Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród w dolinie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w dolinie

Roocika 15:41, 20 maj 2018


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Na Ogrodowisko trafiłam przez przypadek (chyba jak większość) i mnie wciągnęło . W związku z tym, że czytam i oglądam Wasze wątki, pomyślałam, że założę swój własny. Będzie można podejrzeć również moje zmagania.
O ogrodzie zaczęliśmy myśleć raczej niedawno, bo zajmowały nas jak dotąd inne rzeczy, więc właściwie dopiero zaczynamy. Zanim zbudowaliśmy dom, działka była piękna. Niestety podczas budowy została zdewastowana, czego nie mogę do dziś przeżyć.
Ukształtowanie terenu wokół domu zostało wykonane na nowo (kilka podejść koparką) i po wielu próbach jest jak na fotkach, które pokażę.
Zrobiliśmy też błąd z rozgarnięciem ziemi z fundamentów po działce i w jednej części ziemi siedzi gruz betonowy, który był droga dojazdową dla wszystkich ciężarówek z materiałem budowlanym podczas budowy. Tam już zostanie, w tym miejscu planujemy trawę.
Ziemia jest u nas gliniasta, ciężka i zbita, tak więc czeka nas dużo pracy przed sadzeniem czegokolwiek. Cała działka leży w dolinie małej rzeczki, rzeczka płynie po zachodniej stronie działki. Kształt działki to odwrócona Ameryka Południowa.
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Roocika 15:51, 20 maj 2018


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Dodam kilka zdjęć, z aktualnej sytuacji. Jesteśmy przygotowani do dalszych prac.
Zdjęcie jest zrobione z wjazdu na działkę, jak widać wjazd jest do dokończenia.



Zdjęcie w stronę domu. Nasza działka kończy się na szczycie tej dużej skarpy po prawej stronie. Kupka piachu służy jako piaskownica



I zdjęcie z dołu z wysokości wjazdu.



Widok z tarasu.

____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Roocika 15:54, 20 maj 2018


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
I pozdrowienia od jednego z czterech domowników. Sunia, lat 2 i pół
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Roocika 18:52, 20 maj 2018


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Rabatka przy domu, od południa, która była robiona w weekend majowy. Drzewko jest na liście niepolecanych, ale radzi tu sobie, więc zostawiłam. Wcześniej pod drzewkiem były kamienie.
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Toszka 20:21, 20 maj 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
I co? I już?

mam niedosyt zdjęć i opowieści
Witaj
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Dorota123 21:48, 20 maj 2018


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Witam i ja nową Ogrodniczkę, pierwsza rabatka już jest. Działaj dalej.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Roocika 22:01, 20 maj 2018


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Witam serdecznie Toszka, Dorota, ktoś tu trafił, bardzo się cieszę.
Mam jeszcze jedną rabatkę, która powstała w weekend majowy, ale muszę jakieś fotki ludzkie zrobić oraz jest jeszcze kawałek obsadzonej skarpy. Rośliny na skarpie były sadzone jako pierwsze, jeszcze zanim tu trafiłam.
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Roocika 22:15, 20 maj 2018


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Cała działka ma 2500 m2, część pokazana na zdjęciach to większa część. Na lewo od wjazdu jest jeszcze trójkąt, w którym jest oczyszczalnia trzcinowa oraz w obecnej chwili skład budowlany haha, mojego męża, piaski, żwiry i inne takie oraz kilka ledwo żywych zaniedbanych jabłonek, które dostaliśmy od kolegi. Chwilowo nie ogarniam, więc sobie jakoś rosną, z naciskiem na jakoś.
A to nasza jabłoń, poniemiecka papierówka, a właściwie trzy drzewka, które udają jedno. Już przekwitła, ale jeszcze przed chwilą tak właśnie wyglądała. Rośnie na dużej skarpie, widzę ją z kuchennego okna.
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Roocika 22:18, 20 maj 2018


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Toszka napisał(a)
I co? I już?

mam niedosyt zdjęć i opowieści
Witaj

Toszko jaką jeszcze historię opowiedzieć?
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Mariposa 22:19, 20 maj 2018


Dołączył: 29 gru 2017
Posty: 1335
Witaj, Asiu. Działeczkę masz ładną, zielone tło dla roślin gotowe. A reszta powoli też wypięknieje.
Jak już obczytałaś mój wątek, to wiesz, że nie ma co się spieszyć z tymi rabatami - ogarnij najpierw glebę. Słuchaj rad Toszki, nie będziesz żałować
____________________
Ela Motylogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies