Gdzie jesteś » Forum » Byliny » Żurawka - Heuchera

Pokaż wątki Pokaż posty

Żurawka - Heuchera

Iwcia 21:13, 07 wrz 2014

Dołączył: 10 sty 2012
Posty: 1212
Luki
A czy obsidian to żywotna odmiana? Jak znosi zacienienie?
Podpowiedz mi jeszcze proszę jakąś odmianę, która utrzymuje w cieniu jak najbardziej czerwony odcień.
____________________
Mój przyszły ogród
Luki 21:54, 07 wrz 2014


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Obsidian moim zdaniem to bardzo żywotna odmiana, rośnie u mnie 3 rok w tym samym miejscu i nic jej zarzucić nie moge, w cieniu oczywiście sobie poradzi i raczej nie będzie zmieniać jakoś drastycznie koloru.
Z czerwonych do cienia to Cherry Cola utrzymuje kolor dość dobrze, reszta odmian potrzebuje chociaż troszke słonka w dzień aby się wybarwić, chociaż możliwe, że piękna odmiana Rio będzie miała również ładne wybarwienie w cieniu, ale na pewno nie jaskrawe.
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Margo 21:54, 07 wrz 2014


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 1337
Iwcia, ja mam od jakiś 2 m-cy w cieniu posadzoną Paprikę, jest super czerwona, ładnie sie rozrasta, słońca ma tam może w porywach do 11.00.
Rio też mam dzięki Łukaszowi , bo tak zachwala. Jak kupiłam była slicznie wybarwiona, ale zanim przygotowałam jej miejsce to ponad miesiąc stała w przechowalni gdzie mam raczej wiecej cienia niż słońca. Niestety straciła na urodzie, zaczęła wpadać w brudną czerwień/brązy i od razu wylądowała na rabacie gdzie ma słońce od południa do wieczora - już wygląda o niebo lepiej
____________________
Gosia
Iwcia 09:26, 08 wrz 2014

Dołączył: 10 sty 2012
Posty: 1212
Luki, Margo
Dziękuję za informację. Będę ich szukać zatem. Na żywo ich u siebie nie zobaczę, pozostają zakupy w necie
____________________
Mój przyszły ogród
Martina 11:56, 08 wrz 2014


Dołączył: 21 lis 2013
Posty: 62
Welka napisał(a)





Luki, a to nie bardziej Brass Lantern? Moja właśnie tak teraz wygląda i nie wiem czy mam pomyloną odmianę, a kupowałam jako BL. Sweet tea mam dwie w rożnych miejscach i żadna nie jest do niej podobna.


dzięki wielkie Welka!
____________________
"Żurawkowy zawrót głowy" "Wizytówka"
Welka 21:59, 08 wrz 2014


Dołączył: 25 maj 2012
Posty: 3771
Nie ma za co
____________________
Ewelina Moje zmagania ogrodowe
brzydula 12:50, 09 wrz 2014

Dołączył: 24 sie 2013
Posty: 307
Witam, moi drodzy czy posiadacei żurawke Lime Rufles, czy nadaje sie ona na stanowiska słoneczne i jakie macie doświadczenia w uprawie ??
Fabiola 21:58, 09 wrz 2014


Dołączył: 16 lip 2014
Posty: 73
Może zdjęcie nie jest dość wyraźne, ale ta żurawka czerwona na środku to paprica , słoneczko tylko z samego rana 8-9 rano.

____________________
Pozdrawiam Fabiola.
brzydula 07:39, 10 wrz 2014

Dołączył: 24 sie 2013
Posty: 307
Witam, posiadacie może przetacznik 'Inspire Blue' i jakies dośwaidczenia lub zdjecia , byłabym bardzo wdzieczna .
08:45, 10 wrz 2014
brzydula napisał(a)
Witam, posiadacie może przetacznik 'Inspire Blue' i jakies dośwaidczenia lub zdjecia , byłabym bardzo wdzieczna .

Zapytaj tu, w wątku o przetacznikach.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies