Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » O....!

Pokaż wątki Pokaż posty

O....!

marzena 00:04, 01 sie 2011


Dołączył: 29 gru 2010
Posty: 5909
Witam !
Znam Ogrodowisko i wiele ogrodów tu prezentowanych, przyznam, ze jeszcze nie dotarłam do wszystkich...
Ale podziwiam ogrodniczki i ogrodników które/rzy z pasją tworzą własne piękne ogrody. Przez pół roku czerpałam wiele inspiracji z Waszych pomysłów, niektóre próbowałam realizować.
Dzisiaj, paradoksalnie po wizycie w pięknie zaaranżowanym ogrodzie w Sosnowie, który podziwiam, postanowiłam nieśmiało zacząć swój wątek ogrodowy.
Tytuł to O....! - po prostu ogród, który mam od kilku lat, ale dopiero ostatnio zaczęłam bardziej się nim zajmować, po prostu praca w nim zaczęła mi sprawiać ogromną przyjemność.
Ogród jest olbrzymi i prawie dla mnie nie-do-ogarnięcia, wiele pomysłów dotyczących ogrodu powstało kilka lat temu i wtedy, wraz z budową domu , były częściowo realizowane. Mam już wieloletnie drzewa - świerki, jodły i sosny tworzą już las, jest część parkowa, jest duży trawnik, posadzone krzewy, jest mały stawek wykonany w m-cu, gdzie sączyła się woda i nadal wciąż wypływa, taras pokryty trawą wokół domu otoczony murem. To są stałe elementy, których nie chcę zmieniać...
Ogród położony jest na terenie podgórskim, walorem są piękne widoki - dlatego też ponad 10 lat temu kupiliśmy tutaj kawałek pola... Natomiast minusem - m.in mało urodzajna gleba.
Wiele jest jeszcze do zrobienia, aby ten pięknie położony obszerny teren był takim ogrodem, jak wiele przedstawionych tutaj...
Myślę jednak, ze pewnie tak się nie stanie, on zostanie po prostu 'ogrodem naturalnym' , w którym oczywiście będę chciała nadal korzystać z Waszych inspiracji/pomysłów w twórczy sposób - dostosowany do charakteru mojego ogrodu...
Na początek umieszczę zdjęcie, które pokazuje widok na część mojego ogrodu w ulubiony przeze mnie sposób i z miejsca, w którym z ławeczki (po pracy w ogrodzie) lubię spoglądać w dal...
Pozdrawiam Was i zapraszam do mojego ulubionego miejsca - mojego ogrodu


____________________
marzena O....!
GabiK 00:07, 01 sie 2011

Dołączył: 04 lip 2011
Posty: 3376
Bajka!
____________________
Ogrodniczka in spe - Miniaturowy ogródek
Matka 00:10, 01 sie 2011


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
o..........Witaj Marzenko
____________________
U Matki
hanka_andrus 00:28, 01 sie 2011


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Marzenko!Dziękuję za zaproszenie do Swojego Ogrodu.....
Zazdroszczę widoku za nim i podziwiam zaangażowanie w upiększanie tak dużej powierzchni.....
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Lena 00:43, 01 sie 2011


Dołączył: 08 lip 2011
Posty: 2499
Witaj i czekamy na więcej zdjęć
____________________
Ogród Leny "Lekarz leczy, natura uzdrawia"
Gardenarium 00:46, 01 sie 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77303
O ! Witaj Marzenko. Już widzę, że będzie mi się podobać, wraca moda na ogrody w zgodzie z naturą.
No i widoki u Ciebie śliczne. Pokazuj więcej, co masz.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 00:48, 01 sie 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77303
Marzenko, zacznij od kompostu, to jedyne lekarstwo na mało urodzajną glebę.
Poniżej instrukcja:
Kompost
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
monteverde 00:54, 01 sie 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Cześć Marzenko, nareszcie otworzyłaś bramkę do swojego ogrodu, dzięki
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
marzena 01:30, 01 sie 2011


Dołączył: 29 gru 2010
Posty: 5909
Dziewczyny, dziękuję za miłe powitanie mimo tej nocnej pory !
Umieszczam jeszcze fotki od strony zachodniej, wciąż widać ten murek ograniczający taras oraz fragmenty mojego 'kółka' czyli okrągłego warzywnika otoczonego posadzonym wiosną bukszpanem ( po przycięciu bukszpanu na tarasie po prostu wsadziłam odcięte sadzonki do ziemi wg przepisu Alinak). Na razie bukszpan jest jeszcze niewielki, ale widzę, ze większość się przyjęła.... a pod murem jest posadzona lawenda ...

Danusiu, mam kompostowniki, a właściwie 3-komorowy, instrukcję juz kiedyś czytałam, ale dzięki

____________________
marzena O....!
monteverde 01:33, 01 sie 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
fajnie masz z górki, przynajmniej woda nie stoi, gdy leje, jak na Żuławach ładna budleja
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies