Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moje ukochane miejsce na ziemi

Pokaż wątki Pokaż posty

Moje ukochane miejsce na ziemi

agata19762 20:51, 14 maj 2014


Dołączył: 22 mar 2012
Posty: 12004
zbigniew_gazda napisał(a)


Agatko bardzo dziękuję. Zapamiętam. Ale u Ciebie całe łany ich są. Pięknie to wygląda.



dziękuję Zbyszku

____________________
Agata **** Moje ukochane miejsce na ziemi **** Czas na zmiany.... **** Wizytówka - Moje ukochane miejsce na ziemi
agata19762 20:54, 14 maj 2014


Dołączył: 22 mar 2012
Posty: 12004
barbara_krajewska napisał(a)

Turkuć? Niekoniecznie Nasiona fasoli mogła uszkodzić śmietka kiełkówka i śmietka glebowa.
Larwy tych muchówek wgryzają się do wnętrza kiełkujących nasion co uniemożliwia ich wschodzenie lub uszkadzają stożek wzrostu i roślina zamiera.
Fasolę zaleca się sadzić 2 - 3 lata po oborniku i nawozach zielonych, bo gnijąca materia 'zaprasza' muchówki do składania jaj. Jako roślinę ciepłolubną sadzić w drugiej połowie maja, wtedy kiełkowanie jest szybkie, bo rozwojowi larw tych owadów sprzyja powolne kiełkowanie nasion fasoli i chłodna pogoda.
Fasolkę szparagową można sadzić co dwa tygodnie do pierwszej dekady czerwca
Dodam, ze fasola zaczyna kiełkować w temperaturze 11 st.C. Optymalna temperatura dla wzrostu i rozwoju to 18 - 22 st.C

Podobnie mogło się stać z nasionami dyni i słonecznika. Posiej ponownie, jak się ociepli



Basiu w całej grządce nie ma śladu po nasionach ....nic ...normalnie nic ...
jak t możliwe ???

nie ogarniam tego
____________________
Agata **** Moje ukochane miejsce na ziemi **** Czas na zmiany.... **** Wizytówka - Moje ukochane miejsce na ziemi
agata19762 20:58, 14 maj 2014


Dołączył: 22 mar 2012
Posty: 12004
grembosia napisał(a)
Witaj Agatko, przyszłam się przywitać u Ciebie i jeszcze raz podziękować za Twój bardzo miły komentarz u mnie, miód na serce.
Chyba jeszcze u Ciebie nie byłam, więc pospaceruję sobie troszkę po Twych włościach.



Marlenko witam Cię w moim świecie

miło mi, że zajrzałaś ...

okazuje się, że mamy wiele wspólnego, ogólnie mówiąc ...kochamy ogrody
mamy słabość do staroci, aniołków i takie tam
____________________
Agata **** Moje ukochane miejsce na ziemi **** Czas na zmiany.... **** Wizytówka - Moje ukochane miejsce na ziemi
barbara_kraj... 21:02, 14 maj 2014


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
agata19762 napisał(a)



Basiu w całej grządce nie ma śladu po nasionach ....nic ...normalnie nic ...
jak t możliwe ???

nie ogarniam tego

Powyżej Ci napisałam. Larwy muchówek zrobiły swoje, chłód i nadmiar wody swoje. Po prostu, to co zostało po żerowaniu larw zgniło. Też tak kiedyś miałam Dlatego fasolę siałam po 10 maja, czasem później. Wszystko zależało od pogody. Musiało być ciepło!
Aha, jeśli masz zamiar siać ponownie, to nie siej w tym samym miejscu. Zaraz po siewie nakryj włókniną i trzymaj ją aż do wschodów. Zdejmiesz, jak będą właściwe liście
____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
agata19762 21:08, 14 maj 2014


Dołączył: 22 mar 2012
Posty: 12004
barbara_krajewska napisał(a)

Powyżej Ci napisałam. Larwy muchówek zrobiły swoje, chłód i nadmiar wody swoje. Po prostu, to co zostało po żerowaniu larw zgniło. Też tak kiedyś miałam Dlatego fasolę siałam po 10 maja, czasem później. Wszystko zależało od pogody. Musiało być ciepło!
Aha, jeśli masz zamiar siać ponownie, to nie siej w tym samym miejscu. Zaraz po siewie nakryj włókniną i trzymaj ją aż do wschodów. Zdejmiesz, jak będą właściwe liście



dziękuję
zrobię jak radzisz ...

____________________
Agata **** Moje ukochane miejsce na ziemi **** Czas na zmiany.... **** Wizytówka - Moje ukochane miejsce na ziemi
agata19762 21:14, 14 maj 2014


Dołączył: 22 mar 2012
Posty: 12004
można się załamać

pogoda do bani !!!!!!!! ciągle pada, już jest tak mokro...
kwiaty umęczone deszczem strasznieeeeeeeeeeeeee

azalie w pełnym rozkwicie, pod wpływem deszczu opadają na ziemię


irysy startują, krzewuszki też ...
ale jakakolwiek praca w ogrodzie odpada ....


____________________
Agata **** Moje ukochane miejsce na ziemi **** Czas na zmiany.... **** Wizytówka - Moje ukochane miejsce na ziemi
grembosia 23:31, 14 maj 2014


Dołączył: 20 mar 2012
Posty: 2748
Prześledziłam ponad dwa lata zmagania się z wielkim (32 ary, ze spadem!) ogrodem i pierwsze, co napiszę, to to, że ogród zmienił się nie do poznania!

A teraz to, co nasunęło mi się tak na szybko...

Dom do remontu, to duże wyzwanie, ale mieszkasz w pięknym miejscu, ze starodrzewiem, to wszystko tłumaczy.
Przepiękne rzeczy tworzysz, przerabiasz, powstaje coś niepowtarzalnego, oryginalnego, tylko Twojego. Super dekoracje w domu i ogrodzie! Mamy takiego samego fioła na punkcie detali.

Zauroczył mnie imponujący i zadbany warzywnik, samo zdrowie!
Piwonie, pelargonie "własnej roboty" i zawilce powalają na kolana!
A olbrzymy rojniki podbiły moje serce.

Stworzyliście niepowtarzalne miejsce do odpoczynku i biesiadowania, nawet studnia pobielona i z pięknym daszkiem wygląda zabawnie, a ławeczka z pergolką dają wspaniały klimat.

Postęp prac ogromny, tyle nowych roślin, porządnie wytyczone linie rabat...
Przedogródek pięknieje w oczach, a dekoracje przy wejściu do domu są jego uzupełnieniem.

Moje dzieci to też Natalia i Kubuś, ale w środku jest jeszcze Karolcia.

A tak w ogóle, to bardzo ładna i elegancka z Ciebie kobieta, dzieciaczki- śliczniutkie, a mąż niczego sobie. Fajną tworzycie rodzinkę. A... i piesek słodziak

Piękne chwile spędziłam na Waszych włościach.
Pozdrawiam rodzinkę pracusiów.


____________________
Grembosia- spacerkiem po ogrodzie *** Wizytówka 2014
Madziarzeszow 06:31, 15 maj 2014


Dołączył: 23 sty 2013
Posty: 1912
Agatko teraz czas na chwile odpoczynku i zebrania sił do działania
____________________
Pozdrawiam..... Mój mały skrawek ziemi~~~~~~~~Wizytówka - Mój mały skrawek ziemi
WilczaGora 08:14, 15 maj 2014


Dołączył: 31 lip 2012
Posty: 5530
agata19762 napisał(a)
można się załamać

pogoda do bani !!!!!!!! ciągle pada, już jest tak mokro...
kwiaty umęczone deszczem strasznieeeeeeeeeeeeee

azalie w pełnym rozkwicie, pod wpływem deszczu opadają na ziemię


irysy startują, krzewuszki też ...
ale jakakolwiek praca w ogrodzie odpada ....




a ja trochę wczoraj podziałałam
dziś też miałam plany na popołudnie ale jest zimno, ciemno i wieje jakoś mocno
i u mnie azalie opadają tak szybko...aura nie pozwoli cieszyć się nimi zbyt długo
ale pocieszam się, że nadejdą nowe kwiatki i pewnie będziemy narzekać kolejno na susze
taki to już ten nasz ogrodniczy los...

macham Wilczą łapą
____________________
WIZYTÓWKA Wilcza pozdrawia Wilcza Gora http://wilczagora.blogspot.com
elzbieta_g 09:04, 15 maj 2014


Dołączył: 18 wrz 2013
Posty: 4785
mój słonecznik też wcieło, ktoś oprócz mnie też go lubi piesio śliczniutki jak maskotka
leje jak z cebra ale ja na górce i ty chyba też to raczej podtopienia nam nie zagrażają
____________________
Ela-Ogród Eli, / Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies