Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Skandynawia po krzyżacku 2

Pokaż wątki Pokaż posty

Skandynawia po krzyżacku 2

ElzbietaFranka 16:12, 11 lut 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13941
Aniu witam

Piękne szałwię. Też ich mam sporo, ale u mnie nie ma takiego efektu. Coś muszę zrobić aby rosły w sporej Kępie. U ciebie i lawenda tam pięknie rośnie mają dobrą miejscówkę.

U nas teraz śnieg w deszczem pada.cos okropnego taka pogoda. Od początku lutego ani jednego dnia słonecznego pada albo wieje.

Jutro ma być lepiej jestem ciekawa.

Pozdrawiam
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
eda 18:09, 11 lut 2022


Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 13690
Fajna ta szałwia Asiu im gęściej tym intensywniejszy kolor pięknie wygląda
Macham
____________________
Ranczo Edy *** Wizytówka
Anusia2 19:50, 11 lut 2022


Dołączył: 23 sty 2022
Posty: 239
BASIA8 napisał(a)
Już jestem Kochana i będę gapa jestem - nie Tu napisałam gdzie trzeba


He he tym razem trafiłaś doskonale.
Ja dzisiaj poczułam pierwszy poryw wiosny. Słońce świeciło przez kilka godzin. Na pierwsza kawę w ogrodzie jest jeszcze za wcześnie ale można było coś podziałać.
____________________
Skandynawia po krzyżacku 2 ;Mój ogród, czyli Skandynawia po krzyżacku
Anusia2 20:24, 11 lut 2022


Dołączył: 23 sty 2022
Posty: 239
ElzbietaFranka napisał(a)
Aniu witam

Piękne szałwię. Też ich mam sporo, ale u mnie nie ma takiego efektu. Coś muszę zrobić aby rosły w sporej Kępie. U ciebie i lawenda tam pięknie rośnie mają dobrą miejscówkę.

U nas teraz śnieg w deszczem pada.cos okropnego taka pogoda. Od początku lutego ani jednego dnia słonecznego pada albo wieje.

Jutro ma być lepiej jestem ciekawa.

Pozdrawiam


Tak Elu w tym miejscu jest im wyjątkowo dobrze. W zeszłym sezonie liczyłam na samosiejki lawendy. Być może za mocno wypieliłam. U nas dzisiaj na kilka godzin wyszło słońce. Zabrałam się za lekki pierwszy ogar. Wypchałam dwa duże worki i liczyłam na jutrzejszy dzień a tu masz babo placek zaczęło znowu lać.
Po jesiennym czyszczeniu granitowej kostki z przerażeniem patrzę jak szczeliny porastają mchem. Mam karchera i wydawało mi się, że dobrze sobie poradził a tutaj coraz gorszy efekt.
____________________
Skandynawia po krzyżacku 2 ;Mój ogród, czyli Skandynawia po krzyżacku
Anusia2 20:31, 11 lut 2022


Dołączył: 23 sty 2022
Posty: 239
eda napisał(a)
Fajna ta szałwia Asiu im gęściej tym intensywniejszy kolor pięknie wygląda
Macham


To taka odmiana kompaktowa. Kolor intensywny to fakt ale w połączeniu z jaśniejszą lawendą tworzą wyśmienity duet. Po dzisiejszym rekonesansie zauważyłam, że turzyce palmowe wypuszczają zielone listki. Wiem, że startują pierwsze ale nie pamiętam aby było to tak wcześnie. Macham tez do Ciebie.
____________________
Skandynawia po krzyżacku 2 ;Mój ogród, czyli Skandynawia po krzyżacku
Ewa777 14:40, 17 lut 2022


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18513
Hej, melduję się na nowym wątku
Piękna ta szałwia. Mam taki sam problem jak Mirka - ona u mnie zanika. Może nie lubi gliny.
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
ElzbietaFranka 18:48, 17 lut 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13941
Anusia2 napisał(a)


Tak Elu w tym miejscu jest im wyjątkowo dobrze. W zeszłym sezonie liczyłam na samosiejki lawendy. Być może za mocno wypieliłam. U nas dzisiaj na kilka godzin wyszło słońce. Zabrałam się za lekki pierwszy ogar. Wypchałam dwa duże worki i liczyłam na jutrzejszy dzień a tu masz babo placek zaczęło znowu lać.
Po jesiennym czyszczeniu granitowej kostki z przerażeniem patrzę jak szczeliny porastają mchem. Mam karchera i wydawało mi się, że dobrze sobie poradził a tutaj coraz gorszy efekt.



Asiu kostka granitowa to cholerstwo. Moja siostra ma łany tej kostki i Karcher nic nie pomaga ona ma jeszcze ta mniejsza tam fug dużo wiecej wszystko wrasta.
Widziałam w programie Maja w ogrodzie jak projektant mówił, że trzeba oczyścić kostkę szczególnie fugi niech wypadnie syf. Później fugi zasypać grysikiem granitowym mielonym. Jak się ulezy czy ubić fugi, można je pomalować żywica do utwardzania fugi stwardnieja i nic do fug już nie wchodzi.

Nie wiem jaka to żywica. Trzeba zapytać w markecie (chyba żywica poliuretanowa). W każdym razie nie zmienia koloru.

Ja mam w jednym miejscu obwódkę z kostki granitowej też jej nie znoszę chyba ja wykopie
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
malgorzataka... 14:05, 18 lut 2022


Dołączył: 18 gru 2011
Posty: 716
Ania -czy udało się coś porobić w ogrodzie?--u mnie nie jest tak żle nie wieje mocno narazie.Dopijam popołudniowa kawę i idę coś porobić jeszcze.
____________________
Mazurskie klimaty Małgorzaty
Anusia2 21:32, 18 lut 2022


Dołączył: 23 sty 2022
Posty: 239
malgorzatakarpacz napisał(a)
Ania -czy udało się coś porobić w ogrodzie?--u mnie nie jest tak żle nie wieje mocno narazie.Dopijam popołudniowa kawę i idę coś porobić jeszcze.


U nas o g odzinie 12 -ej pojawiło się słońce. Mimo wiatru rzeczywiście nie było tak żle. Ubrałam się ciepło i tak ogarnęłam rabatę przy warzywniku. Zeszło mi jakieś trzy godziny. Ogólnie guzdroliłam się bardzo. Nie wiem jak będzie jutro. Znowu przyszedł alert o kolejnej wichurze i tak ma duć do niedzieli.
____________________
Skandynawia po krzyżacku 2 ;Mój ogród, czyli Skandynawia po krzyżacku
Anusia2 21:40, 18 lut 2022


Dołączył: 23 sty 2022
Posty: 239
Ewa777 napisał(a)
Hej, melduję się na nowym wątku
Piękna ta szałwia. Mam taki sam problem jak Mirka - ona u mnie zanika. Może nie lubi gliny.


Ewa u mnie też glina tylko w tym miejscu leżała w trakcie budowy hałda niby lepszej ziemi. Zdjęć nie robię bo nie ma co pokazywać. Dopiero zaczęłam ogarniać.
____________________
Skandynawia po krzyżacku 2 ;Mój ogród, czyli Skandynawia po krzyżacku
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies