Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Metamorfozy ogrodowe

Pokaż wątki Pokaż posty

Metamorfozy ogrodowe

martaibartek 17:57, 02 cze 2016


Dołączył: 04 sie 2012
Posty: 1140
kasiek WOW! spektakularna zmiana! pięknie! co najważniejsze, że klimat leśny pozostał.
____________________
kasiek 18:11, 02 cze 2016


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
martaibartek napisał(a)
kasiek WOW! spektakularna zmiana! pięknie! co najważniejsze, że klimat leśny pozostał.


Dzięki - Zasługa pomysłu Małej Mi
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
maciejon 18:58, 02 cze 2016

Dołączył: 21 paź 2014
Posty: 18
Dawno tutaj nie byłem. Dzisiaj pokazuję widok z tego samego miejsca w naszym ogrodzie po 10-ciu latach.
Więcej takich porównań na http://maciejon.republika.pl Zapraszam


czerwiec 2006


czerwiec 2016
____________________
Maciek
paola1a 22:04, 02 cze 2016

Dołączył: 29 lip 2012
Posty: 354
Moja zmiana jeszcze nie dokończona ale dla oka już o wiele przyjemniejsza"


____________________
Prostokątna rabata
13:23, 07 cze 2016
Gardenarium napisał(a)


A więc mylisz się, skoro jesteś taki sprytny, to na macie ptak narobi, nasiona wiatr przyniesie i na szmacie wyrosną. Ale poklasku u nas nie znajdziesz, więc nie szerz proszę takich sposobów uprawy, bo nie są zgodne z dobrym i prawidłowym sposobem uprawy gleby. Szerz te wiedzę dla siebie nie na Ogrodowisku, które preferuje zdrowe i prawidłowe sposoby prowadzenia ogrodu..

Igły z lasu powinny być kompostowane wcześniej, nie kładzie się suchych na szmacie, bo to niczemu nie służy. Jak widać idziesz na łatwiznę, nie nie robić, nic nie pielić, nie nie przygotowywać, igieł i kory za darmo nazbierać w lesie, nie kompostować, nawalić na szmatę i git.



Ponadto Danusia zawsze podkreśla,że pod plastikowa matą korzenie naszych docelowych,porzadanych roślin nie będą miały dostepu powietrza,nie bedą oddychać ,pokazywane były zdjecia jak zachowują się korzenie pod szmatami

Ja odkąd jestem na O wszystkie szmaty wywaliłam i po prostu plewie,mam tylko jedną cienką czarną agrowłókninę w miejscu gdzie mam kamienną dróżke wysypaną kamykami.Dróżka ta do chodzenia służy ,jak korzenie roślin sie rozrosną w jej pobliżu to tą szmatę (jeśli sie sama nie rozpadnie)też stamtąd zlikwiduje

odkąd nie mam szmat czuje,że mój ogród oddych,rosliny nie mają korzeni ściśniętych szmatami
posadziłam tez roślinki rozłogowe np.dabrówke rozłogową,rozchodniki ,karmik ościsty,derenie rozłogowe,żurawki,bluszcza,hortensję pnącą
One z czasem się rozrosną i chwasty wyeliminuja,na razię plewię.mam dzieki temu troche gimnastyki na świeżym powietrzu i ptaszków sobie słucham
Polecam,wspaniały relaks-od czasu do czasu
AsiaK_Z 14:53, 07 cze 2016


Dołączył: 18 sie 2014
Posty: 11771
maciejon napisał(a)
Dawno tutaj nie byłem. Dzisiaj pokazuję widok z tego samego miejsca w naszym ogrodzie po 10-ciu latach.
Więcej takich porównań na http://maciejon.republika.pl Zapraszam


czerwiec 2006


czerwiec 2016


ukradli dom Pięknie
____________________
Asia - Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa
AsiaK_Z 14:55, 07 cze 2016


Dołączył: 18 sie 2014
Posty: 11771
paola1a napisał(a)
Moja zmiana jeszcze nie dokończona ale dla oka już o wiele przyjemniejsza"




O wiele przyjemniejszy widok Brawo
____________________
Asia - Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa
Warmia 19:51, 08 cze 2016


Dołączył: 14 maj 2014
Posty: 8120
AsiaK_Z napisał(a)


ukradli dom Pięknie


Ha, ha mi też pierwsze to przyszło do głowy
____________________
Marta Jestem w polu Wizytówka- Jestem w polu
maciejon 17:18, 09 cze 2016

Dołączył: 21 paź 2014
Posty: 18

Drzewa widoczne na zdjęciu z 2016 roku (dąb, brzozy, klon, świerk) mają po 12 lat. Na pierwszym zdjęciu z 2006-go są już ogromne
Tuż po posadzeniu, w 2004 roku wyglądało to tak:
Między dwoma kołkami, na wprost komina można wypatrzeć brzozę, tą z lewej strony


Więcej takich porównań na http://maciejon.republika.pl
Przedstawiane zdjęcia to Widok 17 z planu ogrodu.
Zapraszam
____________________
Maciek
sylwia_slomc... 17:24, 09 cze 2016


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81959
Piękna zmiana , a drzewka w dwa lata mega urosły
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies