Gdzie jesteś » Forum » Cebulowe » Tulipan - Tulipa

Pokaż wątki Pokaż posty

Tulipan - Tulipa

ryska 17:53, 20 maj 2016


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11597
Z tyłu za nimi widać City of Vancouver.
Późniejszy od Negrita Double ale parę chwil razem kwitły.
Na początku niepozorny wpadający w żółty. Teraz duży kremowy, dostojny
8 maja

Dziś
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
ryska 18:01, 20 maj 2016


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11597
Tulipan Angelique z nasadzeń jesiennych. Ta różowość mnie trochę zaskoczyła tym bardziej, że miałam 5 sztuk z jeszcze wcześniejszego roku i są o ton jaśniejsze.
Może kupiłam z pomyłką w gratisie?
Tu widać różnicę.


____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
ryska 18:11, 20 maj 2016


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11597
Kwitną jeszcze Queen of Night, których nie trzeba przedstawiać
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
ryska 18:22, 20 maj 2016


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11597
I zwykłe czerwone, które kwitną u mnie jako pierwsze. Co roku rosną w doniczkach, zimują zadołowane a potem lądują w wanience

____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
tulipan30 15:11, 20 lip 2016

Dołączył: 20 lip 2016
Posty: 1
Witajcie,

chciałabym otrzymać kilka wskazówek. Bardzo podobają mi się ogrody holenderskie. Bardzo podobają mi się tulipany. Dużo czytałam o takich ogrodach. tutaj jednak dowiem się najwięcej. Jak sadzić tulipany aby kwitły jak najdłużej. Czy wam również podobają się tak samo jak mi taki ogrody?

Pozdrawiam!
czemublokuje... 14:30, 24 lip 2016

Dołączył: 09 maj 2015
Posty: 10
Mnie praktycznie była cała masa tulipanów w zamówieniu całkowicie inna niż zamawiana-ładne cebulki, oznaczone niby tym co zamówione-a wyszło co innego zupełnie-połowa została odesłana. Sadziłem wg planu, wiem gdzie i co-Królik reklamację uznał, wysłałem im zdjęcia, zrobiłem pdf z określeniem co i jak, dali mi rabat na kolejne zakupy wartości strat oraz odesłanego, zrobiłem kolejne zamówienie, zapłaciłem, teraz czekam na to żeby mi przysłali w sierpniu co tam było zamówione, wsadzę jesienią znowu ponad 500 cebul-plan znowu rozrysuję i co będzie to będzie, ale jak się nie będzie zgadzało to tylko ich poinformuję ale już reklamacji więcej nie składam, nie odsyłam tylko oddam komuś cebulki a kupował będę gdzie indziej-zwyczajnie jak spotkam w sklepie-swoje chciane-odmiany-sprawdzając aby nie były czasem od firm o których dużo złego czytałem albo sam się naciąłem. Ciekawe co przyjdzie od Królika tym razem-powiem w przyszłym roku-jak wyjdą ponownie Tymczasem rabaty przekopać i kompostu dodać trzeba, żeby jak się jesienią cebulki wsadzi to miały co jeść
czemublokuje... 14:37, 24 lip 2016

Dołączył: 09 maj 2015
Posty: 10
ryska napisał(a)
Tulipan Angelique z nasadzeń jesiennych. Ta różowość mnie trochę zaskoczyła tym bardziej, że miałam 5 sztuk z jeszcze wcześniejszego roku i są o ton jaśniejsze.
Może kupiłam z pomyłką w gratisie?
Tu widać różnicę.




Te ciemno różowe to nie są Angelique-też je mam- UPSTAR pełne późne(które też mam), względnie mogą to być Double Sugar też pełne późne.
bata 22:46, 20 sie 2016

Dołączył: 03 cze 2016
Posty: 90
witam,
zakupiłam w biedronce była super cena - około 100 cebulek tulipanów, część tworzonych rabat będzie wysypana kamieniem drenażowym - czy tulipan się przebije, czy darować sobie sadzenie w takich miejscach cebul
____________________
Beata - Ogród - moje czwarte dziecko
Gardenarium 13:41, 21 sie 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Sadzić, nie ma problemu z przebiciem.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
czemublokuje... 13:24, 25 sie 2016

Dołączył: 09 maj 2015
Posty: 10
Zastanawia mnie właśnie jak jest z tymi kamieniami-czy to się za bardzo nie nagrzewa w rabacie wtedy? Kto ma coś takiego niech napisze. No ale pewnie lepsze drobne kamyki niż kępy trawy zaduszające wszystko. Z posadzonych w trawniku cebulek praktycznie nie było czego wykopywać, pomimo, że w koszyczkach. Jesienią będę sadził tylko w rabatach. ps. do Królika-reklamację przyjęli i w porządku rozwiązane-ciekawe co wyrośnie w tym roku. Ale to w każdym miejscu gdzie mają cebulki mogą być pomyłki. ps.2. Aż nie moge się doczekać na chłodniejszy okres żeby sadzić cebulki i z nowymi nabytkami najpierw robić plan, co gdzie i które cebulki, ile, a później z kolei znowu czekanie do wiosny by zobaczyć co i jak wyrosło. A to moje biedne rabatki:
i pojedyncze tulipany

-uwielbiam też botaniczne-tureckie-Acuminata-śliczne-jak ogniki:

i inne też uwielbiam:

Orange Parrot

Salmon Impression Darwina Hybrydy-bardzo lubię takie wielkokwiatowe, duże tulipany także

Blushing Lady - kto wie-może mi powie? Dlaczego te tulipany wyglądają jak mieszańce Darwina a są zaliczane do liliokształtnych chociaż takie ogromne? Czy to jest mieszaniec Hybryd Darwina z liliokształtnymi?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies