Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Do poprawki

Pokaż wątki Pokaż posty

Do poprawki

magos 15:44, 06 gru 2011


Dołączył: 06 gru 2011
Posty: 264
Witam,

mam na imię Gośka, mieszkamy pod Wrocławiem.
Poczytałam i pooglądałam sobie Was.Zazdroszczę takich ładnych ogrodów.A ogrody Danusi-Gardenarium w ogóle zapieraja dech.

Ogródek koło budującego się domu zakładam od 3 lat.Chociaż pierwsze drzewka wsadzone już były w 2005.Chciałabym ogród naturalny, z mnóstwem kwiatów.
Działka ma 15 arów, więc mam dużo miejsca i dożo roboty.Ale ja to lubię.Dzięki pomocy przyjaciół i rodziny udało mi się trochę uzyskać roślinek za darmo(z ich ogródków oczywiście), większość kupuję.Już nie starcza pieniędzy na profesjonalny projekt, więc czyta, podglądam.Teraz już jestem trochę mądrzejsza, trochę inaczej bym obsadziła rabaty ale cóż...Przesadzam i przesadzam...
Okazało się, że największym problemem oprócz gleby, która jest piaszczysta, sucha, są przeciągi.Przez to też dużo roślin przemarza.
Narysowałam jak wygląda plan, mniej więcej, działki.

Nie wiem czy coś widać?
Od północy, w cieniu jest przedogródek

Są tu tylko na razie:świerk conica i trzmieliny.Widać, że płytko pod ziemią płyta od oczyszczalni ścieków, chce nad nią posadzić barwinek.Pod płotem będzie cis, no i coś tu muszę jeszcze wymyślić....Jest tu prawie cały dzień cień, wiec planuje hortensje i różaneczniki.
Teraz rabata wschodnia - bardzo długa


Tu widać kawałek tarasu od strony wschodniej.Też muszę coś zaplanować pod domem, koło tarasu..
Wizję mam, poradzę się Was czy może tak być..


Pomiędzy domami jest placyk zabaw dla dziecka mojego/i innych dzieci:

Jeszcze się buduje..
A obok rosną:brzoza, klon czerwony i orzech, oraz stoi karmnik i donica z kamienia

Wszystko lepiej wygladało latem..


Jest jeszcze skalniak

Jak widać jesteśmy w trakcie prac nad trawnikiem, więc tej ohydnej zielonej opaski nie będzie później widać jak się nawiezie ziemi.
Dalej za domem gospodarczym, od południa działki jest sado-warzywnik

Są porzeczki, agrest, jeżyny, maliny, warzywa kilkanaście drzewek owocowych.
Całkiem od południa jest rabata południowa



Jak widać są tu zdjęcia i teraźniejsze i z lata.
Generalnie pod siatką i od strony wschodnie i południowej nasadzone są krzewy liściaste iglaste 2 metrowe lub wyższe, 2 sosny, jarzębina, 2 leszczyny.W drugim rzędzie idą mniejsze roślinki:krzewy, byliny itp.
Jest tego już dużo chociaż nie widać.
Od zachodu mam wąski pasek rabatki.Posadziłam lawendę a na siatkę puściłam wiciokrzew pomorski

To tyle.Będę pokazywać co planuję zrobić i mam nadzieję, że coś mi doradzicie, skrytykujecie.
Proszę mówić co poprawić, żeby poprawić wygląd mojego ogrodu, bo wcale nie jestem zadowolona z niego.
Będę wdzięczna za każdą radę.
Pozdrawiam
____________________
Pozdrawiam Gośka Do poprawki
GabiK 15:48, 06 gru 2011

Dołączył: 04 lip 2011
Posty: 3376
Witaj Gosiu.

bardzo pomysłowy ten kamień - donica.

Opisuj pomysły, będziemy opiniować.
____________________
Ogrodniczka in spe - Miniaturowy ogródek
Pszczelarnia 16:37, 06 gru 2011


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Rysuj, maluj, pisz!
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
hanka_andrus 16:59, 06 gru 2011


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Witaj na Ogrodowisku!

____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
magos 18:24, 06 gru 2011


Dołączył: 06 gru 2011
Posty: 264
Dzięki.Będę rysować
____________________
Pozdrawiam Gośka Do poprawki
Gardenarium 19:54, 06 gru 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Witaj Gosiu, ten plan jest troszkę mały, ja już "ślepa" jestem
Fajnie już masz, kolorowo, ale trzeba tutaj "mojej" i naszych "ogrodowiskomaniaków" ręki

To co mi się już teraz nasuwa, to uporządkowanie linii trawnika. Trzeba mu kancików i musi wiedzieć gdzie jego miejsce jest. Gdzie się kończy a gdzie jest rabata. Wokół skalniaka także.
O cięciu kancików podsuwam Ci nasze linki

http://www.ogrodowisko.pl/watek/615-przycinanie-brzegow-trawnika
http://www.ogrodowisko.pl/watek/60-oprzyrzadowanie-do-trawnika

Wielu naszych forumowiczów zadbało o kanciki o bez nasadzeń ogródki zyskały elegancję i porządek.
Tam gdzie będzie brakowało trawnika - trzeba dosiać.

Jak natrafię na taki przykład, to Ci podeślę metamorfozy.

Druga rada Trzeba przywiązać czerwonego klona do pięknego kołeczka, aby rósł pieniek prosto.

To tak na pierwszy rzut, co jest najpilniejsze w Twoim ogrodzie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 19:55, 06 gru 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Piękna ta donica kamienna wydrążona.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
magos 19:58, 06 gru 2011


Dołączył: 06 gru 2011
Posty: 264
Dzięki Danusiu.
Trawnik będziemy dopiero robić.Trochę pomieszane są zdjęcia.Teraz teren jest przekopany, chwasty wyrwane z korzeniami.Będziemy siać na wiosnę.I właśnie jaka trawę kupić na taką ziemię piaszczystą?
____________________
Pozdrawiam Gośka Do poprawki
Gardenarium 20:02, 06 gru 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie ma trawy na ziemię piaszczystą, jest albo na słońce albo do cienia. Trawnik urośnie także na piaszczystej, ale musi być podlewany. Przydałoby się wzbogacić glebę, żeby lepiej trzymała wilgoć. Kup mieszankę Graminex np. uniwersalną albo sportową.

O sianiu trawnika masz tutaj

http://www.ogrodowisko.pl/watek/526-zakladanie-trawnika-z-siewu

wątki trawnikowe tutaj

http://www.ogrodowisko.pl/forum/8-trawnik
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
magos 20:08, 06 gru 2011


Dołączył: 06 gru 2011
Posty: 264
No to na słońce muszę kupić i na częste deptanie
____________________
Pozdrawiam Gośka Do poprawki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies