Gdzie jesteś » Forum » Tarasy i balkony » Krzewy iglaste na balkon

Pokaż wątki Pokaż posty

Krzewy iglaste na balkon

MariaJ 14:22, 02 sty 2022


Dołączył: 11 lut 2018
Posty: 233
Witam

Mam pytanie jakie krzewy iglaste nadaja się na balkon o wystawie wschodniej?

Chodzi mi o rośliny które maja małe wymagania wodne i mogą zasłonić całkowicie balkon.
____________________
MariaJ ogród pod akacjami
Gardenarium 16:54, 02 sty 2022


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jakie krzewy zależy od tego w jakiej donicy będą rosły (wielkość), bo cokolwiek polecimy, a donica będzie za mała - roślina padnie. Rośliny iglaste na balkon to ekstremalne warunki, więc mało wymagające jako cecha nie da się określić, każde będą wymagające, bo z braku wody i miejsca na wzrost korzeni padną.

Do gruntu mało wymagające na wystawę wschodnią - każde tuje, może cisy kolumnowe, choiny już będą przysychały bo są wymagające pólcienia i wilgotności powietrza.
Na balkon na dłuższą metę nic się nie nadaje. Na dwa lata tak, a potem trzeba przesadzić do gruntu.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
MariaJ 17:19, 02 sty 2022


Dołączył: 11 lut 2018
Posty: 233
Dziękuje za odpowiedź

Obserwując przyrodę zauważyłam że najmniejsze wymagania ma sosna jeżeli chodzi o wodę. Ale nie wiem czy wytrzyma w skrzyniach o wielkości 70*70*70 wyłożonych styropianem ?
____________________
MariaJ ogród pod akacjami
Gardenarium 17:21, 02 sty 2022


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tak, sosna powinna wytrzymać, ale sosna nie jest zbyt efektowna, ja przynajmniej nie przepadam za sosnami.
Donice dobrej wielkości.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
MariaJ 18:19, 02 sty 2022


Dołączył: 11 lut 2018
Posty: 233
Dziękuje za odpowiedź i gratuluje pięknego ogrodu podziwiam Państwa pracowitość, jestem w Pani wieku mieszkam na wsi i mam też ogród do którego zapraszam.

Pozdrawiam
____________________
MariaJ ogród pod akacjami
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies