Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Borówcowy raj

Pokaż wątki Pokaż posty

Borówcowy raj

Margarete 10:22, 13 cze 2013


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Witam Borbetko,
wpadłam z wizyta, grad przerażający, ale narozrabiał...?!?!
U nas na szczęście tylko ulewy ale i tak mam pod płotem przy lesie grzęzawisko i mase komarow z tego powodu, innych większych strat na szczęście nie było............
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Borbetka 14:08, 13 cze 2013


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
To sobie wyobraź moją walkę z komarami, gdzie przez 150 m ogrodzenia mam rowy ze stojącą wodą. Przy mokrej wiośnie i lecie lęgną się na potęgę. Właśnie przy płocie, w takiej "skrytce" mam mój ogrodowy szpital i różne szpargały. Jak coś potrzebuję, to wbiegam tam, zabieram i szybko wybiegam. Rowów nikt nie sprząta, nie dba o nie, bo gmina ma to gdzieś. Ale co tam, jakoś daję radę.
Teraz mam dylemat czy posadzić buka przy tarasie czy coś mniejszego. Zaraz wkleję fotkę.
____________________
borówcowy wizytowka
Borbetka 14:35, 13 cze 2013


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
To zdjęcie zrobione "w oknie" tarasowym z nową kratką na róże:



A tu dylemat, czy posadzić buka na narożniku (stoją doniczki), czy zrobić rabatę łezkową z kulką trzmielinową na kijku lub czymś innym na kijku z kulkami "u stóp" z thui Danica - ich mam dużo w ogrodzie. Buk byłby piękny, mogłabym zawieszać coś na gałązkach zimą i widziałabym go lekko z okna, ale z drugiej strony boję się, że jak się rozrośnie, to zaciemni mi salon. To jest strona południowa, jak posadzę drzewo, cień wpadnie mi na taras. Muszę coś wymyślić, bo zrobił się brzydki stopień pomiędzy trawnikiem i tarasem, ziemia usiadła:



Tak sobie pomyślałam, że stojąc w tym miejscu i widząc tego buka, nie od razu wszystko widać, co jest dalej, jakaś "tajemnica" jest (buk tam gdzie te małe doniczki):



Takie coś mi się marzy (źródło GAP):



Co myślicie? Doradźcie mi proszę.







____________________
borówcowy wizytowka
Milka 16:33, 13 cze 2013


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Borbetko, jak w pudełeczku, elegancko i schludnie
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Mathildis 16:43, 13 cze 2013


Dołączył: 23 maj 2013
Posty: 4315
Borbetka napisał(a)
Mathildis - tutaj na florystycznym portalu coś znalazłam:

http://forum.portalflorystyczny.pl/index.php?id_t=36503

Monia - czekam z niecierpliwością.


Dziękuję,
jakiego buka planwałaś zwykłego czy pendula?
____________________
Anka Leśne Wzgórze; "Everything we hear is an opinion, not a fact. Everything we see is a perspective, not the truth." Marcus Aurelius
Borbetka 17:08, 13 cze 2013


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Takiego mam upatrzonego:

http://www.ogrodmarzen.net/drzewa-i-krzewy-lisciaste/56-buk-purpurera-tortuosa.html

Rośnie bardzo wolno, można go wyginać, ciąć - jak to z bukami jest. Strasznie mnie kusi, ale nie mogę sama podjąć decyzji. Liczę na ludziska z ogrodowiska .
____________________
borówcowy wizytowka
wiunia 20:43, 13 cze 2013


Dołączył: 21 wrz 2012
Posty: 4422
Borbetko mam podobny dylemat tyle, że ja dodatkowo chcę zasłonić widok na taras z okna ciekawskich sąsiadów
Jestem za bukiem- będzie ślicznie i klimatycznie jak urośnie, a jak można go formować to pewnie tak go poprowadzisz, że nie zabierze zbyt dużo światła w salonie Pozdrawiam serdecznie!
____________________
Ukojenie dla zmysłów.....taki ma być mój ogródek
Borbetka 21:22, 13 cze 2013


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Wiuniu, a też masz taras na południe skierowany?
____________________
borówcowy wizytowka
agata19762 22:54, 13 cze 2013


Dołączył: 22 mar 2012
Posty: 12004
cuuuuuuuuuuudnie

uwielbiam słoneczko,
moim zdaniem z tym bukiem może być za ciemno.....
____________________
Agata **** Moje ukochane miejsce na ziemi **** Czas na zmiany.... **** Wizytówka - Moje ukochane miejsce na ziemi
Borbetka 08:30, 14 cze 2013


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
No właśnie, też mi się tak wydaje. Chciałam koniecznie coś bordowego, a na kijku mały wybór jest. Cały czas w to miejsce patrzę i się zastanawiam.
____________________
borówcowy wizytowka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies