Gdzie jesteś » Forum » Byliny » Żurawka - Heuchera

Pokaż wątki Pokaż posty

Żurawka - Heuchera

teresa68 11:46, 12 maj 2014

Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 3
Witam wszystkich jestem tu nowa nie bardzo umiem się odnaleść .Zaciekawił mnie temat żurawek .Też jestem na etapie poszukiwań .Czy ktoś wie gdzie w okolicy Krakowa mogę zakupić te cudeńka ?Pozdrawiam wszystkich na początek
Aga 19:10, 13 maj 2014


Dołączył: 30 lis 2012
Posty: 732

Czy ktos wie co mogło sie stac z ta zurawka?
____________________
Nowe miejsce nowy ogród
Malgosik 21:45, 13 maj 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
Aga napisał(a)

Czy ktos wie co mogło sie stac z ta zurawka?


A czy przypadkiem nie skropił jej deszcz, a potem przygrzało słonko i spaliło?
U mnie tak wygląda "oparzenie słoneczne" choć zdjęcie nie jest super wyraźne, a ja specem nie jestem.
____________________
Ogród na glinie
Aga 09:09, 14 maj 2014


Dołączył: 30 lis 2012
Posty: 732
W sumie nie wiem bo ta zurawka rosnie u mamy i raczej tam gdzie ona rosnie slonce jest do poludnia.Ciezko bylo zrobic wyrazne zdjecie ale na wierzchu tego liscia jest przezroczysta skorupka ktora sie kruszy przy dotknieciu.
____________________
Nowe miejsce nowy ogród
Malgosik 12:06, 14 maj 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
Aga napisał(a)
W sumie nie wiem bo ta zurawka rosnie u mamy i raczej tam gdzie ona rosnie slonce jest do poludnia.Ciezko bylo zrobic wyrazne zdjecie ale na wierzchu tego liscia jest przezroczysta skorupka ktora sie kruszy przy dotknieciu.


to nie wiem co jej dolega
na zdjęciu wygląda dla mnie jakby miała brązowe plamy
____________________
Ogród na glinie
Aga 12:17, 14 maj 2014


Dołączył: 30 lis 2012
Posty: 732
Ja tez nie wiem .Ja mam taka sama odmiane zurawki co mama i u mnie nic sie nie dzieje.Podejrzewam ze zostala czyms polana albo opryskana przypadkiem ,gdyz mama duzo uzywa opryskow i nawozow.Ale dziekuje za odpowiedz .
____________________
Nowe miejsce nowy ogród
Jadwiszka 16:14, 14 maj 2014

Dołączył: 29 lip 2012
Posty: 284
ja też obstawiam poparzenie, ale słabo widać
safikey 08:39, 15 maj 2014


Dołączył: 06 mar 2013
Posty: 930
moje żurawki marmalade szaleją na rabacie, mam je 4 w kupie i są naprawdę spore - widać je z daleka,








moje pierwsze żurawki- mają już rok i taki trafiony wybór

czy nie trzeba ich podzielić, bo mają takie jakby parter i piektro - na dole jest sporo mniejszych liści i potem bardzo wysokie liście?????
____________________
Słoneczny ogród słonecznej safikey --- Dużo pracy przed nami, czyli wymyślamy swój ogród...
Jadwiszka 10:09, 15 maj 2014

Dołączył: 29 lip 2012
Posty: 284
piękne,
możesz poodrywać pędy boczne i ukorzenić i zrobić morze marmolady ja swoje wczoraj trochę obskubałam na następne sadzonki, lubię duuuużo żurawek
Malgosik 13:26, 15 maj 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
safikey napisał(a)
moje żurawki marmalade szaleją na rabacie, mam je 4 w kupie i są naprawdę spore - widać je z daleka,

moje pierwsze żurawki- mają już rok i taki trafiony wybór

czy nie trzeba ich podzielić, bo mają takie jakby parter i piektro - na dole jest sporo mniejszych liści i potem bardzo wysokie liście?????


super zdjęcie
na tapetę się nadaje!!!
mam tez pomarańczową ale Amber Waves. Liście są drobniejsze, dopiero zakupione, zobaczymy jak się rozrosną
moja Lime Marmalade też jest taka wysoka, jakby ponad ziemią, jest dość młoda i zastanawiam się czy to taki typ, czy już starsza roślina, czy tak wysoko posadzona, trochę mnie denerwuje to wyniesienie

w tym wątku było jak je porozsadzać i poskracać te przyziemne wyniesione pędy, ale to już prawdziwe regularne odnawianie i rozsadzanie
____________________
Ogród na glinie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies