Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Hirutkowy raj:))

Pokaż wątki Pokaż posty

Hirutkowy raj:))

Krys 21:10, 13 kwi 2015


Dołączył: 16 lis 2011
Posty: 8145
popcorn napisał(a)
Krysiu, poczytaj o tym leszczynowcu którego Jankosia wynalazła, cudo! Chyba bym chciala Tylko gdzie posadzic! Fajniejsze od oczara, mniejsze

http://www.futuregardens.pl/leszczynowiec-skapokwiatowy-corylopsis-pauciflora.html


Karolina zaraz popatrze,bylam tam dzisiaj chcialam zobaczyc magnolie byla piekna pelna kwiecia ,ale pan mi odradzil na moje wiatry,za dlugo tam nie chodzilam bo strasznie wialo,jutro po pracy tam podjade Monika mnie zarazila magnoliami ale chya rozsadek musze wlaczyc
____________________
Krystyna - Hirutkowy raj:))
Krys 21:11, 13 kwi 2015


Dołączył: 16 lis 2011
Posty: 8145
Reniu wielkie dzieki za rade
____________________
Krystyna - Hirutkowy raj:))
jankosia 21:18, 13 kwi 2015


Dołączył: 20 mar 2014
Posty: 3124
Krys napisał(a)


Karolina zaraz popatrze,bylam tam dzisiaj chcialam zobaczyc magnolie byla piekna pelna kwiecia ,ale pan mi odradzil na moje wiatry,za dlugo tam nie chodzilam bo strasznie wialo,jutro po pracy tam podjade Monika mnie zarazila magnoliami ale chya rozsadek musze wlaczyc


Ło Jezu! Ja Cię zaraziłam? Przecież ja za nimi nawet za specjalnie nie przepadam. Ładne są a nawet piękne ale jak dla mnie chyba zbyt "wystrojone". No ale co tam, pomęczę się trochę z tym widokiem A ty walcz! Nie poddawaj się
____________________
Monika. Gdybym tylko mogła nie wychodzić z ogrodu...
Krys 21:29, 13 kwi 2015


Dołączył: 16 lis 2011
Posty: 8145
Urszulla napisał(a)
u Kasi masz odpowiedź do róży

http://www.ogrodowisko.pl/watek/2649-kasiek-na-bawarskich-sciezkach?page=816


Ula czytalam to juz kilka razy ale..chodzilo mi o tez jedna moja roze pozdrowka
____________________
Krystyna - Hirutkowy raj:))
Krys 21:31, 13 kwi 2015


Dołączył: 16 lis 2011
Posty: 8145
jankosia napisał(a)


Ło Jezu! Ja Cię zaraziłam? Przecież ja za nimi nawet za specjalnie nie przepadam. Ładne są a nawet piękne ale jak dla mnie chyba zbyt "wystrojone". No ale co tam, pomęczę się trochę z tym widokiem A ty walcz! Nie poddawaj się


a widzialas tez egzemparz u Aleksandrowicza po 68 zloty cala w bialym kwieciu dobrze,ze bylam maluszkiem
____________________
Krystyna - Hirutkowy raj:))
jankosia 21:32, 13 kwi 2015


Dołączył: 20 mar 2014
Posty: 3124
Krys napisał(a)


a widzialas tez egzemparz u Aleksandrowicza po 68 zloty cala w bialym kwieciu dobrze,ze bylam maluszkiem


A który to i co za gatunek/odmiana?
____________________
Monika. Gdybym tylko mogła nie wychodzić z ogrodu...
Krys 22:10, 13 kwi 2015


Dołączył: 16 lis 2011
Posty: 8145
jankosia napisał(a)


A który to i co za gatunek/odmiana?


Jutro zapisze
____________________
Krystyna - Hirutkowy raj:))
Bogdzia 22:15, 13 kwi 2015


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Obejrzałam Twoja wiosne , piękna. Magnolie chciałoby sie miec wszystkie , szczególnie o tej porze roku. Do zobaczenia niedługo.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
barbara_kraj... 23:12, 13 kwi 2015


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
Krys napisał(a)


Basiu mnie tez tak sie kojarzy, mama miała w ogrodku, a dostałam sadzoki od Bogdzi i tak sobie rozmnazam Basiu a popatrz na zdjecie szalwi chyba omszonej ciachac ja nisko?

Krysiu, a to na pewno szałwia jest? Jeśli tak, to tnij. Ja swoją jesienią przycięłam, ale moja jakieś inne liście ma.
Ta Twoja jest piękna, nie spotkałam wcześniej tej odmiany.

Edit: Twoja szałwia to pewnie taka jest: https://zojalitwin.wordpress.com/2013/04/04/szalwia-jurisicii/
I jeszcze raz dopisuję: te ścinki mogłabyś ukorzenić, albo kilka podesłać bo spodobała mi się
____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
jankosia 08:32, 14 kwi 2015


Dołączył: 20 mar 2014
Posty: 3124
Jeszcze do tej szałwii się cofnęłam. Nie wygląda na omszoną i na 99% nią nie jest. Mam jej kilka odmian ale wszystkie mają szorstkie, delikatnie ząbkowane liście. Twoja wygląda na szałwię lekarską - patrzę po kształcie liści. Jeśli tak jest to nie tnij do zera bo to nie bylina tylko podkrzew (jeśli dobrze pamiętam). Musisz sobie poczytać o jej cięciu ale wydaje się logiczne żeby ciąć jak lawendę. Najpierw poczytaj- stawiam na lekarską.I by się zgadzało bo mówiłaś że ona w zimie żyła...
____________________
Monika. Gdybym tylko mogła nie wychodzić z ogrodu...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies