Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Marzenia i plany vs. rzeczywistość

Pokaż wątki Pokaż posty

Marzenia i plany vs. rzeczywistość

leon60 08:02, 14 cze 2014


Dołączył: 04 maj 2013
Posty: 20181
Świetna wizualizacja będzie piękna rabata
Mój eM jak mu się uda dorwać trochę czasu i chce pomóc ma dokładnie tak samo ale to się nie da tak raz dwa bez zastanowienia... z tego względu praktycznie większość robię sama
____________________
Ola - Moja codzienność *** Wizytówka
butterfly 08:11, 14 cze 2014


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 3765
Magnolia - dzięki za opinie, dla mnie bardzo wazna
Czy bukszpany, czy choina - wyjdzie w praniu zobacze, dobrze że potwierdziłaś ze też gra

rabata z wiśniami jeszcze długo nie będzie realizowana, chociaz M skłania sie zeby posadzić coś zadrniającego i spokój Cięzko tam z koszeniem będzie bo po schodkach trzeba będzie schodzic.... na razie nie myślę o niej, mam co innego na głowie, znaczy się inne rabaty

A hosty i tak musiaąłm wkopać bo sie marnowały w trawsku.

Co do peoni - tak, ona rośnie tam gdzie według tego co planowałysmy maja rosnąc miłorzeby na pniu. I teraz przyznam się cicho, że nie do końca leżał mi ten pomysł - raz, że moje miłorzeby strasznie pokraczne (po raz setny pluje sobie w brodę gdzie ja oczy miałam... wrrr), takie 2 rogi sterczą udając gałązki... dwa, e ta edenka mi tak obficie kwitnie, że nie wiedziałąm jak to bedzie wyglądało jak z przodu jeszcze te miłorzeby...
Dałam sobie czas, bo i pergola w trakcie malowania, i peonia jeszcze kwitnie... myslałam że jak stanie pergola, usunę peonie i przymierzę miłorzeby to będzie widac co i jak...
Ufff, wyrzuciłam to z siebie... ale jak mówisz żeby peonie zostawić... cieszy mnie to ogromnie bo ona przesadzana parę razy, byle jak, bez nadziei na powodzenie... a ona mimo wszystko kwitnie !


Jeżówka rzeczywiście szybko zakwitła - czekam na następne

rabata wyszła superowo, podoba mi się bardzo, sąsiadki się zachwycają
Molinia zaczyna kwitnienie i te jeżówki i wrbeny w niej to bedzie hit !
NIe pokazuję jej bo zaraz przy niej widowiskowo stoi sobie betoniarka
M ma dołożyc pas kostki przy tarasie, dół wydarł wielki ale nie ma czym przewieźć piasku bo przyczepka sie zepsuła, koło... i czekamy...

Wracając do rabaty - przyznam się że molinie troche zaniedbałąm w tamtym roku i tak od połowy rabaty dopiero sie zbiera, jest dużo nizsza. Ale ta co jest i wszystkie te połączenia...mhhh

Spróbuje pooperować aparatem unikając widoku betoniarki i coć wstawię w weekend

Ale się rozpisałam...
____________________
Beata - Marzenia i plany vs. rzeczywistość ####
leon60 08:24, 14 cze 2014


Dołączył: 04 maj 2013
Posty: 20181
Bardzo jestem ciekawa rabaty molini z jeżówkami tym bardziej ze planuję podobne zestawienie
____________________
Ola - Moja codzienność *** Wizytówka
Tess 08:27, 14 cze 2014


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12108
butterfly napisał(a)


Ufff, wyrzuciłam to z siebie... ale jak mówisz żeby peonie zostawić... cieszy mnie to ogromnie bo ona przesadzana parę razy, byle jak, bez nadziei na powodzenie... a ona mimo wszystko kwitnie !



Aż poczułam tę ulgę, jaką czułaś, i radość, że dzielna peonia ocaleje
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
butterfly 09:20, 14 cze 2014


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 3765
Tess napisał(a)


Aż poczułam tę ulgę, jaką czułaś, i radość, że dzielna peonia ocaleje


Tess , jesteś boska
____________________
Beata - Marzenia i plany vs. rzeczywistość ####
butterfly 09:21, 14 cze 2014


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 3765
leon60 napisał(a)
Bardzo jestem ciekawa rabaty molini z jeżówkami tym bardziej ze planuję podobne zestawienie


Przed chwilą przeszłam sie parę m do piwnicy zanieść słoiczki z przetworami - brrrrr, jakie ziiiimnoooo !!!! długi rekaw i spodnie na dzis !!!
Obfocę, obiecuje
____________________
Beata - Marzenia i plany vs. rzeczywistość ####
butterfly 20:59, 14 cze 2014


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 3765
Molinia zaczyna kwitnąć, jeżówki też




lawandula i czosnki główkowate zabierają się za kwitnienie


____________________
Beata - Marzenia i plany vs. rzeczywistość ####
butterfly 21:04, 14 cze 2014


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 3765
Ostróżki szaleją




A Jasmina zaliczyła glebę przy Obsidian
____________________
Beata - Marzenia i plany vs. rzeczywistość ####
butterfly 21:06, 14 cze 2014


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 3765
tej nigdy dość...



____________________
Beata - Marzenia i plany vs. rzeczywistość ####
butterfly 21:10, 14 cze 2014


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 3765
Dostałam w tamtym roku od MałejMi jeżówki - pierwsza zakwitła a ile jeszcze pąków...



I doniczkowe - bo to przecież tez ich czas


____________________
Beata - Marzenia i plany vs. rzeczywistość ####
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies