Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Kiedyś będzie tu pięknie ...

Pokaż wątki Pokaż posty

Kiedyś będzie tu pięknie ...

Juzia 22:50, 04 lut 2012


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38590
Przepraszam.... dzięki Tytuskowi... nie przez!!!!
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Madzenka 22:54, 04 lut 2012


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
kaisog1 napisał(a)
Matko..... "izolacyjnosć K" brzmi niemal jak definicja z "archiwum X" W każdym razie rozumiem, że dom ciepłym jest i nie straszne mu szklane ściany Piękny.... i w kolorach jakie lubię.... ale ja bym już nie mogła korzystac z pierwszego pietra bo mam lęk wysokości i do takiej ściany bym w życiu nie podeszła.


Lęku wysokosci nie mam, ale tych współczynników K to sie musialam uczyć ) Bo się z motyką na słońce porwaliśmy i budowalismy sami. Z tego oto powodu musieliśmy odpowiadać na dziwne pytania budowlańcom, na tamaty o ktorych nie mieliśy bladego pojecia. Byłam stałą bywalczynią forum muratora, prawie na nim nocowałam.A ponieważ sami zamawialiśmy wszystkie materiały siwa ju z jestem i przynajmniej na blond farbie mogę przyoszczędzić. Na kolejna roslinke przynajmniej będzie
O matko jaka ja już jestem szczęśliwa, że to wszystko za mną.
Z ogrodem tak samo, taka Zosia samosia jestem, wszystko muszę sama. Tylko z projektem ogrodu nie ryzykowałam, bo po okresie błedów i wypaczeń w poprzednim ogródku stwierdziłam "basta". Ktoś musi uporządkować moje marzenia o ogrodzie i przelać je na papier.
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 23:01, 04 lut 2012


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Juzia_G napisał(a)
Przepraszam.... dzięki Tytuskowi... nie przez!!!!


Zatem na zachętę Pan TYTUS w swoim domku )
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
kaisog1 23:03, 04 lut 2012


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Wow to odważni jesteście. Ja w życiu bym się nie podjęla sama budować Ale pewnie satysfakcję, mimo wszystko, macie ogromną.
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
Madzenka 23:08, 04 lut 2012


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
A tu już powolutku powstaje ogród. Wyywalczyłam z architektem stworzenie drugiego tarasu przy kuchni. Nie wyobrażam sobie ogrodu bez tego widoku na 12 hektarów cudzego pola w zachodnim słońcu
Na razie wszystko jest malutkie, bukszpany nie są jeszcze kulkami, ale wiosną mam nadzieję ruszą ostro do przodu. I hirtensji sztuk 5 niebieskich widać w oddali
Przy płocie panoszy się nidopowiednio ciety zywopłot grabowy. Oj poczekaj bracie, jeszcze w lutym cię skrócę, bo za rzadki rośniesz.
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 23:13, 04 lut 2012


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
kaisog1 napisał(a)
Wow to odważni jesteście. Ja w życiu bym się nie podjęla sama budować Ale pewnie satysfakcję, mimo wszystko, macie ogromną.


Z perspektywy czasu satysfakcję mamy, ale więcej takiego heroicznego trudu byśmy nie podjęli.
Teraz mam tak z ogrodem, niby satysfakcja wielka, że wlakę z chwatami zaczynam wygrywać ale ile mnie to wysiłku fizycznego i bólu kręgosłupa kosztuje
A gdyby tak człowiek w Lotto wygrał poprosił by Gardenarium o piękny projekcik i w dwa tygodnie takie cudeńko by powstało. A tak to latami te kule będę cięła, aby w ogole przypominało bukszpana i nocami będę wzdychać do ogrodu Danusi......
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
marzena 23:18, 04 lut 2012


Dołączył: 29 gru 2010
Posty: 5909
Marzena, no nie narzekaj większość z nas samodzielnie ( tak myślę) wykonuje mnóstwo prac i w domu i w ogrodzie a Ty masz przeciez skonsultowany projekt ogrodu a wykonujesz sama ?
ale już równolegle z budową domu myslałaś o ogrodzie , świetnie !
____________________
marzena O....!
Madzenka 23:28, 04 lut 2012


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Wykonuję w całości sama - własnymi "ręcami". Chyba nachodzi mnie refleksja, że taki projekt ogrodu dodatkowo zasadzony przez firmę nie byłby mój A tak każda roślina kupiona i posadzona przeze mnie daje mi olbrzymią satysfakcję.
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
marzena 23:37, 04 lut 2012


Dołączył: 29 gru 2010
Posty: 5909
Marzena, wiesz, myślę, że tak, masz racje oczywiscie !
mnie tez mnóstwo przyjemności daje praca w ogrodzie a także własne 'projekty' z pewnością robię trochę błędów, ale to własne trochę intuicyjne wykonywanie rabat/nasadzeń daje też mnóstwo satysfakcji
____________________
marzena O....!
Madzenka 23:41, 04 lut 2012


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Czytam ogrodowisko, które jest na szczeście pełne pasjonatów ogrodnicwa.
Ogród jest cierpliwy i pozwala nam popełniać błedy i eksperymentować, uczyć się go latami i obserwować jak odwzajemnia naszą miłość.
Dlatego jak pisałam jeden z postów kupiłam działkę dla większego ogrodu, no i ogrodu zimowego
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies