Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Hirutkowy raj:))

Pokaż wątki Pokaż posty

Hirutkowy raj:))

Bogdzia 21:08, 08 mar 2016


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Mam nadzieję ze sie jeszcze załapię na szampana. Gratki.

Jednak sie nie załapałam.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Nikita 07:16, 09 mar 2016


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5919
Krysiu, to ja też się dołączam do życzeń...i wiosennego kwiatucha zostawiam



Szampana razem z Bogdzią wypijemy innym razem...już my sobie jakąś okazję wynajdziemy....
____________________
Nikita -Szmaragdowy Zakątek / Wizytówka / Wizytówka-portrety host
Milka 14:01, 09 mar 2016


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
I ja gratki zostawiam z okazji 500 i 5 lat na forum, ładnie się złożyło

Obejrzyj wkoło rozplenice, czy lezą nasiona na ziemi, jeśli tak spodziewaj sie siewek
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Krys 17:59, 09 mar 2016


Dołączył: 16 lis 2011
Posty: 8145
Kochane dziewczyny bardzo dziękuję za zyczenia 1000 bedzie za 5 lat

Miala isc dzisiaj do pracy do ogrodu i d...zimno,wieje i zaraz bedzie padac.Bardzo prosze slonce wroc do mnie nawet krokusy nie chca sie rozwijac,tkwia w pakach,
____________________
Krystyna - Hirutkowy raj:))
Krys 18:00, 09 mar 2016


Dołączył: 16 lis 2011
Posty: 8145
Irenko ale juz sa siewki,jeszcze niecielam traw,jakdalej bedzie taka pogoda to nie wyrobie z pracami!
____________________
Krystyna - Hirutkowy raj:))
Milka 18:02, 09 mar 2016


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Wyrobisz się, 2 dni ciepła, brygade rodzinną wrzucisz na rabaty, palcem pokażesz, co i jak i już
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Bogdzia 18:09, 09 mar 2016


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Krys napisał(a)
Kochane dziewczyny bardzo dziękuję za zyczenia 1000 bedzie za 5 lat



Krysiu fakt ze troche sie lenisz,jestes tylko miesiąc mniej na Ogrodowisku niz ja a ja natłukłam 5 tys stron, oczywiscie nie sama.No i jak ja mam miec dobre oczy???????????????
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Krys 18:35, 09 mar 2016


Dołączył: 16 lis 2011
Posty: 8145
Milka napisał(a)
Wyrobisz się, 2 dni ciepła, brygade rodzinną wrzucisz na rabaty, palcem pokażesz, co i jak i już


Irenko brygada rodzinna zdolna i chetna do prac ogrodowych liczy szt.1 czyli tylko ja M nie moze a corka we Wrocku a jak przyjedzie to spi
____________________
Krystyna - Hirutkowy raj:))
Krys 18:37, 09 mar 2016


Dołączył: 16 lis 2011
Posty: 8145
Bogdzia napisał(a)


Krysiu fakt ze troche sie lenisz,jestes tylko miesiąc mniej na Ogrodowisku niz ja a ja natłukłam 5 tys stron, oczywiscie nie sama.No i jak ja mam miec dobre oczy???????????????


Bozenko bo u mnie nic sie ciekawego nie dzieje,ja tez troche stuknelam stronek u Ciebie i przeczytalam duuuuzo ciekawych informacji i przeslicznych fotek
____________________
Krystyna - Hirutkowy raj:))
Krys 13:51, 10 mar 2016


Dołączył: 16 lis 2011
Posty: 8145
Wklejam ściągę od Mandżen

Madzenka napisał(a)

Ewo napisałam u Ciebie.
Krótka ściąga dla poczatkujacych trawiastów :
- stipy tniemy na wysokosc 10-15 cm
- hakone, red baron, molinie- nisko przy samej ziemi. Nie mam trzcinnikow (wymarzły w donicy tej zimy) ale cięłabym jak molinie lub seslerie
- rozplenice- na jeża krótko
- seslerie tne na jeża, króciutko. Seslerie tniemy własciwie pod koniec zimy bo juz w lutym ma u mnie młode przyrosty. Powtorka latem jesli będzie brzydka i aby utrzymac ładny pokrój zimą, zwłaszcza skalne.
- miskanty 10-15 cm - a wy jak tniecie?
- carex comans (frosted curls, amazon mist, bronze form) nie tniemy, wyczesujemy, przycinamy tylko suche końce ,ale w moim przypadku tnę je na wysokosci przemarźnięcia czyli zwykle 15-20 cm
- kostrzewy - skubie i zostawiam krótkiego jeża, potem powtórka cięcia/skubania gdy zakwitna.
- carex buchanani - nie ciełam ,lub ciełam same suche końce. Zrobiła sie jednka brzydka i w tym roku utne nisko, ciekawe czy odrośnie.
- carex elata - na jeża bo mi wymarza i wycinam wszystkie brązowe liscie. Jesli kiedyś będzie zimozielona to będę je traktowac jak opisane ponizej carex
- carexy zimozielone (evergold, ice dance, ice cream, morowi variegata, ornithopoda, silver) - tu są rózne szkoły:
- jedna najliczniejsza mówi wyskubywać tylko najbrzydsze liscie , nie ciąc bo sie zabija wierzchołki wzrostu, ale jest to mozliwe jak sie ma kilka sztuk.
- druga szkoła Tomka Grochowskiego - twierdzi tniemy na wysokosc kilku centrymentów, młode przyrosty zasłonią stare brzydkie ucięte liscie, ktore juz nie odrosną-
- trzecia szkoła Madżenkowa - wiosna to co najbrzydsze przycinam same końcówki a gdy ruszaja młode przyrosty obcinam zgodnie z drugą szkołą. Ale tak traktuje tylko dojrzałe, dobrze ukorzenione carexy?


Czy o jakiejs trawie zapomniałam? A jakie sa wasze doswiadczenia?
____________________
Krystyna - Hirutkowy raj:))
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies