Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Zielony Punkt - ogród Finki

Pokaż wątki Pokaż posty

Zielony Punkt - ogród Finki

finka 23:49, 05 maj 2011


Dołączył: 05 maj 2011
Posty: 1502
Witam wszystkich!!!

Debiutuję na forum, z resztą to moje pierwsze forum w życiu, z racji pełnionego zawodu nie miewam czasu na dłuższe kontakty z mediami, czytaj: telewizja, internet, codzienna prasa. Wierna jestem tylko radiowej Trójce od wielu, wielu lat, no i moim roślinom.

Dlaczego SZEWC BEZ BUTÓW CHODZI?

Ano dlatego, że ogród mój powstaje przy okazji, bez projektu (specjalizacja: Kształtowanie terenów zieleni), bez większych przemyśleń. Sadzę tam gdzie akurat jest miejsce i żeby moi klienci mogli zobaczyć jak dana roślina wygląda w starszym wieku. Uwielbiam tulipany, lilie i rabaty bylinowe. Nie znoszę za to nasturcji...ohyda...to jedyna roślina, która przyprawia mnie o mdłości. I pomyśleć, że na zajęciach kazali nam ją jeść (w Japonii dodają ją do sałatek i dekorują nimi potrawy). Nie lubię jej zapachu i wyglądu i w ogóle jest okropna.

SZEWC BEZ BUTÓW CHODZI...

bo ogród wciąż jest nieskończony. Na realizację czeka już długo ciek wodny z małym oczkiem ( we wstępnej fazie pozostaje od 5 lat), zarasta tylko chwastami, i trzeba co chwilę go "randapować".

Oczywiście w każdym ogrodzie zawsze będzie coś do zmienienia i przesadzenia, więc żaden ogród nie jest tak naprawdę skończony. Ale ja mam wrażenie, że stoję w miejscu...

Z resztą może w tym wątku sami to ocenicie.

Zapraszam do uwag i dyskusji. Póki co w wątku o tulipanach zamieściłam moją galerię tych roślin. Tutaj też wrzucam linka.

http://www.facebook.com/pages/Zielony-Punkt-Centrum-Ogrodnicze/149012215152324#!/media/set/?set=a.149124888474390.43793.149012215152324

W miarę "cyfrowania" ogrodu, będę dawała znać co w trawie piszczy......

POZDRAWIAM
____________________
Marta /Finka/ Zielony Punkt - ogród Finki
monteverde 23:53, 05 maj 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Cześć Finka, no iryski śliczne, a nasturcji kanaryjskiej też nie znosisz?) zaraz wejdę w Twojego linka, tylko chciałam się przywitać)
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
monteverde 23:58, 05 maj 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
no faktycznie tulipanowy zawrót głowy i nie tylko)
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
MarekW 00:00, 06 maj 2011


Dołączył: 05 lut 2011
Posty: 2338
Witaj, widzę bratnią duszę , bo i ja jestem wierny Trójce i ogrodowi no i jeszcze internetowi aby mieć kontakt z forum, a innych mediów w zasadzie nie używam . Tulipany są przepiękne.
____________________
Marek - Ogród średniowieczny i nie tylko
Linka 00:02, 06 maj 2011


Dołączył: 08 kwi 2011
Posty: 910
Witaj. Tulipany piękne i ogród w ich tle też Wiadomo ze zawsze chcemy coś zmienić i coś się nam nie podoba ale porównując się z szewcem mocno przesadzasz
____________________
Agata....Na początku jest chaos ............... Projekty
Gardenarium 00:19, 06 maj 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77303
Witaj, tak niezupełnie szewc bez butów chodzi, chyba, że chodziło o to, że kwitnie tylko wiosną a potem...
Ale mamy nadzieję, że pozostałe pory roku wyglądają w Twoim ogrodzie równie atrakcyjnie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
myszorek 08:43, 06 maj 2011


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 1772
Finka, to chyba postanowiłaś się zmobilizować i zacząć szyć te buty na miarę szewca, co?Wiadomo, że jak ktoś patrzy to juz nie ma to tamto
Kompozycje tulipanowe masz piękne
____________________
ogród zmyślony
finka 00:40, 10 maj 2011


Dołączył: 05 maj 2011
Posty: 1502
Witajcie...znów
oj chyba macie rację...teraz jak się już ujawniłam to chyba wchodzę w te buty...ale idealnie nie jest...nie to co bukszpanowym u Danusi...no ale mój kawałek zielonej podłogi to zupełnie inny styl....

trochę taki na wariackich papierach. Niedługo muszę wymienić wrzosowisko, bo "szara panna" jak ją nazywam rozprawiła się ostro z moim najstarszym wrzosowiskiem na początku marca - i to zaledwie w 2 dni. Wrzosowisko to ma już 12 lat i niestety dzięki coraz większym świerkom, które rosną niedaleko znajduje się już prawie w całkowitym cieniu. I stąd ta większa podatność na szarą pleśń, bo po nocy wrzosy nie zdążą wyschnąć z rosy, wewnątrz roślin jest ciepło i przytulnie dla zarodników i 92% wilgotności i haps ! i mamy szarą pannę!!!

zabieg Switchem nie pomógł (najlepszy gdy są duże wahania temperatur między dniem a nocą) i w dodatku przyszedł na to wszystko przymrozek.

Dobra nie truję już tylko rzucę parę fot nie najświeższych....

I chyba do zobaczenia po niedzieli...bo się już powoli nie wyrabiam...firma, szkółka, stowarzyszenie, dom, MĄŻ, 3 dzieci (3,6,9) i 15 maja Komunia najstarszego...a może w odwrotnej kolejności..

Będzie dużo białości w moim ogrodzie z tej okazji...



Pantofelnik


Cleome 'Seniorita Rosalita'





Hortensia aspera


kompozycja z surfinii 'Patio Red' i Lobularii 'Snow Princess'




Najmniejsza z moich funkii 'Pandora's Box' mini cudeńko....z lewej dla porównania rośnie zawciąg nadmorski

____________________
Marta /Finka/ Zielony Punkt - ogród Finki
monteverde 00:50, 10 maj 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
piękne nasadzenia, dzięki za nazwę mini hosty, mam taka samą ale nazwę zgubiłam, myślę ,że pochwalisz się białymi nasadzeniami w ogrodzie, pozdrowienia
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Ewa 07:02, 10 maj 2011


Dołączył: 09 kwi 2011
Posty: 6417
Bardzo urokliwie jest w Twoim ogrodzie
____________________
Moja pierwsza hortensja w ogródku
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies