Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nasz ogród - Kasia i Tomek z Radkowa

Pokaż wątki Pokaż posty

Nasz ogród - Kasia i Tomek z Radkowa

waska 13:20, 17 mar 2012


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 1812
Gardenarium napisał(a)







Mamy prawie te same róże, bo też mam same prawie angielki, ale ta na dole to moim zdaniem Pilgrim.

To moja dla porównania






jak nie przepadam że różami ta jest przepiękna! !!
____________________
Mój zielony świat malowany roślinami * A jakie są wasz pomysły?
Sebek 22:16, 17 mar 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
tomgroch napisał(a)


to też ujęcie historyczne z 2005 lub 2006 roku; za ogrodem widać nasadzenia w szkółce - już ich tam nie ma - są za to pozostałe ogrody



Cudne zdjęcie

I jeśli mogę coś zasugerować to lepiej podpisywać zdjęcia od góry - łatwiej jest nam czytać
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
ola 19:33, 18 mar 2012


Dołączył: 04 mar 2011
Posty: 848
Tak mi się zdawało, że gdzies już ten ogród widziałam i Tomka z Kasią również. No i mam, wydanie miesięcznika "Ogrody" z 2007 roku. Ale od tamtego czasu Wasz ogród stał się jeszcze piękniejszy, a jak radzi sobie w naszym klimacie cedr libański Glauca rosnący pośród lawendy?
____________________
Pozdrawiam Ogrodomania Oli
tomgroch 21:28, 18 mar 2012

Dołączył: 14 mar 2012
Posty: 508
No to nas nakryłaś Olu
Tak naprawdę, to nasz ogród można od kilku lat oglądać w Kwietniku, Ogrodach, Działkowcu i raz w Werandzie . Kiedyś mój kawalerski ogród bywał w gazecie "Nasz Dom i Ogród - Flora" i w cyklu programów w tv wrocławskiej - "Zielona Wyspa" (z jednym moim strasznym występem )
W Ogrodach mój ogród był w sumie 2 razy - pierwszy raz jakieś 10-11 lat temu. To był ogród we Wrocławiu - kawalerski . Jakieś 3 lata temu byliśmy w Werandzie (http://www.szkolka-grochowscy.pl/agro.html). Regularnie w różnych artykułach bywały zdjęcia naszego Ogrodu, znajomi się śmiali, że niedługo lodówkę otworzą i też tam będziemy.
No i jeszcze się przyznam, że pisuję do gazet, głównie do Ogrodów, czasami Werandy i okazyjnie do Działkowca.
pozdrawiamy
dziękujemy za miłe odwiedziny

Acha !
Chciałbym ogłosić, że dotarła do nas wiosna - ze snu zimowego obudził się nasz żółw czerwonolicy. Skubany całą zimę przesypia w oczku pod lodem, a wczoraj pierwszy raz wylazł (no wylazła, bo to ona) na kamienie.

Tomek i Kasia
____________________
Ogród Kasi i Tomka z Radkowa
tomgroch 21:32, 18 mar 2012

Dołączył: 14 mar 2012
Posty: 508
A cedr radzi sobie świetnie - rocznie przyrasta o około 0,5 m.
Ma już konkurenta - posadziliśmy mamutowca 'Glauca', który też ma się dobrze, bo w 3 lata urósł około 2 m (sadziliśmy 0,5m) ! Jak dobrze pójdzie to w tym roku się rozpędzi i przekroczy 3,5 m !
Tomek
____________________
Ogród Kasi i Tomka z Radkowa
ola 12:18, 19 mar 2012


Dołączył: 04 mar 2011
Posty: 848
Eee tam, to w takim razie żadne mi nakrycie.
____________________
Pozdrawiam Ogrodomania Oli
Pszczelarnia 10:30, 20 mar 2012


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
tomgroch napisał(a)


jedne z ładniejszych kostrzew - kostrzewa Mairea



Tomek, a czy tę kostrzewę się przycina (po zimie jest koloru słomkowego)? Właśnie się zastanawiałam.To jest ta kupiona u Was. Piękna.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
tomgroch 20:22, 20 mar 2012

Dołączył: 14 mar 2012
Posty: 508
Tak jest Ewo - trzeba przyciąć na krótko. Kostrzewa mairea bardzo szybko rozpoczyna wegetację, w kwietniu jest już całkiem spora.
My z racji posiadania dużej (no dobra bardzo dużej) ilości traw, korzystamy z ognia. W miejscach gdzie nie uszkodzą się inne rośliny, wypalamy kępy. Sekatory i nożyce pozostają narzędziami nr 1.
Część traw, np wszystkie seslerie, drżączki i trzęślice skubiemy rękami - jest szybciej.
My ostro walczymy w szkółce i ogrodzie.
Postaram się coś sfotografować i wstawić, bo prace przy ostatnim ogrodzie ostro ruszyły. Wczoraj kolega sprzętem zmech. wykopał wgłębnik, dzisiaj posiałem część trawnika. Kamień na wgłębnik zmagazynowany - jakieś 10 t. Będzie co robić
No i zakwitły irysy żyłkowane.
____________________
Ogród Kasi i Tomka z Radkowa
finka 21:07, 20 mar 2012


Dołączył: 05 maj 2011
Posty: 1502
Paweł buszował?
____________________
Marta /Finka/ Zielony Punkt - ogród Finki
tomgroch 21:16, 20 mar 2012

Dołączył: 14 mar 2012
Posty: 508
Ano buszował, miał buszować w grudniu ale nie zdążył. Jednak mały Jan Jeleń to fajna zabawka.
____________________
Ogród Kasi i Tomka z Radkowa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies