Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Iwony II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Iwony II

Iwk4 21:17, 18 mar 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Witam wszystkich serdecznie w nowym wątku.


Nie sądziłam, że tak szybko minie pierwszych 1300 stron...
Zakładam nowy wątek. Mój pierwszy, kiedy wszystko zaczynałam od początku, demolując ogród i zakładając nowe rabaty znajdziecie tutaj:
http://www.ogrodowisko.pl/watek/4579-ogrodek-iwony


Na forum zaczynałam bywać niemal 22 miesiące temu. Miałam coś, o czym myślałam, że to mój ogród.
Dopiero kiedy znalazłam Ogrodowisko, uświadomiłam sobie, jak mało wiem, ile potrzebuję zmian, aby to coś nazwać Ogrodem. Znalazłam tu wiele inspiracji.

Na początku wszystko mi się podobało, zapisywałam na komputerze obrazy z cudzych ogrodów, potem już się pogubiłam w ilości zdjęć.
Powoli odkrywałam, co mi się podoba na obrazku lub w innym ogrodzie, a co potrafię przenieść do mojego ogrodu.

Dojrzałam z czasem do samodzielnych decyzji. Moja wiedza wzrosła niesamowicie. Dziś, jak patrzę na inspirację, potrafię rozpoznać typy roślin, analizować fotki pod kątem nasadzeń, zaczynam się bawić roślinami z pełną świadomością ich możliwości
I nie boję się przesadzać, jak coś mi nie pasuje
Tego wszystkiego nauczyłam się dzięki wam, dzięki waszym radom, wsparciu, dzięki waszym wątkom, wpisom, dzięki Danusi i jej dobrym radom.
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 21:18, 18 mar 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Mój ogródek jest mały, działka ma 862 metry, stoi tu dom, garaż, a z tyłu za domem zamiast pięknego trawnika - jest wjazd na posesję. Działka znajduje się w środku wsi, ubolewam nad brakiem krajobrazu zapożyczonego za płotem.
18 lat temu powstawały pierwsze nasadzenia, powoli, w miarę możliwości. Są miejsca, które kocham i takie, których nie lubię. Dziś niewiele jednak z nich zostało. Ogród przeszedł totalną rewolucję.
Czerwiec 2013

Sierpień 2015
To samo miejsce:

Wrzesień 2015


Kolejna metamorfoza:
Lipiec 2014

Lipiec 2015
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 21:18, 18 mar 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Mój ogród tak by dziś nie wyglądał, jak wygląda obecnie, gdyby nie moje największe wsparcie w ogrodowych zmaganiach - Zbyszek, mój mąż. Razem ze mną zaczął z wielką cierpliwością tworzyć Nowy Ogród. Cierpliwie karczował krzewy i drzewa, z którymi sama bym sobie nie poradziła.

Układał krawężniki

Walczył z betonem i kamieniami:

Wspierał mnie przy tworzeniu nowych nasadzeń i nigdy nie marudził, jak kupowałam nowe roślinki. Czasem sam się dorzucał do zakupów ogrodowych

Dostałam też wsparcie dobrych duszków: roślinki, nasionka.
Dziękuję Małej Mi, Gosi, Anie, Dorotce, Beatce, a najbardziej Ewie za te wszystkie dobrodziejstwa, które cieszą w ogrodzie moje oczy każdego dnia.

Dziękuję za dobre słowo, doświadczenie, serce i roślinki. Dziękuję bezwątkowym forumowiczom: Toszce, Ewie, Gosi za to, że zaglądają do mnie i dzielą się radami.
Wielkie dzięki wszystkim

Mam nadzieję, że nadal mój wątek będzie drogowskazem dla młodych ogrodników, a starsi doświadczeniem ogrodnicy nie będą szczędzić swoich cennych rad .
____________________
Ogródek Iwony II
Karol99 21:18, 18 mar 2016


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Melduje sie jako pierwszy
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
yolka 21:19, 18 mar 2016


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12600
Niestety, Karol mnie wyprzedził, a już się cieszyłam. Musiałam edytować posta
____________________
Ogród z widokiem na jezioro
Kacha123 21:20, 18 mar 2016


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 11707
To ja też się melduję
____________________
Kacha Mój ogród pod górkę
Mirka 21:21, 18 mar 2016


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
No nie 3 jestem.Iwonko witam się w Nowym wątku☺Nie no 4 jestem Pięknie pisałaś metamorfozę swojego Ogrodu☺
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
inag 21:21, 18 mar 2016


Dołączył: 09 kwi 2013
Posty: 6357
Do pierwszej trójki się załapałam
____________________
Ilona - Na Łowieckiej *** Wizytówka
inag 21:21, 18 mar 2016


Dołączył: 09 kwi 2013
Posty: 6357
Nosz kurde! To się wkurzyłam!
Witaj!
Na ogrodowisku trzeba szybko działać widać
____________________
Ilona - Na Łowieckiej *** Wizytówka
Mirka 21:23, 18 mar 2016


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
inag napisał(a)
Do pierwszej trójki się załapałam
Chyba piątki ☺
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies