Gdzie jesteś » Forum » Ogród » Podlewanie roślin iglastych i innych zimozielonych przed zimą

Pokaż wątki Pokaż posty

Podlewanie roślin iglastych i innych zimozielonych przed zimą

suna 21:10, 18 lis 2011


Dołączył: 03 lis 2011
Posty: 26
Witam!

Moi drodzy, kiedy należy dokonać ostatniego podlania roślin iglastych przed zimą ? Czy wszystkie rośliny iglaste muszą zostać podlane? Czy podlania można dokonać gdy w nocy już są przymrozki?

Pozdrawiam wszystkich z Ogrodowiska)
alinak 21:13, 18 lis 2011


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
piszą żeby podlewać. ale co do mroźnych dni to chyba Danusia musi tu luknąć i zabrać głos
____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
Sebek 21:14, 18 lis 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
suna napisał(a)
Witam!

Moi drodzy, kiedy należy dokonać ostatniego podlania roślin iglastych przed zimą ? Czy wszystkie rośliny iglaste muszą zostać podlane? Czy podlania można dokonać gdy w nocy już są przymrozki?

Pozdrawiam wszystkich z Ogrodowiska)


Podlewajmy póki możemy.

Przymrozki nic nie znaczą - przestaje się podlewać, gdy będzie minusowo w dzień.

Także jutro śmiało możesz podlać - musisz wszystkie rośliny iglaste - te młode najbardziej, stare już sobie poradzą.
Weź też pod uwagę to jak jest sucho - całą jesień prawie nie padało
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
suna 21:15, 18 lis 2011


Dołączył: 03 lis 2011
Posty: 26
No właśnie. Podlałam dwa tygodnie temu, przed obecną falą przymrozków, ale brak deszczu i piękna słoneczna pogoda w ciągu dnia powodują, że jest sucho.
alinak 21:27, 18 lis 2011


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
ja się tu za bardzo nie wypowiadam , bo nie nawidze ganiać z wężem i nie podlewam . wiem , że wszyscy na forum mnie tu zganią , ale jestem zdania że sadze to co może sobie u mnie poradzić w ogrodzie .
w przyrodzie nikt nie gania z podlewaniem , a krzewy i rośliny dają rade . raz lepiej raz gorzej .
to natura wyznacza u mnie rytm w ogrodzie i nie mam zamiaru tego zmieniać . ja już nie jedno drzewo sprawiłam podlewaniem i dopiero jak tego zaprzestałam to nie mam strat .
tylko w ekstremalnych warunkach moje rośliny dostają wodę . no i oczywiście zimozielone na wiosnę .
____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
hanka_andrus 21:37, 18 lis 2011


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
To jest nas dwie Alinko.Co prawda nie mam zimozielonych oprócz 3 szt rh,ale przez całe ich bytowanie w moim ogrodzie nie podlewałam przed zimą.Wiosną na przywitanie dostają dużą dawkę wody,i tyle.
Skąd miałabym brać wodę?
W kranach od 15 października sucho,innej tyle nie mam.W beczce trzymam na wiosenne sadzonkowanie w szklarni,dopóki hydrofor nie zostanie włączony.Wszystko zależy od opadów,poprzednie lata obfitowały w jesienne opady,w tym roku jest ich mało,ale może śnieg będzie?Zobaczymy.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Krys 21:38, 18 lis 2011


Dołączył: 16 lis 2011
Posty: 8145
Ja podlewalam ostatnio dwa tygodnie temu i sadze,ze to wstarczy.
____________________
Krystyna - Hirutkowy raj:))
suna 21:43, 18 lis 2011


Dołączył: 03 lis 2011
Posty: 26
Moje iglaki były sadzone w tym roku we wrześniu. Podlać je jeszcze czy już nie trzeba?
Sebek 21:45, 18 lis 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Ja Was tu nie zgonię - dopiero w tym roku dowiedziałem się, że trzeba podlać rośliny przed zimą

Jednak te sadzone w zeszłym roku przetrwały bez problemu - jedynie jeden młodziutki brabant wypadł - ale zgnił - nie wiem czemu.

Dopiero jutro podleję rośliny przed zimą - pierwszy i ostatni raz, bo wąż już schowany.

W tym roku jednak mam duuuużo do podlewania - i jest co stracić - dlatego wolę im pomóc.

W zeszłym roku jednak nie było tak suchej jesieni, żeby w ogóle porządnie nie padało ponad 2 miesiące.
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Krys 22:16, 18 lis 2011


Dołączył: 16 lis 2011
Posty: 8145
Sebek a jak bedzie ujemna tem. to tez bedziesz podlewal?
____________________
Krystyna - Hirutkowy raj:))
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies