Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Żółknące jałowce płożące.

Pokaż wątki Pokaż posty

Żółknące jałowce płożące.

UjemnaDelta 10:39, 23 maj 2023

Dołączył: 23 maj 2023
Posty: 2
Cześć wszystkim!
Jakiś czas temu coś przypałętało się do moich "płożaków". Od dwóch sezonów bardzo mocno żółkną im końcówki - próbowałem już opryskiwać je Amistarem, Porterem i Proplantem (oczywiście nie wszystkie na raz) jednak niestety to nie pomaga.
Zastosowałem też nawożenie dolistne - krzem, fosfor, potas, tytan, kwasy humusowe, algi.
Nawiozłem również glebę (ciężkie, ale bardzo żyzne podłoże) - tutaj dałem hydrocomplex z polifoską krzem.

Czy możecie podpowiedzieć mi co mogę jeszcze zrobić? Myślałem o oprysku doglebowym - mam lancę doglebową. Czy jest sens zastosować nawożenie organiczne - myślałem o zastosowaniu jakiegoś nawozu typu Emeralld.

Płożaki rosną na skarpie przykrytej agrowłókniną (tą bardziej foliową niż materiałową) - czy włóknina może sprawiać takie problemy?

Dokładne gatunki z którymi jest problem to:
Jałowiec płożący Blue Carpet
Jałowiec płożący Mother Lode








Pozdrawiam,
Bartek
Roocika 13:23, 23 maj 2023


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
UjemnaDelta napisał(a)


Płożaki rosną na skarpie przykrytej agrowłókniną (tą bardziej foliową niż materiałową) - czy włóknina może sprawiać takie problemy?



Cześć, może. Nie wiem jak długo ją masz, zdejmij kawałek i obejrzyj glebę. Ja tą folię stosuję do zabicia chwasów... W takie upały się bardzo nagrzewa, jak gałązki na niej leżą to sam możesz się domyślić co dalej.
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
UjemnaDelta 15:03, 23 maj 2023

Dołączył: 23 maj 2023
Posty: 2
Czegoś konkretnego szukać na glebie? Mam na myśli, czy jestem w stanie zauważyć jakąś charakterystyczną grzybnię?
Folia będzie teraz drugi lub trzeci sezon - czy ewentualnie inny kolor załatwiłby sprawę? Skarpa jest dosyć długa i nie dało się jej oplewić - kończąc plewienie, na jej początku chwasty już odrastały.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies