Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Początki w Kruklandii

Pokaż wątki Pokaż posty

Początki w Kruklandii

Gardenarium 19:30, 12 gru 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Juzia_G napisał(a)
Danusiu a łaczyć tą prawą rabatę z rabatą przy wykuszu?
Tam bym chciała żwirkową z juką, trawą i rojnikami, bo jest trochę pod daszkiem i nie będzie ich zalewać.
Dostawiłabym jeszcze agawę i kordylinę w doniczkach.

Tylko to chyba nie będzie ze sobą grało.... ????




Te rabaty obie po obu stronach schodów trzeba poszerzyć a tę z lewej połączyć.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 19:32, 12 gru 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Najgorzej że na rysunku 1 i 2 wyszło prawie w kwadracie a w realu prostokąt. Ale całe szczęście, dość szeroki jest,



____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Juzia 19:47, 12 gru 2011


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38576
1 i 2 wyszło w kwadracie bo opaska dookoła domu jeszcze jest z kostki, a na rysunku nie chciałam zaznaczać bo by się wszystko zlało.


1 i 2 mają 2,5m x 1,2 m
3 do poszerzenia, długość 5 m
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Juzia 19:55, 12 gru 2011


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38576
Źle wszystko opisałam i teraz są problemy ze zrozumieniem ;P


I jak ???
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Juzia 10:27, 13 gru 2011


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38576
Nie ma chętnych?
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Pszczelarnia 10:37, 13 gru 2011


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Justyno wrzosy , wrzośce lubią bardzo kwaśną ziemię a cis jej nie lubi. Będzie trudno Ci zachować prawa natury w tym układzie (ew. można spróbować). I jak mówił już Zbyszek - one lubią słońce.
Kulisty pokrój sosny i cis też kula to mi jakoś nie gra...... . Kolor igieł ......... . To może pozostań przy cisie? Rojniki zginą przy trawach a trawy z kamieniami nieładnie będą wyglądać (lekki nieład tak blisko domu). A może wrzosy, wrzośce, kulki i na końcu juka? Rojniki na kamieniach to już element skalniaczka przy domu ....
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Juzia 10:50, 13 gru 2011


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38576
Pszczelarnia napisał(a)
Justyno wrzosy , wrzośce lubią bardzo kwaśną ziemię a cis jej nie lubi. Będzie trudno Ci zachować prawa natury w tym układzie (ew. można spróbować). I jak mówił już Zbyszek - one lubią słońce.
Kulisty pokrój sosny i cis też kula to mi jakoś nie gra...... . Kolor igieł ......... . To może pozostań przy cisie? Rojniki zginą przy trawach a trawy z kamieniami nieładnie będą wyglądać (lekki nieład tak blisko domu). A może wrzosy, wrzośce, kulki i na końcu juka? Rojniki na kamieniach to już element skalniaczka przy domu ....


Ja przygodę z roślinkami dopiero zaczynam, więc nie bardzo wiem co z czym, ale wrzośce narazie mi w tamtym miejscu rosną. Słońce jest tam popołudniu. Może zamiast cisa coś innego, a sosna nie miała być kulka...
Skalniaczka nie chcę tylko jak to Danusia nazwała... meksykański kącik
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Pszczelarnia 11:29, 13 gru 2011


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Meksykański to jednak bez cisa ale może z irgą zimozieloną, np. Major? A trawy to takie kępki niskie (drżączki?). Będą pasować, bo też są jakby niebieskie jak juka. I jeszcze oczywiście kostrzewy (np. siną).
Ale skoro te 2 rabaty będą łączone i widać je od razu to muszą być spójne.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Juzia 12:40, 13 gru 2011


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38576
OOOOOO
Dzieki wielkie!!!!!!! W końcu coś już mam
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Juzia 12:55, 13 gru 2011


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38576
Ewo nie podoba mi się irga Sprawdziłam jak to wygląda... i niestety
A może być tak ?
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies