Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Bukszpan (Buxus) - uprawa

Pokaż wątki Pokaż posty

Bukszpan (Buxus) - uprawa

pawel2806 20:09, 30 sty 2022


Dołączył: 04 mar 2014
Posty: 918
Ja się zastanawiam nad celem żywopłotu z bukszpanu w tym miejscu?
____________________
N-ce Garden* The Bigger the N-cer**
basia3 07:55, 31 sty 2022


Dołączył: 03 maj 2013
Posty: 1329
pawel2806 napisał(a)
Ja się zastanawiam nad celem żywopłotu z bukszpanu w tym miejscu?


Ja osobiście postawiłabym na trawy w tym miejscu
____________________
JEST DOBRZE :D
Mysia_mysia 23:17, 01 lut 2022

Dołączył: 19 paź 2018
Posty: 71
basia3 napisał(a)



da się oczywiście. Ale odradzam bukszpan z uwagi na ćmę bukszpanową. zastąp bukszpan czymś innym np. cisem lub np. ostrokrzewem bukszpanowym lub ostrokrzewem gładkim


Dziękuję
____________________
Edyta ogrododpoczatku
wariat 08:46, 23 lut 2022

Dołączył: 23 lut 2022
Posty: 1
Witajcie,
długo szukałem i nie mogę niestety znaleźć odpowiedzi.
Rok temu w kwietniu zakupiliśmy 45 tradycyjnych bukszpanów. Na 27 z nich, listki młodych przyrostów zmieniają obwódki na żółty kolor (nie suchy, tylko intensywnie żółty). Nam się to nie podoba, więc szukam informacji czy przypadkiem nie jest to inny gatunek? Sprzedawca twierdzi, że to niedobór boru i potasu i zalecił zastosowanie Yaramila Hydrocomplex. Szukam potwierdzenia u kogoś, kto może miał podobną sytuację. Czy te listki zrobią się z powrotem zielone? Załączam aktualne zdjęcia.


basia3 09:24, 23 lut 2022


Dołączył: 03 maj 2013
Posty: 1329
wariat napisał(a)
Witajcie,
długo szukałem i nie mogę niestety znaleźć odpowiedzi.
Rok temu w kwietniu zakupiliśmy 45 tradycyjnych bukszpanów. Na 27 z nich, listki młodych przyrostów zmieniają obwódki na żółty kolor (nie suchy, tylko intensywnie żółty). Nam się to nie podoba, więc szukam informacji czy przypadkiem nie jest to inny gatunek? Sprzedawca twierdzi, że to niedobór boru i potasu i zalecił zastosowanie Yaramila Hydrocomplex. Szukam potwierdzenia u kogoś, kto może miał podobną sytuację. Czy te listki zrobią się z powrotem zielone? Załączam aktualne zdjęcia.



sprzedawca dobrze cię poinformował. Bukszpanom brakuje nawozu.
____________________
JEST DOBRZE :D
LukaszCh 16:29, 13 cze 2022

Dołączył: 13 cze 2022
Posty: 3
Dzień dobry
Jako że nigdy w życiu nie miałem ogrodu to moje pierwsze doświadczenia są dość trudne. Czytam, edukuje się i już dziś wiem, że 70% rzeczy zrobiłbym inaczej gdybym zaczynał od zera

Drodzy forumowicze, proszę was o podpowiedź:
1. Jak często należy podlewać bukszpan - ile litrów 2/4/8 ??? ma mieć ciagle wilgotno ?

2. Coś się dzieje moim bukszpanom ( zdjęcia ) są zasuszone ? za mało je podlewam ? Zasadziłem je około 1,5 miesiąca temu.
Jeżeli to jakieś choróbsko to co dzisiaj się daje ? Topsin który na tym forum przewija się w co 3 poście jest już wycofany i nie wiem co mogłoby służyć jako zamiennik.
mazilo 22:26, 27 kwi 2023

Dołączył: 20 kwi 2019
Posty: 132
Czy bukszpan na żywopłot sadzić na mijanie co 15cm ?
mazilo 23:14, 14 maj 2023

Dołączył: 20 kwi 2019
Posty: 132
Witam , bukszpan kupiony- 100 szt sadzonek
Chce posadzić je w formie żywopłotu do wysokości kolan , lub niżej
Ja je sadzić ? pojedynczo co 15cm , czy w dwóch rzędach naprzemiennie co 15cm tylko jaka odległość rzędów ?
Czy do gleby dodać piasek , i coś jeszcze, może obornik bydlęcy ?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies