Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Marzenia i plany vs. rzeczywistość

Pokaż wątki Pokaż posty

Marzenia i plany vs. rzeczywistość

butterfly 12:14, 12 sie 2015


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 3765
jula81 , jak będę w domu zmierze, ale jak zobaczyłam zdjęcia z poprzedniego roku to dużo urosły
Marga , tak to miskanty Morning Light
Rench ,nic nie zauważyłam, mam je dopiero niecałe dwa miesiące
____________________
Beata - Marzenia i plany vs. rzeczywistość ####
jula81 14:30, 12 sie 2015


Dołączył: 23 maj 2014
Posty: 769
Beata mi chodzi o patyk do miejsca szczepienia jaki długi, bo z miejsca szczepienia dużo urosły bo pamiętam je jak sadziłaś . U mnie pod milorzebem posadzone red barony.
Kupiłam go w Giedlarowej, nie mieli wtedy wyboru bo same niskie tylko a w tym roku to mają dość wysokie .Danusia polecała mi na wysokość nie mniej jak 1.80M nawet .no ale cóż-nie posadzilam wyższego jak 1.20M.
A twoje to takie też nie za wysokie kiedy trawa jest wyższa.
____________________
** I co dalej w moim ogrodzie ? ** Wizytówka - Mały ogród Julki * Julka
Zielona 15:49, 12 sie 2015


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 5717
Beatka, skoro rozplenice odpadają, to pod limki posadziłabym coś bordowego. Może te żurawki, które masz na froncie? Miałabyś darmowy materiał
butterfly 20:14, 12 sie 2015


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 3765
jula, pomerdałam coś bo druga część dotyczyła miskantów tak to jest jak się z tel. pisze
Zmierzyłam i miłorzęby mam szczepione na wys 100cm, a miskanty dochodzą już do 160

Marta, żurawki odpadają również. Mam je już na obrzerzu tej rabaty, troszke dalej, o zielonych liściach ale kwitną na czerwono.
To musi byc coś posredniego wysokocią.
Ostatnio pomyslałam o bergeni - nada się
____________________
Beata - Marzenia i plany vs. rzeczywistość ####
Zielona 21:27, 12 sie 2015


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 5717
Nada się! Inna faktura liścia, wiosna kwiat. U mnie rosną w drugiej części ogrodu, bez nawadniania i jako jedne z niewielu roślin radzą sobie doskonale.

A wiesz... jakiś czas temu widziałam bordowe bergenie!
Madzenka 09:44, 14 sie 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
leon60 napisał(a)
W ogrodzie jak zawsze perfecto a pod limki rozplenice jak nie masz blisko, mnie ten zestaw zachwyca


Miałam to samo napisac. Ja mam przed limkami seslerię a za nią laurowisnie. Możesz pomysleć o otto luycken jesli chcesz cos zimozielonego. Powinna u Ciebie wytrzymać, bo zwykle macie sporo sniegu. Dla mnie hortensje i roze musza miec zasłoniete nogi, więc trawki musowe. Żurawki za niskie.
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
victoriagos 13:31, 14 sie 2015

Dołączył: 22 maj 2013
Posty: 455
UUUUU i po co ja tu znowu przyszłam
broda boli, zęby zbieram do garsteczki - dentysta ma znowu robotę

no zestawienie czosnków i przegozana boskie, i jeszcze hakone
powiedz co TY robisz że masz takie ładne jarzmianki, ja mam chyba pecha
jedną zareklamowałam że niechce się obudzić, ale drugiej reklamacji już nieuznali

a i jseszcze interesuje mnie ten złocien bordowy - cudo, ja mam bielaski, takiego nie widziałam, a chętnie bym wysiała

Hakone moja taka jakaś mikra fakt dopiero sezon u mnie, podobno trzeba poczekać żeby pokazała co umie- więc czekam, ale fiolet/bordo zórawek nie mogę w okolicy dostać - muszą być "macane" - wiem co biorę
więc nadal wzdycham do Twojego zestawienia , ehhhhh


____________________
Siejsko czarodziejsko
butterfly 21:15, 17 sie 2015


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 3765
Madzenka, będa bergenie, to już postanowione. Za chwile załączę zdjecia żeby lepiej zobrazować.

victoriagos, dziekuje za komplimenta
do czosnków i przegorzanów w przyszłym roku dołaczy perowskia bo w tym jeszcze mała.
hacone mam olbrzymie, fakt, nie wiem dlaczego za chwile zdjecia
jarzmankom też nic nie robię, aktualnie ściachane , mnóstwo nasion wysypało się... na wiosne będę miała co robic...
złocień kupiony jako ciekawostka w Wojsławicach rok temu. Podoba mi sie jego kolor, szkoda ze nie powtarza kwitnienia...
____________________
Beata - Marzenia i plany vs. rzeczywistość ####
butterfly 21:21, 17 sie 2015


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 3765
Net dziś strajkuje....
____________________
Beata - Marzenia i plany vs. rzeczywistość ####
butterfly 21:48, 17 sie 2015


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 3765


Tu widac miejsce na bergenie - rozplenica (27 szt !) z rozchodnikami bedzie za Red Baronem (tam, gdzie porozrzucane doniczki... )

____________________
Beata - Marzenia i plany vs. rzeczywistość ####
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies