Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Problem z rabatą narożną

Pokaż wątki Pokaż posty

Problem z rabatą narożną

Aniolek77 12:54, 20 mar 2012


Dołączył: 20 mar 2012
Posty: 18
Witam Danusiu oraz pozostali Forumowicze
Jestem nową forumowiczką tego wątku, ale widząc i czytając mogę wywnioskować, że Danusia GURU tego wątku. Dlatego tez proszę o pomoc.Oczywiście nie tylko Danusię, ale każda rada jest dla mnie bezcenna.
Mam narożną rabatę od drogi, którą chciałabym jakoś ładnie wyeksponować.Nie chcę się odgradzać póki co od drogi, jest to raczej dojazdowa polna droga jak na razie, ludziki chodzą tamtędy do lasu na spacerki.I tez troszkę podpatruja i zaglądają, więc chciałabym żeby była to rabata interesująca cały rok.
Jest to dość duża rabata w najdłuższym miejscu ok.10m/2,5m szer.zwężająca się do płotu.Nie wiem , czy uda mi się wkleić zdjęcie poglądowe działki i/lub szkic ?
Mój ogród chcę mieć raczej nieformalny , urozmaicony, ale z przewaga kolorystyki żółty,fiolet, niebieski-pasujący do rozłożystej bryły domu w kolorze wanilii.Kostka Libet Piccola,Kasztan oraz Mix.
Prosze o jakieś propozycje.
Dodam jeszcze tylko,że z dwóch stron (działka ma 1500m2)istnieją 2-letnie nasadzenia z thuj Smaragd,Cyprysik Ivonne,Braband nieregularnie co kilka sztuk.

Dziękuję bardzo i będę wdzięczna za wskazówki.
Sabina (mama 2,5 rocznego Wiktora)
Aniolek77 10:29, 21 mar 2012


Dołączył: 20 mar 2012
Posty: 18
I chyba nikt mnie nie widzi
A może ja coś źle zrobiłam?
A ja w między czasie wpadłam na taką koncepcję tej nieszczęsnej rabaty.
Stopniowanie iglakami? tzn. jako dominantę jakiś większy,ale nie za duży (mógłby wówczas pełnić rolę zew. drzewka bożonarodzeniowego, a później jakieś cyprysy, strzeliste Blue Arow itp., następnie coś z form kulistych i na końcu coś płożącego, a pomiędzy wysadzone sezonowe kwiaty?Nie mam pojęcia jakby to wyglądało?Brak kompletnie wizji przestrzennej.
Chyba, że jeszcze te iglaczki i podsadzone dużymi plamami wrzosów i wrzośców.
Pomożecie?
Może Ktos z Was ma może taką podobna rabatkę, chętnie zobaczyłabym na zdjatkach jak to wygląda.
ell 10:35, 21 mar 2012


Dołączył: 28 kwi 2011
Posty: 4333
Witam!

Widzą, widzą - tylko czekają na więcej zdęć, bo na razie ciężko się zorientować.
Pokaż i opisz dokładnie który to róg.
____________________
Ela - Ogródek na chabrowym wzgórzu
Aniolek77 10:38, 21 mar 2012


Dołączył: 20 mar 2012
Posty: 18
Dzięki Bogu )) Witaj Elu bardzo miło poznać.
Jak znajdę zdjęcia całej posesyji, to na pewno wkleję.Myślę, że się powoli rozkręcę
Pozdrawiam
Aniolek77 10:47, 21 mar 2012


Dołączył: 20 mar 2012
Posty: 18
Cóś już mam.
1-2/ zdjęcia lewej strony patrząc od drogi (tak było 2008 r. juz teraz drzewka wzdłuż płotu urosły)
3/ widok z kuchennego okna (wiem, wiem duuuuuuuuuużo pracy przede mną, wygląda to marniutko
4/ tu jeszcze kawałek od lewej strony domku
Aniolek77 10:48, 21 mar 2012


Dołączył: 20 mar 2012
Posty: 18
Upssssssssss....dlaczego mi nie wkleiło zdjęć?
OK już mam
Aniolek77 10:49, 21 mar 2012


Dołączył: 20 mar 2012
Posty: 18
ell 10:57, 21 mar 2012


Dołączył: 28 kwi 2011
Posty: 4333
Doczytałam dokładniej, bo ostatnio tak dużo wątków, że tykom wszedzie biegam i wszystko pobieżnie przeglądam.
Powiedz - co to za drzewo przy siatce rośnie?
____________________
Ela - Ogródek na chabrowym wzgórzu
hanka_andrus 11:13, 21 mar 2012


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Witaj Sabinko! Dom piękny ,w oddali drzewa,Warto i u Ciebie,chociaż kilka większych krzaków posadzić,żeby na pustynię nie wyglądało.....
Pozdrowienia.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Aniolek77 11:52, 21 mar 2012


Dołączył: 20 mar 2012
Posty: 18
Ela to przy siatce,to Iwa szczepiona (na pewno do przesadzenia)jeszcze nie wiem gdzie?
Haneczko, tak masz rację janlepiej by było sadzić już dorosłe okazy,ale niestety finanse nie pozwalają
A może jakieś krzewy kwitnące szybko rosnące?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies