Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Nieforemny ogród na przodzie

Pokaż wątki Pokaż posty

Nieforemny ogród na przodzie

olaw 16:41, 02 sty 2012


Dołączył: 30 gru 2011
Posty: 1013
Witam wszystkich w Nowym Roku!
Szukając inspiracji do swojego ogrodu trafiłam do OGRODOWISKA i już wyjść nie mogę
Nie mogłam uwierzyć, że pani Danusia tak chętnie i za ładny uśmiech udziela takich profesjonalnych porad
Jestem pod wrażeniem ogrodów, które są na forum ... i ja też chciałabym taki mieć ( albo chociaż spróbować coś zrobić z moją "łąką").
Dlatego zwracam się z prośbą o pomoc w zorganizowaniu kształtu rabat w ogrodzie przed domem, ponieważ już od jesieni zastanawiam się nad jakąś koncepcją ale dojść składu i ładu nie mogę.
Moja działka nie jest ładnym prostokątem tylko to jakiś zwichrzony romb a z przodu przed domem robi się prawie trójkąt ( zresztą widać będzie na mapce) i właśnie na ten kawałek nie mam pomysłu.
Sadzę roślinki w jedno miejsce a na drugi rok stwierdzam, że już w to miejsce nie pasują i przesadzam… i tak prawie co roku.

Dlatego teraz po przeczytaniu artykułów pani Danuty o projektowaniu ogrodów i o ich przeznaczeniu postanowiłam zaplanować wszystkie nasadzenia, zaczynając od ogrodu na froncie.

A to szkic :
____________________
Ola Nieforemny ogród na przodzie
olaw 16:50, 02 sty 2012


Dołączył: 30 gru 2011
Posty: 1013
Aktualne nasadzenia:
1. świerk
2. brzoza
3. sosna
4. modrzew
5. kosodrzewina
6. świerk srebrny
7. tuje
8. wierzba mandżurska
9. rh
10. azalia
11. surmia
12. magnolia
13. trytoma
14. jukka

Mam też kilka szt kostrzewy sinej i miniskanta w paski ale nie znam odmiany

W planie mam zrobienie ciurkadełka z kamieni młyńskich (żaren), które niedawno zdobyłam
wkleję zdjęcie z widokiem na rh ( pod dalią)

Na pierwszym planie po lewej magnolia, po prawej surmia a po środku trytoma i jukka ( niestety po przekwitnięciu ) a dalej 3 odmiany host, miniskant i cały misz masz ( tawułka, dalia, kany)

Będę wdzięczna za każdą sugestie i pomoc
____________________
Ola Nieforemny ogród na przodzie
Pszczelarnia 17:15, 02 sty 2012


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Witaj! Zaznacz jeszcze strony świata (gdzie północ), bo to ważne. A jakie klimaty lubisz najbardziej? Co ma być oprócz roślin? Jakieś miejsca zabaw, posiadów, etc.
Na pewno byliny nie mogą tak rosnąc w trawie, one na pewno powędrują na rabaty.
A układ nie wydaje się być tak tragiczny. Ile arów ma ogród? Gdzie jest taras?
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
alinak 17:26, 02 sty 2012


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
musisz wstawić więcej fotek z różnych punktów .
____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
Gardenarium 17:50, 02 sty 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ten narożnik przypomina mi mój ogród. Można ga zaplanować w wersji nieregularnej (pofalowanej z kołem w narożniku i ciurkadełkiem oraz ławką lub regularny taki trochę skośny
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
alinak 17:53, 02 sty 2012


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
no też mi się tak wydawało Danusiu
____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
Gardenarium 17:54, 02 sty 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jakieś takie coś tylko ostrzej.



____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Pszczelarnia 17:59, 02 sty 2012


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
To piękne projekty akwarelą malowane - cudo! Taka pomoc dodaje odwagi!
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
olaw 18:18, 02 sty 2012


Dołączył: 30 gru 2011
Posty: 1013
Witam i dziękuję za szybką odpowiedź.
Strony świata zaznaczyłam na rys. Takie coś chodziło mi po głowie


Ale coś mi nie pasuje w tym układzie ale nie wiem co


Miejsce zabaw będzie w tyle działki za domem więc na przedzie to ma być po prostu elegancki i pachnący ogród.
Moja cała działka ma 11 arów więc to nie tak strasznie dużo ale do tej pory to większość trawnik, mam nadzieję to zmienić… kiedyś
Więcej fotek muszę dopiero porobić bo niestety wcześniej nie było co uwieczniać
____________________
Ola Nieforemny ogród na przodzie
alinak 18:38, 02 sty 2012


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
a czy ta rabata pod tarasem nie za duża . ?
czy tam są z boku schodki ?

ciurkadełko powinno cieszyć oko jak siedzisz na tarasie
____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies