Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród mały, ale pojemny;)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród mały, ale pojemny;)

Danucha 20:30, 04 lut 2015


Dołączył: 03 lut 2015
Posty: 414
Wpadłam się przywitać i zaniemówiłam z zachwytu. Metamorfoza ogrodu niesamowita, bardzo ciekawie zaprojektowany kształt rabat, cudnie skomponowane kolory roślinek. Wszystko z umiarem, smakiem i olbrzymim poczuciem estetyki. Przemek, jestem pełna podziwu. Teraz nie mogę doczekać się wiosny, tyle mam do zrobienia. Będę wpadać, podglądać i czerpać. Własnie rysuję nowy projekt





____________________
Mały ogród, ale duuużo radości
Joku 21:23, 04 lut 2015


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12142
A dlaczego nie sypać granulowanego obornika na wierzch?
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
ele2001 22:33, 04 lut 2015


Dołączył: 25 lis 2011
Posty: 1483
Bo wietrzeje większość azotu i tak się utleni.
____________________
Przemo - Ogród mały, ale pojemny;)
Borbetka 07:42, 05 lut 2015


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Obornik granulowany to pierwsze zadanie zakupowe dla mnie wiosną, bo czeka mnie przesadzanie. Potem nawożenie, jak co roku, no i cięcie.
Odnośnie sypania różnych specyfików w dołek, w zeszłym roku ktoś doradził mi abym zmieszała z ziemią perlit przy sadzeniu miskantów. Podobno kępy miskantów mają tendencję do gnicia i przemarzania zimą. Nie wiem czy to prawda, ale oczywiście wór perlitu prawie mojej wysokości nabyłam, bo mniejszego nie mieli. Nie wiem, co teraz z nim zrobię .
____________________
borówcowy wizytowka
ele2001 09:59, 05 lut 2015


Dołączył: 25 lis 2011
Posty: 1483
Perlit , wermikulit używany jest zamiast piasku w szkółkarstwie przy sadzonkowaniu roślin bo ma duże właściwości sorbcyjne - chłonie wode i jest sterylny ale o tym sposobie co piszesz nie słyszałem ja myśle że nie ma co dać się zwariować,jak masz wilgotną glebe to może lepiej drenaż zrobić w dołku przed sadzeniem?
____________________
Przemo - Ogród mały, ale pojemny;)
Danucha 22:19, 05 lut 2015


Dołączył: 03 lut 2015
Posty: 414
Mogę prosić o uściślenie, bo nie do końca zrozumiałam. Torf z obornikiem do dołka, ale w jakiej ilości?. Podsypujemy pod roślinę?, czy mieszamy z ziemią ogrodową, czy zastępujemy ziemię tą mieszanką?
____________________
Mały ogród, ale duuużo radości
ele2001 22:43, 05 lut 2015


Dołączył: 25 lis 2011
Posty: 1483
Na oborniku śą dawki więc warto poczytać ja zazwyczaj połowe worka 80 litrowego wsypuje do dołka i wrzucam pół litra granulek dosypuje też czasami przekompostowaną kore ale to już tak na oko pod hortensje wsypuje całe 80l
____________________
Przemo - Ogród mały, ale pojemny;)
Mysza 13:26, 06 lut 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 5807
Przemku witam się
W końcu dotarłam
Masz piękny i wypielęgnowany ogród.
Ja będę miała odwrotnie z liniami, przód łuki a tył fale.
U Ciebie wygląda superasko
Pozdrawiam.
____________________
Gosia
Danucha 20:32, 06 lut 2015


Dołączył: 03 lut 2015
Posty: 414
ele2001 napisał(a)
Na oborniku śą dawki więc warto poczytać ja zazwyczaj połowe worka 80 litrowego wsypuje do dołka i wrzucam pół litra granulek dosypuje też czasami przekompostowaną kore ale to już tak na oko pod hortensje wsypuje całe 80l

To robię podobnie, tylko u mnie glina z piachem, dlatego dołki obszerne i worków więcej. W tym roku zamówię przyczepę torfu, bo worków nie nadążałam wozić i kieszeń bolała. Ale obornika sypalam na oko, z tego co piszesz, to za mało.
____________________
Mały ogród, ale duuużo radości
magdalena_wo... 17:30, 07 lut 2015


Dołączył: 18 mar 2014
Posty: 3
Zakochałam się w Twoim ogrodzie. Pięknie ja też tak chcę mieć.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies