Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród mały, ale pojemny;)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród mały, ale pojemny;)

waldek727 11:26, 02 lut 2015


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
Magda_ napisał(a)
ogród śliczny
obiecuje zaglądać

A ja myślałem Madziu, że napiszesz: ,,obiecuję zrobić sobie coś w tym stylu".
W takich ogrodach doceniam sposób ukazania przestrzenności która jest połączeniem małej architektury z przyrodą ożywioną i nieożywioną.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
ele2001 13:15, 02 lut 2015


Dołączył: 25 lis 2011
Posty: 1483
Pytaj śmiało - do tej pory używałem florowitu ale jakoś słabo po nim mi rośliny rosły, pozatym florowit to nawóz NP nie zawiera potasu.Szukałem nawozu który byłby organiczny i w miarę przystępnej cenie najpierw padło na rosahumus i humusactiv dobre ale dość drogie i w końcu znalazłem Astvit postać zarówno dolistna jak i doglebowa opinie również ma dobre no ale pisać sobie mogą dużo ja wole przetestować i przyznam że dawno w moim piaszczystym ogrodzie nie widziałem takich przyrostów ponoć również pomaga w walce ze szkodnikmi a ja chciałbym ograniczyć używanie środków chemicznych do minimum lecz jeden sezon to za mało żeby się wypowiedzieć w każdym bądź razie będę używał go dalej.
____________________
Przemo - Ogród mały, ale pojemny;)
ele2001 13:24, 02 lut 2015


Dołączył: 25 lis 2011
Posty: 1483
Hakonechloa "all gold" - nawet zdążyłem ją podzielić..
____________________
Przemo - Ogród mały, ale pojemny;)
Ewa777 16:47, 02 lut 2015


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18934
Poczytałam sobie o tym nawozie Astvit i zamówiłam dzisiaj. Dzięki za informacje
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
makkasia 17:01, 02 lut 2015


Dołączył: 22 sie 2013
Posty: 7892
ele2001 napisał(a)
Pytaj śmiało - do tej pory używałem florowitu ale jakoś słabo po nim mi rośliny rosły, pozatym florowit to nawóz NP nie zawiera potasu.Szukałem nawozu który byłby organiczny i w miarę przystępnej cenie najpierw padło na rosahumus i humusactiv dobre ale dość drogie i w końcu znalazłem Astvit postać zarówno dolistna jak i doglebowa opinie również ma dobre no ale pisać sobie mogą dużo ja wole przetestować i przyznam że dawno w moim piaszczystym ogrodzie nie widziałem takich przyrostów ponoć również pomaga w walce ze szkodnikmi a ja chciałbym ograniczyć używanie środków chemicznych do minimum lecz jeden sezon to za mało żeby się wypowiedzieć w każdym bądź razie będę używał go dalej.

dziękuję Przemku - używam rosahumusu i też uważam, że jest to środek, po którym widocznie bardzo dobrze rośliny reagują (niestety nie jest tani) Też tak jak u Ciebie mam ogród na piaskach i ważne dla mnie jest aby preparat nie tylko dostarczał składników pokarmowych roślinom ale także poprawiał strukturę i właściwości gleby
dziękuję, bardzo dziękuję za odpowiedź
____________________
Makowo na Kociewiu + wizytówka-Makowo na Kociewiu
makkasia 17:03, 02 lut 2015


Dołączył: 22 sie 2013
Posty: 7892
ele2001 napisał(a)
Hakonechloa "all gold" - nawet zdążyłem ją podzielić..

Ta sama odmiana będzie u mnie 3 sezon i jest niewielka
Astvit musowo trzeba kupić
____________________
Makowo na Kociewiu + wizytówka-Makowo na Kociewiu
Juzia 17:03, 02 lut 2015


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 40267
A jak często stosujecie rosahumus?
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
ele2001 17:20, 02 lut 2015


Dołączył: 25 lis 2011
Posty: 1483
rosachumus stosowałem podczas sadzenia wlewałem w dołki dodawałem też obornik granulowany dobrze mieszałem i sadziłem potem używałem astvit dolistnie co 2-3 tygodnie do początku lipca.
____________________
Przemo - Ogród mały, ale pojemny;)
Juzia 17:24, 02 lut 2015


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 40267
ele2001 napisał(a)
rosachumus stosowałem podczas sadzenia wlewałem w dołki dodawałem też obornik granulowany dobrze mieszałem i sadziłem potem używałem astvit dolistnie co 2-3 tygodnie do początku lipca.


A rosa i active to jest to samo ?
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Iwk4 17:39, 02 lut 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
ele2001 napisał(a)
no domyślam sie ja myślałem że tam sie coś płaci może- wiecie jak to jest czasami potem zdziwko

Z tym Pinterest-em odkryłam fajne rozwiązanie. Wyobraź sobie, ze chcesz komuś pokazać coś, co cię zainspirowało na ogrodowisku. Kilka razy odwoływałam się do twoich rabat. Do tej pory zapisywałam zdjęcia na moim kompie, ale Danusia nie chce, by cudze zdjęcia wklejać. Więc umieszczam na Pinterest-e twoje fotki ogrodu, a potem linkuję. O tak :
https://pl.pinterest.com/pin/529876712383432981/
____________________
Ogródek Iwony II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies