Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Hirutkowy raj:))

Pokaż wątki Pokaż posty

Hirutkowy raj:))

Zielona 08:52, 11 sty 2016


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 5717
Efektu "ze śniegiem" u nas już nie ma, ale... podobno w tym tygodniu zima wróci z niskimi temperaturami. Póki co plucha... Mimo tego życzę Tobie, Krysiu, słońca na każdy dzień Nowego Roku!
I dziękuję, że do mnie zaglądasz, choć ostatnio mało mnie...
Krys 22:17, 11 sty 2016


Dołączył: 16 lis 2011
Posty: 8145
Zielona napisał(a)
Efektu "ze śniegiem" u nas już nie ma, ale... podobno w tym tygodniu zima wróci z niskimi temperaturami. Póki co plucha... Mimo tego życzę Tobie, Krysiu, słońca na każdy dzień Nowego Roku!
I dziękuję, że do mnie zaglądasz, choć ostatnio mało mnie...


Marta milo,ze zajrzalas,dziekuje za zyczenia wiem,ze jestes zapracowana snieg ma wrocic ,trudno w koncu to zima oby nie na dlugo a woda potrzebna roslinka
____________________
Krystyna - Hirutkowy raj:))
jankosia 15:21, 12 sty 2016


Dołączył: 20 mar 2014
Posty: 3124
Krysiu zdjęcia o które prosiłaś:







W rzeczywistości tych linek prawie nie widać a w sezonie to już w ogóle. Ja kupowałam jedną z grubszych bo winorośl to mega ciężka sprawa, ale są też cieńsze. I generalnie sama linka jest najtańszym elementem całej konstrukcji, najdroższe są te mocowania na krzyż (drugie zdjęcie). Pomiędzy są jeszcze takie łączenia samych linek bez mocowania do ściany- ostatnie zdjęcie. Ta dxiurka na ostatnim zdjęciu to nieporozumienie, kreśliłam układ jeszcze przed malowaniem ściany i kazałam mojemu małżonkowi oznaczyć te punkty płytkim nawiertem a potem zapomniałam zatynkować

A co planujesz? Tam w narożniku coś? Jakaś różyczka pewnie?
Aha, te kołki zamawiasz oczywiście pod konkretny mur
____________________
Monika. Gdybym tylko mogła nie wychodzić z ogrodu...
ren133 15:23, 12 sty 2016


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
Fajne to A gdzie można kupić?
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
jankosia 15:34, 12 sty 2016


Dołączył: 20 mar 2014
Posty: 3124
Ja kupowałam tutaj: http://zielonyfront.pl/

W przeciwieństwie do gotowych elementów pod pnącza tutaj trzeba sobie dobrać i policzyć wszystkie elementy. Ja zrobiłam zdjęcie garażu, narysowałam układ jaki chcę, pomierzyłam i pan w sklepie mi wszystko dobrał. Trzeba też napisać na jaki mur i pod jakie pnącze. Idealnie by było gdyby mieć na każdy krzyżyk taki ten najdroższy kołek no ale było to poza naszym zasięgiem to raz, a dwa że facet mówił że nie ma takiej potrzeby to odpuściliśmy. Jestem zadowolona że nie muszę patrzeć już na tą podporę co miałam wcześniej To była masakra... I malowanie co roku wrrr
I jeszcze uwaga jedna. Te linki są tak dziadowsko mocne że ani cążki ani nożyce do metalu ani nawet siekiera nie dały rady. Cięliśmy szlifierką kątową a i tak się umęczyliśmy strasznie. Końcówki żeby się przypadkiem nie rozwidlały zabezpieczyliśmy takim czymś termokurczliwym do kabli - nie wiem co to było I opalaliśmy opalarką do karmelu
____________________
Monika. Gdybym tylko mogła nie wychodzić z ogrodu...
ren133 15:45, 12 sty 2016


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
Monika Dzięki wielkie A znasz może jakieś źródło z ciurkadełkami w takim stylu jak ma Ana?
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
jankosia 15:50, 12 sty 2016


Dołączył: 20 mar 2014
Posty: 3124
No przecież ona ci pisała że to z donicy- jestem na bieżąco, nie myśl sobie Znajdź piękną donicę, dokupisz pompkę i już
____________________
Monika. Gdybym tylko mogła nie wychodzić z ogrodu...
Kasya 16:14, 12 sty 2016


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42040
jankosia napisał(a)
Ja kupowałam tutaj: http://zielonyfront.pl/

W przeciwieństwie do gotowych elementów pod pnącza tutaj trzeba sobie dobrać i policzyć wszystkie elementy. Ja zrobiłam zdjęcie garażu, narysowałam układ jaki chcę, pomierzyłam i pan w sklepie mi wszystko dobrał. Trzeba też napisać na jaki mur i pod jakie pnącze. Idealnie by było gdyby mieć na każdy krzyżyk taki ten najdroższy kołek no ale było to poza naszym zasięgiem to raz, a dwa że facet mówił że nie ma takiej potrzeby to odpuściliśmy. Jestem zadowolona że nie muszę patrzeć już na tą podporę co miałam wcześniej To była masakra... I malowanie co roku wrrr
I jeszcze uwaga jedna. Te linki są tak dziadowsko mocne że ani cążki ani nożyce do metalu ani nawet siekiera nie dały rady. Cięliśmy szlifierką kątową a i tak się umęczyliśmy strasznie. Końcówki żeby się przypadkiem nie rozwidlały zabezpieczyliśmy takim czymś termokurczliwym do kabli - nie wiem co to było I opalaliśmy opalarką do karmelu


a ile taki kołek kosztuje ? on jest taki ze nie powoduje przemarcania muru ?
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
jankosia 16:22, 12 sty 2016


Dołączył: 20 mar 2014
Posty: 3124
Nie pamiętam ile kosztuje, tam na pewno jest cennik. Przemarzanie muru? Nie znam się, ale chyba dlatego pierwsze pytanie od przedstawiciela brzmiało"do jakiego muru?". Zresztą, po drugiej stronie zbudowaliśmy pergolę drewnianą i trzeba było kołków do je wbiliśmy, tyle Wybacz, ale nie jestem specem Tam gdzieś na stronie na pewno jest jakaś specyfikacja techniczna to możesz sobie zerknąć.
____________________
Monika. Gdybym tylko mogła nie wychodzić z ogrodu...
ren133 17:01, 12 sty 2016


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
jankosia napisał(a)
No przecież ona ci pisała że to z donicy- jestem na bieżąco, nie myśl sobie Znajdź piękną donicę, dokupisz pompkę i już


łatwo wam powiedzieć i już
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies