Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Choroby i szkodniki hortensji, hortensja - Hydrangea

Pokaż wątki Pokaż posty

Choroby i szkodniki hortensji, hortensja - Hydrangea

Bartek83_GD 11:40, 29 kwi 2017

Dołączył: 23 kwi 2017
Posty: 11
Do oprysku lisci czy lać po korzeniach??

rozumiem ze nie podlewać ich teraz za czesto???

Wsumie w Gdańsku od kilkunastu dni ciągle pada
Mazan 12:09, 29 kwi 2017

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Jeśli woda stagnuje w strefie korzeniowej to żaden zabieg nie pomoże tylko drenaż, a rośliny mikoryzowe od razu to odczują.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Bartek83_GD 12:34, 29 kwi 2017

Dołączył: 23 kwi 2017
Posty: 11
To co proponujesz? (w prostym jezyku)
Gabigabi 15:27, 29 kwi 2017

Dołączył: 29 kwi 2017
Posty: 1
Dzień dobry
Dopiero zaczynam, więc nie wiem czy dobrze trafiłam. Ale mam problem z Hortensja na początku kwietnia musiałam ja przesadzić- miała już wtedy wypusty. Nie było wtedy zimno, ale wiał mocny wiatr. Po jakimś czasie zauważyłam, że liście są wiotkie i na brzegu czarne. Dlatego nie wiem czy to wina tego przesadzenia-w dodatku zapomiałam nasypac kwaśnej ziemi, czy może to zimno czy jakaś choroba
Jeśli ktoś mógłby mi coś poradzić co zrobić, byłabym widzieczmna
Bartek83_GD 18:16, 29 kwi 2017

Dołączył: 23 kwi 2017
Posty: 11
Myślę że mamy ten sam problem
MarcinKRK 09:32, 05 maj 2017


Dołączył: 05 cze 2016
Posty: 331
Gabigabi napisał(a)
Dzień dobry
Dopiero zaczynam, więc nie wiem czy dobrze trafiłam. Ale mam problem z Hortensja na początku kwietnia musiałam ja przesadzić- miała już wtedy wypusty. Nie było wtedy zimno, ale wiał mocny wiatr. Po jakimś czasie zauważyłam, że liście są wiotkie i na brzegu czarne. Dlatego nie wiem czy to wina tego przesadzenia-w dodatku zapomiałam nasypac kwaśnej ziemi, czy może to zimno czy jakaś choroba
Jeśli ktoś mógłby mi coś poradzić co zrobić, byłabym widzieczmna


Wg mnie to klasyczne przymrożenie liści - tak w tej chwili wygląda prawdopodobnie większość hortensji ogrodowych w Polsce (w kwietniu chyba nie było miejsca w Polsce bez przymrozków). Co robić? Nic. Rośliny powinny sobie z tym poradzić (ew. usunąć martwe części roślin). Jedyne co może niepokoić to brak ściółki pod przesadzonym krzewem. System korzeniowy hortensji ogrodowej jest płytki - mógł być również narażony na niską temperaturę. Za 2 tygodnie zorientujesz się czy wszystko jest ok (ściółkę i tak możesz podsypać - ułatwi to roślinie gospodarkę wodną).

P.S.
Uwaga na przyszły tydzień - przewidywany jest jeden poranny przymrozek (wtorek lub środa).
adkawi 15:27, 11 maj 2017


Dołączył: 13 wrz 2015
Posty: 524
Zerknijcie czy z moja hortensja ogrodowa posadzona do donicy coś się dzieje? Opadają płatki z jednego kwiata .Czy to cos czarnego na łodydze to jakaś choroba?

____________________
Adrianna
adkawi 08:38, 15 maj 2017


Dołączył: 13 wrz 2015
Posty: 524
Dodam ze zauważyłam teraz jeszcze pleśn.
____________________
Adrianna
KasiaBawaria 10:42, 15 maj 2017


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
adkawi- zdjecia niezbyt dobre. Niewiele mozna zobaczyc moze to byc naturalne ale podejrzewam zbytnia wilgotnosc podloza. Pokaz cala rosline. Deszczowa pogoda tej wiosny sprzyja chorom grzybowym.Szczegolnie na swiezo üposadzonych roslinach.
____________________
Zapraszam na kawe
adkawi 11:22, 15 maj 2017


Dołączył: 13 wrz 2015
Posty: 524
Hortensja stoi w nieogrzewanym domu jakies 3 tygodnie juz.Moze faktycznie ma za duzo wilgoci.
____________________
Adrianna
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies