Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Bajkowy ogród Weroniki

Pokaż wątki Pokaż posty

Bajkowy ogród Weroniki

weronika77 23:33, 16 sie 2014


Dołączył: 09 sty 2012
Posty: 3203
AgnieszkaW napisał(a)
Piękny masz widok z okna na ogród Pozdrawiam serdecznie Weroniko

***
Agnieszko, zostawiam Ci rajskie jabłuszko z pozdrowieniem.
____________________
weronika77 - Bajkowy ogród weroniki, Wizytówka
Milka 13:57, 18 sie 2014


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
U nas też lało i lało, teraz już słonecznie i pogoda w sam raz na mężowskie działania cudne hortensje, ale nie tylko one, bo przecież ogród tworzy wszystko co w nim rośnie już z góry dziękuję
a co się dzieje u was w lesie? rozumiem, ze jasnotę i brunerę mam naszykować Maćkowi?
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
barbara_kraj... 18:57, 18 sie 2014


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
Weroniko, oglądam i jednego zazdroszczę - takiego dodatkowego miłośnika roślin i ogrodów, jak Twój M Gdyby mój miał takie hobby, ech...!
Pozdrawiam Was Oboje
____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
Ewa777 16:46, 21 sie 2014


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18430
Weszłam Weroniko do Twojego ogrodu i... poczułam się jak w bajce. Cudnie masz. Taka ilość kwiatów to jest to co lubię najbardziej.
Czy orientujesz się czy wszystkie rajskie jabłuszka są jadalne? Mam w ogrodzie drzewko i chcę w tym roku zrobić z tych owoców jakieś pyszności. Do tej pory zostawiałam je ptaszkom na zimę.
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
weronika77 23:59, 21 sie 2014


Dołączył: 09 sty 2012
Posty: 3203
Milka napisał(a)
U nas też lało i lało, teraz już słonecznie i pogoda w sam raz na mężowskie działania cudne hortensje, ale nie tylko one, bo przecież ogród tworzy wszystko co w nim rośnie już z góry dziękuję
a co się dzieje u was w lesie? rozumiem, ze jasnotę i brunerę mam naszykować Maćkowi?

***
M działa w lesie, zrobię fotki nie tylko z zieloną trawką...
Teraz ja wyrzucam z przedniej rabaty do lasu. Osobiście wykopałam ognika, jak nabiorę sił do łopaty wyrzucę dwie weigele i wielką tawułę wczesną, wszystko się rozrasta, rozpycha. Nareszcie okazja by zmniejszyć ilość gatunków.
Brunery przyjmę chętnie, jak Ci nie ograbię ogrodu, jasnotę też. W drodze powrotnej będzie dzielżan 2 kolory i rozchodniki. Trawę też?


Ja wciąż zawieszam wzrok na rudbekiach.
____________________
weronika77 - Bajkowy ogród weroniki, Wizytówka
weronika77 00:13, 22 sie 2014


Dołączył: 09 sty 2012
Posty: 3203
barbara_krajewska napisał(a)
Weroniko, oglądam i jednego zazdroszczę - takiego dodatkowego miłośnika roślin i ogrodów, jak Twój M Gdyby mój miał takie hobby, ech...!
Pozdrawiam Was Oboje

***
Basiu, żeby mój M nie był takim sprytnym miłośnikiem ogrodu, to ja wolałabym wąchać i podziwiać kwiaty u kwiaciarek. Jak dałam się wymanewrować na pomocnika ogrodnika, i jeszcze na stare lata nabywać tej wiedzy...? Liczyłam, że utoruję sobie drogę do raju.


U mnie na balkonie ptaszki ćwierkają, że obcy M-wie zawsze lepsi od naszych. Pozdrawiam serdecznie Basiu.
____________________
weronika77 - Bajkowy ogród weroniki, Wizytówka
weronika77 00:32, 22 sie 2014


Dołączył: 09 sty 2012
Posty: 3203
Ewa777 napisał(a)
Weszłam Weroniko do Twojego ogrodu i... poczułam się jak w bajce. Cudnie masz. Taka ilość kwiatów to jest to co lubię najbardziej.
Czy orientujesz się czy wszystkie rajskie jabłuszka są jadalne? Mam w ogrodzie drzewko i chcę w tym roku zrobić z tych owoców jakieś pyszności. Do tej pory zostawiałam je ptaszkom na zimę.

***
Jak już mówimy o M-ach, to Ewa ma idealnego, przycina artystycznie jałowce i inne na najpiękniejsze bonsai, do tego dorabia japońską ściankę (drewutni) jako tło idealne.
Widziałam Twoją rajską jabłonkę ale boję się wypowiadać na temat czy ona nie trująca, nie chcę Cię skusić na rajskie jabłko tym bardziej, że jesteś Ewą, a ja amatorką ogrodniczką i rajską mam tylko do podziwiania kwiatów.
Pozdrawiam.

Kwiaty rajskiej jabłonki.

Rajskie jabłuszka

I własne nenufary kwitną.
____________________
weronika77 - Bajkowy ogród weroniki, Wizytówka
monteverde 00:34, 22 sie 2014


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
weronika77 napisał(a)

***
M działa w lesie, zrobię fotki nie tylko z zieloną trawką...
Teraz ja wyrzucam z przedniej rabaty do lasu. Osobiście wykopałam ognika, jak nabiorę sił do łopaty wyrzucę dwie weigele i wielką tawułę wczesną, wszystko się rozrasta, rozpycha. Nareszcie okazja by zmniejszyć ilość gatunków.
Brunery przyjmę chętnie, jak Ci nie ograbię ogrodu, jasnotę też. W drodze powrotnej będzie dzielżan 2 kolory i rozchodniki. Trawę też?


Ja wciąż zawieszam wzrok na rudbekiach.

Fajnie jest móc przenieść nadwyżki do swojego lasku jaskółeczki śliczne, pozdrówka
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Bogdzia 18:27, 22 sie 2014


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Nie wiedziałam ze masz taki spory kawałek lasu . Jabonka ślicznotka wyjątkowa, a imię ma?
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
weronika77 18:39, 24 sie 2014


Dołączył: 09 sty 2012
Posty: 3203
Bogdzia napisał(a)
Nie wiedziałam ze masz taki spory kawałek lasu . Jabonka ślicznotka wyjątkowa, a imię ma?

***
Bogdziu, nie znam imienia rajskiej jabłonki, spodobała mi się z kwiatów, i że rajska.

Moja rajska róża EDEN kwitnie ale też ją dorwała czarna plamistość, co mnie denerwuje.
A lasu jest jeszcze więcej.
____________________
weronika77 - Bajkowy ogród weroniki, Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies