Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek na chabrowym wzgórzu :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek na chabrowym wzgórzu :)

ell 07:30, 11 maj 2011


Dołączył: 28 kwi 2011
Posty: 4333

Mój ogródek to tylko niecałe 3 ary, ale jest to mój wymarzony ogródek. Przed przeprowadzką miałam tylko kilka roślinek pod balkonem w bloku, które i tak dawały mi sporo zadowolenia.
Teraz mam kawałek swojego dopiero co powstającego raju.
Na początku nie było dobrze - sama martwica pochodząca z wykopów pod szeregówką.

W pierwszym roku jeszcze przed przeprowadzką miałam swoją prywatną łąkę. Dzieciaki miały frajdę, bo rumiany były tak wysokie, że bawiły się tam w chowanego. Sąsiedzi nie bardzo byli zadowoleni, ponieważ u nich ogródki były już pozakładane i bali się, że moja łąka zdominuje ich nowo posadzone roślinki.
____________________
Ela - Ogródek na chabrowym wzgórzu
ell 07:35, 11 maj 2011


Dołączył: 28 kwi 2011
Posty: 4333
____________________
Ela - Ogródek na chabrowym wzgórzu
jotka 07:44, 11 maj 2011


Dołączył: 22 lis 2010
Posty: 11868
Łąka urocza
Teraz jak już mieszkasz to prędzej będziesz wiedziała jaki widok chcesz mieć z okna i jakie kwiaty mają pachnieć, gdy będziesz piła kawę na tarasie
____________________
Jola - pamiętajcie o ogrodach ... ogrodoweimpresjejolki +++ zapraszam na balkon +++ wizytówka-ogrodoweimpresjejolki http://www.ogrodowisko.pl/watek/3535-u-jotki-z-kasia-bawarska-plotki[url]
ell 09:19, 11 maj 2011


Dołączył: 28 kwi 2011
Posty: 4333
Mieszkamy już dwa i pół roku, więc i ogródek się zmienił. Niestety jeszcze brak kompletu ogrodowego, ale naszczęście turystyczny jeszcze nadaje się do użytku - a i tak kawa rankiem po turecku na tarasie smakuje bosko
____________________
Ela - Ogródek na chabrowym wzgórzu
mysza 10:08, 11 maj 2011

Dołączył: 28 sty 2011
Posty: 597
Witaj Elu , fajnie że zechciałaś pokazać nam swój ogród . Ja pomimo zakupu mebli na taras i tak przysiadam z kawką na schodku .
p.s. zajrzyj do wiadomości .
____________________
Gosia Dwa czerwone dęby
bogumila 10:15, 11 maj 2011


Dołączył: 22 wrz 2010
Posty: 19612
Zapraszamy na kawkę poranną i wieczorną.
____________________
W cieniu - zacieniona / Mexico City / Oliwa - park
hanka_andrus 16:56, 11 maj 2011


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Hej ! Ucieszyłaś mnie,że nie przejęłaś się tym co masz w ogrodzie tuz po przeprowadzce.Rumiany,polne bratki,inne zielsko.Najważniejsze,nie pękać.Nie od razu zakłada się cały ogród.Cyba,że masz masę kasy.
Ale czy to jest frajda,jak Tobie ktoś taki ogród wyszykuje?Niech by był to najlepszy fachowiec,i tak własnoręczne dochodzenie do tego,co chcesz mieć w ogrodzie jest przyjemniejsze.

Pozdrawiam,z ciągle nie skończonego ogrodu!
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
ell 20:20, 11 maj 2011


Dołączył: 28 kwi 2011
Posty: 4333
Masz rację Haniu. Praca w ogródku sprawia mi ogromną frajdę, a poza tym to najlepszy odpoczynek po całodniowym wysiłku umysłowym. Wszystkie przemiany w ogródku to moje dzieło. Muszę przyznać, że mój M. na początku był pełen zacięcia i też czasem złapał za łopatę.
Pierwszą rzeczą którą zrobiliśmy to klomby z przodu domu ( dorobiliśmy tam małą komórkę na narzędzia ogrodnicze ).

ha, ha, teraz dopiero widzę, że był tam też jeszcze składzik śmieci po budowie.
____________________
Ela - Ogródek na chabrowym wzgórzu
Sebek 20:24, 11 maj 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Fajny pomysł z tymi gazonami - czym je obsadzasz?
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
ell 20:40, 11 maj 2011


Dołączył: 28 kwi 2011
Posty: 4333

Ziemowity - moje pierwsze kwiatki i pierwsze kolory na szarej ziemi.
Cieszyłam się jak małe dziecko.
Na wiosnę 2009 rozpoczęliśmy wykopki - pierwszy kawałek trawnika pojawił się w maju wraz z pierwszymi roślinkami.

niebieski hibiskus, lawenda i winorośl

w rogu jeżówka od mamy ( niestety w tamtym roku slimaki zjadły calutką )
____________________
Ela - Ogródek na chabrowym wzgórzu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies