Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowy spektakl trwa ...

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowy spektakl trwa ...

mira 22:24, 19 paź 2018


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Gosiek33 napisał(a)




U mnie pachnie

Pachną opadłe suche liście a zapach rozchodzi się w różnych miejscach ogrodu


Nawet Viva potwierdziła że pachnie - i ja już wiem - musi być wilgotno a ja mam sucho straszliwie, powietrze suche, wszędzie pył, okna masakra, wkoło kilka budów.
Podobno karmelem pachnie - ja mam liście grujecznika na rabacie to jeszcze mam szanse.

Pozostałe liście zbieram skrzętnie do mojego plastikowego kompostownika, przelewam wodą, upycham - jak braknie miejsca będą worki - ja lubię zbierać liście


____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
ElzbietaFranka 22:30, 19 paź 2018


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 14018
A na co wplywaja te gwozdzie oprocz rdzewienia i ph, co to daje. Moze tez zaczne wbijac.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
mira 22:32, 19 paź 2018


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Pszczelarnia napisał(a)


Ja też mogę pomóc. Oto ona.






Dzięki muszę zapisać.
W kolejnym sezonie mam plan posadzić na jednej rabacie te paciate
szukam jej i przy okazji znalazłam miskę z wodą - rety jaki wtedy był upał



o jest ten Mingus obok Kelvina


ciapki razem
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 22:36, 19 paź 2018


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Pszczelarnia napisał(a)


No i zidentyfikowałam swoje, które opisałam "do łączenia z Crazy Love".

Ten Thomas Edison ma ciemne łodygi. Długie, dobre do cięcia?


Mam jeszcze zagwozdkę z jedną dalią. Bardziej buraczkowa i łodygi też ciemne ale się łamią bardzo pod ciężarem niedużego kwiatu - to ta po prawej dla porównania z mleczno-żółtą (też NN).







Jak łodygi długie to dobre. Ja miałam w tym roku sporo takich co łodygi miały po kilka cm.
Nie lubię takich z cienkimi łodygami no chyba że taka jak Twoja bo ładny kolor. Ja w ub roku wywaliłam taką co cienkie łodygi miała
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Gruszka_na_w... 22:36, 19 paź 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22251
Objawy suszy mamy podobne. Na polnych ścieżkach, na których zwykle rosła trawa, leży kilkucentymetrowa warstwa glinianego pyłu. Podczas prac polowych unosi się kilkumetrowa warstwa kurzu.
Fajnie masz z tym pojemnikiem na liście.Swoje wsadzę do worków.
Oglądałam dalie pokazywane przez Jasię. Piękną wycieczkę miałaś i nie dziwię się, że omdlewałaś z zachwytu. Bratki i dalie w szczególny sposób na Ciebie działają.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
mira 22:42, 19 paź 2018


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
abiko napisał(a)
Kurcze ja nawet nie próbuję opisywać dali, i tak gubię kartki, znaczniki a głowy nie mam zupełnie.
Ja wiem, że masz dość bo sucho, ale domowe kwiaty to też masakra

Za mną też taka noga chodzi, ale u nas jakoś nie mogę namierzyć a jak są to ceny że ho ho. Trzeba jechać na kresy jak nic


Opisywanie dali było dla mnie trudniejsze niż ich wykopywanie - bardziej czasochłonne - to trzeba lubić.
Taka noga jak się zorientowałam ok 200 zł.

Przyszły do mnie róże i...

cornelią jestem zawiedziona bardzo małe korzonki


open arms z kolei aż za dobra -chyba pomyłka bo chciałam z golym korzeniem a dostałam donicę


a wielkokwiatowa ok



posadziłam na razie jedną
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 22:48, 19 paź 2018


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
ElzbietaFranka napisał(a)




O kórcze to już nie dla mnie tyle tego.

Mira pokazałam Rogow na wątku.



No dla mnie też niemało ale tylko w kwestii przechowania bo jak się posadzi to wydaje mi się że ich mało

lecę oglądać Rogów - to cudowne miejsce
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 22:59, 19 paź 2018


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
ElzbietaFranka napisał(a)




Jeszcze odnośnie kaliny widzę, ze u Ciebie bardzo ładna. A no właśnie dlaczego ją tniesz aby była gęsta, mniejsza. U mnie wypuszcza jesienią kwiatostany (przynajmniej tak było w zeszłym roku) i wiosną kwitnie.
Mam je od wiosny zeszłego roku to nie są duże, ale też ładnie rosną.

Powiedz mi, czy ona kwitnie u ciebie wiosną po przycięciu.


Kalinę sztywnolistną kupiłam jak byłam na etapie skupowania roślin ładnie wyglądających zimą. Sadziłam jak leci i taką maciupką posadziłam w bardzo osłoniętym miejscu i widać że jej tam dobrze. Liście teraz są przepiękne lśnią i pojawiają się pjedyncze kwiaty.

Tnę bo to duża roślina i weszła by mi przez okno całkiem zasłoniła to raz a dwa żeby kuna miała gorzej
Dobrze jej z tym cięciem bo jest zwarta - widziałam w realu takie nie cięte wielgachne - chyba lepiej ciąć - nie wiem kiedy najlepiej.

Przez to cięcie pewnie nie mam spektakularnego kwitnienia, sporadycznie coś kwitnie - muszę to zweryfikować.

tu widać że ma cieplutko i bez wiatru



za malo ma tych czerwonych owocków


teraz kwitną pojedyncze kwiaty


liście teraz


____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 23:01, 19 paź 2018


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Basilikum napisał(a)

mialam krzyczec juz nie nie wiorki to wiosna ale polecialam do komorki, zlapalam za opakowanie i czytam a tam stoi jak byk, ze do konca pazdziernika. Wiec rozsypalam te restki jakie mialam na jedna rabate.

U nas tez wrecz goraco wiec powolutku sobie w wygospodarowuje codziennie godzinke dla ogrodu i tak posuwam sie w slmaczym tempie. Wczoraj posadzilam kilka cebulek, dzis dalszy ciag. Widzialam w CO takie smiechate czosnki, moze dzis po nie pojade.

Macham lapka


Jutro dam na rabatę bylinową - mam wyjątkowo dużo jak nigdy i mogę sobie pozwolić na rozpustę.
Ja działam też powolutku bardzo powolutku - nie wiem dlaczego

moja bylinowa jest teraz astrowa
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 23:04, 19 paź 2018


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Anda napisał(a)
Pokaz daliowy obejrzałam, inne fotki też. U mnie ani dalii ani Marcinków, więc napawam się widokami u innych
Susza u mnie też. Całe szczęście mam glinę, więc w głębszych warstwach jest trochę wilgoci. Parę tygodni temu padało przez trzy dni. Zobaczymy jaka będzie zima. Lato chciałabym bardziej normalne, czyli z większa ilością opadów, inaczej będę musiała całkowicie zlikwidować trawnik.


Ewo jednego astra mogłabyś mieć dalie rozumię - nie wszędzie pasują - ja wreszcie mam miejsce takie na warzywno-sielski ogród to tam pasują idealinie.

Ty zlikwidujesz trawnik a ja rabaty - wysypię żwirem i postawię 3 doniczki z rojnikami i wyschnę.
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies