Gdzie jesteś » Forum » Nie zimujące w gruncie » Gunnera - parzeplin

Pokaż wątki Pokaż posty

Gunnera - parzeplin

Tesska 21:51, 25 kwi 2015


Dołączył: 04 mar 2015
Posty: 895
a moja chyba sie ukorzenia, albo co bo nie mam jeszce listka , a tak na niego czekam
____________________
miłego dnia - Teresa mój mały ogródek; Wizytówka
sylwia_slomc... 22:27, 25 kwi 2015


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81907
Sprawdź czy jej serduszko nie zbutwiało, czy jest żywa? Bo to trochę dziwne, że do tej pory nic nie wyszło. Tak mi się wydaje, ale niech wypowiedzą się ogrodnicy mający większe doświadczenie w uprawie gunery.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Pawelpawel 19:12, 26 kwi 2015


Dołączył: 08 mar 2015
Posty: 179
Witam. Tesska napisz coś o warunkach w jakich przetrzymujesz gunnere . Może ma za zimno ? lub za zimno i za mokro ? Zrób zdięcie gunnery i wstaw może masz tinctorię ? Ja dwa razy dałem się nabrać . Przy bardzo młodziutkich roślinach rozpoznanie gatunku jest trudne . W sklepach głównie są tinctorie z metką gunnera manicata , lub gunnera olbrzymia . Wczoraj wywaliłem liście z namiotu . Końcem tygodnia demontuje namiot i nawożę . Roślina ma blisko dwa metry .
____________________
Pozdrawiam Paweł.
Tesska 10:54, 27 kwi 2015


Dołączył: 04 mar 2015
Posty: 895
Witam , ja też 2 razy sie nacięłam i na allegro kupiłam tinctorię . w końcu udało mi sie zdobyc manicate , dopiero posadziłam do ziemi młoda sadzonke i martwiłam sie ,że zmarzła . dzisiaj zrobiłam zdjęcie , ciesze sie bo serduszko jej bije

____________________
miłego dnia - Teresa mój mały ogródek; Wizytówka
Pawelpawel 11:12, 27 kwi 2015


Dołączył: 08 mar 2015
Posty: 179
Witam. Tesska fajnie że Twoja gunnera żyje i jak widzę ładnie zaczyna rosnąć . Daj jej dobrze rozłożonego obornika lub kompostu . Zrobiło się ciepło powinna ruszyć z kopyta . Uwaga na zimnych ogrodników .
____________________
Pozdrawiam Paweł.
Tesska 12:08, 27 kwi 2015


Dołączył: 04 mar 2015
Posty: 895
juz jej wkopałam obornika , codziennie patrze na pogode ma byc od środy przez tydzien 3*C w nocy , wiec ją bedę okrywać ale gorzej z Twoją ,taka z niej modelka wyrosła , oby ci namiotu starczyło
____________________
miłego dnia - Teresa mój mały ogródek; Wizytówka
Pawelpawel 12:30, 27 kwi 2015


Dołączył: 08 mar 2015
Posty: 179
W razie "w" mam przygotowane plandeki i folie . W zeszłym roku owijałem przez kilka nocek . Dała rady . Potem przyjdą burze , grad i znowu stresik . Jednak jak ktoś kiedyś powiedział:" jest ryzyko jest zabawa" . Musimy się pogodzić , że to roślina nie z naszej strefy klimatycznej . Uważam wbrew opinii wielu , że jest warta każdej poświęconej jej chwili .
____________________
Pozdrawiam Paweł.
Tesska 14:55, 27 kwi 2015


Dołączył: 04 mar 2015
Posty: 895
no ja w tamtym roku tak strasznie zachorowałam na manicate , gdy kupowałam sadzonkę na All to nawet nie wiedziałam ,że istnieje Tinctoria , ale juz 2 roślinki szukałam bardzo dokładnie , dopytałam telefonicznie przed zakupem i znowu zostałam oszukana dopiero 3 raz zakup 100% ,

a może tak by trzeba było koło Gunci parasol duuuży rozkładac żeby grad nie zniszczył listków)
____________________
miłego dnia - Teresa mój mały ogródek; Wizytówka
sylwia_slomc... 23:46, 27 kwi 2015


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81907
Jak spadnie duży to jeszcze parasol zniszczy i połamie gunerkę. Może nie będzie gradu ......
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Pawelpawel 08:15, 28 kwi 2015


Dołączył: 08 mar 2015
Posty: 179
Witam. Na razie idzie ochłodzenie. Jutro temperatura na Podkarpaciu 1-2*C na plusie w nocy. Może nie będzie mrozików. W razie czego narzucę plandekę i zleje wodą.
____________________
Pozdrawiam Paweł.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies