Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » N-ce Garden

Pokaż wątki Pokaż posty

N-ce Garden

pawel2806 13:54, 16 kwi 2021


Dołączył: 04 mar 2014
Posty: 918
Po namowach i długich zmaganiach z samym sobą postanowiłem podzielić się z Wami moim ogrodem.
Jestem na Ogrodowisku już od jakiegoś czasu… długiego czasu - odwiedzam Wasze ogrody tak często jak tylko mogę. Szukam odpowiedzi na pytania, wiedzy, inspiracji. Przez te lata byłem świadkiem powstawania kilku ogrodów które zasługują na szczególną uwagę. Mam nadzieję dalej cieszyć się Waszym towarzystwem i Waszymi ogrodami.
Troszkę o samym ogrodzie i jego początkach. Cała działka ma ok 5a w tym typowy dom z przełomu lat 70/80 zajmujący 100m2. Pierwsze zamysły opierały się oczywiście o doskonały bukszpanowy , na tej podstawie powstawały projekty. Czas spędzony na forum zweryfikował że jednak to nie jest to czego oczekuję. Aktualne założenia skupiły się na stworzeniu ogrodu o charakterze raczej nowoczesnym z liniami prostymi i ograniczoną liczbą gatunków.
Przyjęte gatunki :
Grab pospolity
Świdośliwa lamarcka
Żywotnik zachodni ( szkoda było usunąć rośliny które rosły już parę dobrych lat)
Hortensja bukietowa
Bukszpan wieczniezielony
Cis pospolity
Trzcinnik ostrokwiatowy
Hakonechloa
Jeżówka

____________________
N-ce Garden* The Bigger the N-cer**
Juzia 14:10, 16 kwi 2021


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38590
Oooo.... już jestem ciekawa fotek
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
ElzbietaFranka 14:14, 16 kwi 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13856
Witam wśród nas

Pokazuj co tam masz na fotkach. Zestaw roślin dobry teraz zakupy i sadzenie.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
pawel2806 14:19, 16 kwi 2021


Dołączył: 04 mar 2014
Posty: 918
Zapraszam do małej podróży przez lata powstawania ogrodu ( ostrzegam zdjęcia nie są Ogrodowiskowe)
2016
Prace ruszyły w lipcu 2016r na podstawie własnych projektów. Dodam że cały ogród to praca w 90% jednej pary rąk .
Na pierwszy ogień poszła rabata północna/wejsciowa, rośliny zostały usunięte, ziemia wyrównana.

Następnie przyszła kolej na tył - główną część ogrodu. Darń została zciągnięta, nawieziona nowa ziemia, teren wyrównany, trawa posiana, wyznaczone cztery kwadratowe rabaty (chyba 2,5mx2,5m).

____________________
N-ce Garden* The Bigger the N-cer**
pawel2806 18:02, 16 kwi 2021


Dołączył: 04 mar 2014
Posty: 918
2016
Miały być platany alphen's globe stanęło na klonach globosum. Pozostałe rośliny bukszpan, rozplenica hameln, hortensja bukietowa limelight

Trawa rosła i pod koniec września wyglądało to tak

Rabata zachodnia przy domu została zaprojektowana w terenie i jako jedyna nie przeszła żadnej większej metamorfozy jeśli chodzi o układ . Pomysł na placyk ściągnięty od Madzenki


2016 rok kończymy śniegiem
____________________
N-ce Garden* The Bigger the N-cer**
Agatorek 18:07, 16 kwi 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
Hej Paweł
Witaj
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
pawel2806 18:07, 16 kwi 2021


Dołączył: 04 mar 2014
Posty: 918
2017
Wiosna przywitała nas setką białych tulipanów Exotic Emperor i Ballade white, na północnej zostały posadzone graby pospolite Beeckamn (5 szt) w międzyczasie ocieplaliśmy dom

____________________
N-ce Garden* The Bigger the N-cer**
Ania111 18:15, 16 kwi 2021


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4633
pawel2806 napisał(a)
Miały być platany alphen's globe stanęło na klonach globosum. Pozostałe rośliny bukszpan, rozplenica hameln, hortensja bukietowa limelight

Trawa rosła i pod koniec września wyglądało to tak

Rabata zachodnia przy domu została zaprojektowana w terenie i jako jedyna nie przeszła żadnej większej metamorfozy jeśli chodzi o układ . Pomysł na placyk ściągnięty od Madzenki


2016 rok kończymy śniegiem



Paweł ,

Bardzo ładnie
Nie widziałam wcześniej takiego rozwiązania
I każda pora roku ładnie i ciekawie wygląda

Masz więcej fotek
____________________
Ania Spelnione marzenie
pawel2806 18:27, 16 kwi 2021


Dołączył: 04 mar 2014
Posty: 918
2017
Lato i jesień to dalsze prace ogrodowe ale przede wszystkim projektowe. na południu został posadzony kolejny szpaler grabów-8 szt
Plan ścieżki wzdłóż blaszaka pozdrawiam malkul ,

po drugiej stronie garażu powstała rabata z hostami ( jest tam nadal choć za nią nie przepadam). Gazety + kora chwastów nie ma

Północna i zachodnia we wrześniu


____________________
N-ce Garden* The Bigger the N-cer**
pawel2806 18:44, 16 kwi 2021


Dołączył: 04 mar 2014
Posty: 918
2018 Wiosna
To rok w którym ogród powoli zaczyna wyglądać jak ogród a nie wieczny plac budowy: dom ocieplony, rabaty prawie wyznaczone, prawie...

Największą zmianą jest tył, te kwadraty to było jakieś NIEPOROZUMIENIE. Powstał projekt dzielący teren na mniejsze wnętrza otwarte na trawnik


____________________
N-ce Garden* The Bigger the N-cer**
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies