Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Hirutkowy raj:))

Pokaż wątki Pokaż posty

Hirutkowy raj:))

Krys 09:08, 25 lis 2011


Dołączył: 16 lis 2011
Posty: 8145
Sebastian piekny uśmiech masz
____________________
Krystyna - Hirutkowy raj:))
Sebek 12:58, 25 lis 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
akurat
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Pszczelarnia 15:24, 25 lis 2011


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Krys napisał(a)

Dzień Dobry, trafiłam do łowcy Hira (ja chciałam pożyczyć tego psa ). Jak się plewi te kamienie tak pięknie ułożone?
Co go sosny - to może być choroba. Ja mam też coś takiego, takie wełniste - wygląda na jakąś ...? No nie mogę tego się pozbyć.

A co do tego mieczyka fioletowego z plamami - skąd masz cebule? To jest oznaka wirusa (choroba spowodowana patogenami grzyba) na cebuli. Lepiej nie sadzić ponownie. Tak wiem z doświadczenia (znajoma na Morawach ma medalowe gospodarstwo szkółkarskie i specjalizuje się w produkcji cebul mieczyków i stąd moja wiedza).

To macie co robić na włościach!


Witaj Ewa.Piesek jest rzeczywiście łowcą zwłaszcza kury sasiada,nornice,żaby,myszy,ptaki na drutach szczeka i skacze do nich..Mieczyki kupiłam w ogrodniczym sklepie,to były białe przebarwienia ,cebulki nie wykazywały oznak choroby.


Nie musiały wykazywać - na cebulach nic nie widać. Czy Hirutek lubi podróżówać?
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Krys 18:36, 25 lis 2011


Dołączył: 16 lis 2011
Posty: 8145
Pszczelarnia napisał(a)


Dzień Dobry, trafiłam do łowcy Hira (ja chciałam pożyczyć tego psa ). Jak się plewi te kamienie tak pięknie ułożone?
Co go sosny - to może być choroba. Ja mam też coś takiego, takie wełniste - wygląda na jakąś ...? No nie mogę tego się pozbyć.

A co do tego mieczyka fioletowego z plamami - skąd masz cebule? To jest oznaka wirusa (choroba spowodowana patogenami grzyba) na cebuli. Lepiej nie sadzić ponownie. Tak wiem z doświadczenia (znajoma na Morawach ma medalowe gospodarstwo szkółkarskie i specjalizuje się w produkcji cebul mieczyków i stąd moja wiedza).

To macie co robić na włościach!


Witaj Ewa.Piesek jest rzeczywiście łowcą zwłaszcza kury sasiada,nornice,żaby,myszy,ptaki na drutach szczeka i skacze do nich..Mieczyki kupiłam w ogrodniczym sklepie,to były białe przebarwienia ,cebulki nie wykazywały oznak choroby.


Nie musiały wykazywać - na cebulach nic nie widać. Czy Hirutek lubi podróżówać?


Ewa co do cebulek moze masz racje sądziłam ,ze te białe kreski to taki ich urok.Zobaczę wiosna posadzę je w oddalonym miejscu na działce.Hiro nie za bardzo lubi podróżować.Jest duzy i słabo miesci sie w srodku samochodu.Ale lubi jeździć na pace Oj rozgląda sie po całej okolicy.
____________________
Krystyna - Hirutkowy raj:))
Krys 18:00, 26 lis 2011


Dołączył: 16 lis 2011
Posty: 8145
No dzisiaj posadziłam mix czosnek.Wiosną wsadzę obok jakąś niska trawę ozdobna.Moze polecicie jaki gatunek.
____________________
Krystyna - Hirutkowy raj:))
Sebek 18:15, 26 lis 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Zależy jak niska

Jeśli niziutka to może być carex, hakonechloa, liriope jest trawkowate i kwitnie.

Z wyższych może być rozplenica japońska, miskant morning light
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Krys 18:28, 26 lis 2011


Dołączył: 16 lis 2011
Posty: 8145
Chce posadzic niska trawe obok dzisiaj posadzonych czosnków ,moze choc troche osiagne efekt jaki pokazała Danusia.
____________________
Krystyna - Hirutkowy raj:))
Krys 18:30, 26 lis 2011


Dołączył: 16 lis 2011
Posty: 8145
Sebek to liriope jest piekne .Dzięki
____________________
Krystyna - Hirutkowy raj:))
monteverde 21:37, 26 lis 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
turzyca też może być i zielona i brązowa
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Elfik 21:58, 26 lis 2011


Dołączył: 06 lis 2011
Posty: 2057
Krys napisał(a)
po kilkunastu dniach narkotycznego czytania o ogrodach ..........

Krysiu, nadajemy na tej samej fali..............
____________________
Ela - Puste pole z wysepką kwiatową
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies