Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrod nad bajorkiem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrod nad bajorkiem

Juzia 18:14, 03 maj 2024


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38836
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Tentegesy masz prześlicznej urody. Klimatycznie się robi w błyskawicznym tempie.
U mnie komary nie mają szans na przeżycie. Za duża susza.
Woda z poidełek znika w szybkim tempie. To jedyne źródło wody w najbliższej okolicy.


W zeszłym roku na mazurach nie było prawie wcale komarów... przez suszę.
W tym roku radzę tu nie przyjeżdżać
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
TAR 18:55, 03 maj 2024


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7595
Agatorek napisał(a)
Ps. Podziwiam Twojego męża, że pomaga Ci w pieleniu. Tzn że potrafi odróżnić roślinę ozdobną od chwasta.
Ja bym się bała puścić eMa w rabaty .


Na poczatku naszej drogi ogrodkowej byly pewne potkniecia, teraz jest juz zdecydowanie lepiej nie ukrywam, ze to nieoceniona pomoc taki odchwaszczacz

Magara napisał(a)
U na kora po 12 zeta za worek. Nie wiem tylko czy 50 litrów czy 80.
TARcia, chyba przeoczyłam, Ty masz potrzebę miodunek???
Wywaliłam sryliardy


To tania ta kora jak 12 zeta, w 3-city za tyle nie ma opcji Mam potrzebe nie tylko miodunek ale wszelakich niskich zadarniaczy, nie mylalam ze az takie ilosci sa potrzebne. Ale spokojnie powoli sie wszystko zadarni. Nastepnym razem nie wywalaj, pusc info to zabiore
u mnie na razie beda jeszcze male sadzonki, bo odcinam z ubieglorocznych.

Wafel napisał(a)
Dużo pracy naprawdę masz, masę miejsca na sadzenie. Rzeczywiście twoja 1 rabata z tymi drzewami to jak cały ogródek niejednego forumowicza, dla mnie to kosmos W zeszłą sobotę sadziłam ok. 20 roślin na osiedlowej skarpie i płaskiej rabacie, kolana mnie bolą do dzisiaj Życzę dużo siły i inspiracji, śledzę poczynania na bieżąco


Pracy duzo, dzis czuje juz lekkie zmeczenie po 3 dniach sadzenia. Zostalo mi jeszcze na tej dużej z 10 roslin do posadzenia tworzacych szkielet i potem na spokojnie polece juz z dolami bylinowymi. Jutro max 2-3 godzinki, potem odpoczywam.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
TAR 19:08, 03 maj 2024


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7595
Makao napisał(a)
Od razu po roślinach można poznać że to leśny zakątek . Cudnie


lesne do mnie najmocniej przemawiaja

Anda napisał(a)
Tarciu, już teraz jest cudnie, a będzie jeszcze cudniej


polowa sukcesu to zastane drzewa ale powoli zaczynam isc we wlasciwa strone

Juzia napisał(a)
Dobra... chyba czas się odezwać, bo siedzę tu już po cichu od kiedy wróciłam na forum... ale to dlatego, że mnie zatyka co tu wchodzę
Najpierw mnie zatkała miejscówka... las przy bajorku... miodzio
Później mnie zatkało tempo robót. W rok już miałaś piękny ogród!!!
A teraz mnie zatykają szczegóły
Leśne ogrody u mnie w czołówce na forum


No ja tez lubie lesne najbardziej a bajoro to wartosc dodana, chociaz komarow w tym sezonie od groma i troche.
Tempo szybkie, wiem. Ale na co czekac, mnie to sprawia ogromna frajde i odreagowuje tak stresy.

Bajoro dzis wygladalo tak, troche z kożuchem topolowym ale zabom to nie przeszkadza koncertowac

to pierwsze z trzech polaczonych ze soba bajorek, niestety słabo dzis sie latalo i nie mam trzech z góry

____________________
Ogrod nad bajorkiem
TAR 19:34, 03 maj 2024


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7595
UrsaMaior napisał(a)
Ach cudnie. A co to będzie kiedy się wszystko rozbuja?


kurde, nie wiem, zarosne na ament

mrokasia napisał(a)
Wow, ale fajna porcja zdjęć . Tak mi rób .
U mnie też komary zaczęły ciąć. Eh…


Szybciutko odpisze Wam i wrzuce jeszcze jakies foty z porannego obchodu
Komarow ogrom ale i meszek sporo, pokąsały mnie w palce u stop, musialam dzis w duzych klapkach robic, bo spuchlam jak bania.

April napisał(a)
Ach jakie ty fajne zdjęcia robisz
Tak szybko zagospodarowałaś kawał ogrodu że gdybym nie była i nie widziała na żywo to trudno by było mi uwierzyć. Super klimacik już jest. Klony robią niezłą robotę.
Zazdro że mężaty pomaga pielić. Ja swojemu nie pozwalam wejść na rabatę, cóż dopiero wyrwać cokolwiek


Dobra fota to zanęta, u Ciebie wcale tez nie najgorzej Luby nie przepada za pieleniem ale to zawsze jest jego inicjatywa, nie musze nawet prosic. To chyba jakaś jego fobia patrzac z jaka gorliwoscia usuwa mlecze cóż nie bede narzekac. Klony to jest to plus buki, brzozy i cala reszta. Widzialas jak tiarelki od Ciebie szaleja?

Rojodziejowa napisał(a)
Ależ zazdraszam! I tego magicznego miejsca, i umiejętności robienia pięknych zdjęć!


jak to mowia do trzech razy sztuka a zdjecia latwo sie robi jak rosliny fotogeniczne

Monia81 napisał(a)


Ania a ten jegomość to co za klonik? Ależ działacie z rozmachem a te rabaciska no to niezłe rozmiarowo, ale jak to zarośnie to efekt nieziemski co będziesz przy tych brzozach sadzić?


Moniu to klon palmowy odmiana czysta. Wykopany przed sama przeprowadzka jako 1,5 roczny pikutek, przetrwal 1,5 sezonu w przechowalniku cala budowe i rok temu posadzony na wlasciwe miejsce, bujnal sie mega przez rok, przyznam, nie spodziewalam sie, ze az tak mu miejscowka podpasuje. Jak na 4 max 5 latka wyglada calkiem dostojnie, jest wyzszy ode mnie i grubszy też

Pod brzozami posadzilam rododendrony, azalie, oczywiscie kolejne klony palmowe, derenia Satomi, ktory w przechowalniku dogorywal (myslalam ze umarty a on żyje). Dołem posadzilam sosny pumilo, hortensje Candybelle Bubblegum, Himalaya, Le Vasterival, Candybelle Marshmallow, krzewuszki Lime Monster. Dojda jeszcze jodły balsamiczne, 3 sosny osciste plus bodziszki, parzydla i paprocie jak dokupie.

olciamanolcia napisał(a)
Chciałam podobnie jak Juzia naspisać- niedawno budowa a za chwilę ogród praktycznie gotowy- ślicznie


Nie moglam sie doczekac po budowie wskoczyc w ogrod, ja po prostu nie umiem bezczynnie siedziec na lezaku. To chyba to.

Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Tentegesy masz prześlicznej urody. Klimatycznie się robi w błyskawicznym tempie.
U mnie komary nie mają szans na przeżycie. Za duża susza.
Woda z poidełek znika w szybkim tempie. To jedyne źródło wody w najbliższej okolicy.


Haniu a nie chcesz worka z komarami? U nas nie da sie wysiedziec na tarasie. Ale poidelka tez oprozniane są na bieząco. Te na gruncie i te ciut wyzej. Ptaki, owady i jeże nie sa wybredne a zaczyna tez byc u nas sucho. Choc wczoraj i dzis dopiero zrobilismy wertykulacje. Trawnik przejrzal i wyglada od razu lepiej.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
TAR 19:40, 03 maj 2024


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7595
April napisał(a)


Staramy się nie używać chemii ale już byliśmy zdesperowani i EMuś robi oprysk na komary. No i jakby co offa kupuję już na litry bo jestem uczulona na ugryzienia. Chyba że używasz czegoś innego, to faktycznie sobie zabierz.


Nie robimy oprysków, słyszalam ze potrafia byc szkodliwe dla kotow. A jak dla kotow to pewnie dla innych tez. Ja uzywam mugge w kulce i wystarcza na caly dzien, komarzyska mnie z daleka omijaja, nie lubie ale to koniecznosc jesli chce cos w lesie porobic. Na tarasie w ciagu dnia nie lataja. Ale kto siedzi w dzien na tarasie


Kasya napisał(a)

Uważaj na koty
Opryski na komary zawierają zwykle permetryne lub pochodne która jest bardzo trująca dla kotów


To samo nam wetki mówiły
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Kasya 20:19, 03 maj 2024


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42190
Klony palmowe super wyglądają w lesie jako środkowe piętro
Dodają lekkości i koloru
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
TAR 20:35, 03 maj 2024


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7595
I na szczescie mozna je korygowac. A one potrafia urosnac naprawde wielkie, widzialam w Arboretum takie 10 metrowe i wyzsze
____________________
Ogrod nad bajorkiem
TAR 20:42, 03 maj 2024


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7595
Jeszcze pokaze Wam troche bajorkowych ujeć



tu widac dwa bajorka



a tak obłednie rosna nad brzegiem konwalie i konwalijki dwulistne




niestety woda cala w pyle topolowym

____________________
Ogrod nad bajorkiem
TAR 20:44, 03 maj 2024


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7595
____________________
Ogrod nad bajorkiem
TAR 20:46, 03 maj 2024


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7595
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies