uśpione pączki na dole, które się uaktywnią po cięciu.
Moją ośmioletnią LL cięlam na 20 cm, aby ją odmłodzić i pięknie odbiła mocnymi pędami.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Wiaan 19:30, 17 kwi 2023


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5346
Justynka pojawiła się szałwia Deep blue, wysłałam namiary na priv.
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
LIDKA 19:43, 17 kwi 2023


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7330
Dobrze że pokazałaś lawende bo już sie martwiłam o moją. Opitoliłam w lutym ale też krótko.

Dopiero teraz życie w niej widać.
Za to ciągle pada. Mokra moja glina
Więc teraz sie martwie czy nie zgnije.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Monika83 22:30, 17 kwi 2023


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 3048
olciamanolcia napisał(a)


A myślisz , że jeszcze można je tak obciąć? Na górnych gałązkach ma już wypustki listków .
Teraz to już jest trochę za poźno na takie cięcie, mam na myśli że może być opuźniona w kwitnieniu. Albo przytnij jedną tak dla eksperymentu , to są twoje horty?
____________________
Mazowsze - Ogród hortensjowo różanecznikowy **Wizytówka
Martka 08:45, 18 kwi 2023


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
olciamanolcia napisał(a)
Podziałałam i dziś i wczoraj.

A najlepsze jest to ,że mój Chłop widział te wszystkie dalie i jak je sadziłam NIC nie powiedział ...



Nic nie powiedział, wolna ręka - cudownie. Oby tylko nie zaczął się interesować ogrodnictwem bo jak zacznie - przechlapane, chce mieć we wszystkim prawo głosu. a na to nie zawsze jest czas

Dalie - czekam na pokaz wściekłego różu, one potrafią mieć intensywne kolorki

Ta swidosliwa w donicy to faktycznie rozwiązanie na jakiś czas. Jeśli tak, to czemu nie


Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies