Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Marzenia i plany vs. rzeczywistość

Pokaż wątki Pokaż posty

Marzenia i plany vs. rzeczywistość

martaibartek 08:55, 11 cze 2016


Dołączył: 04 sie 2012
Posty: 1140
Cudownie. Róże zachwycające. Już kilka razy wracam i oglądam te same fotki. Zakochałam się w twoich zestawieniach...
____________________
inag 00:42, 12 cze 2016


Dołączył: 09 kwi 2013
Posty: 6357
Wiem, że się zbłaźnię pytaniem bo ostatnio wszyscy lub prawie wszyscy jak zauważyłam żyją seslerią a ja jestem w tym temacie zielona ale co to dokładnie jest za odmiana z tą szałwią? Jesienna?
Leżymy sobie w łóżku z eMem i on na moim laptopie zobaczył Twoją rabatę. Orzekł, ze nic go to nie obchodzi ale chce mieć coś takiego samego
butterfly napisał(a)
Tuż przed burzą

____________________
Ilona - Na Łowieckiej *** Wizytówka
Kuba 07:15, 12 cze 2016


Dołączył: 27 gru 2013
Posty: 7920
nie dziwię się że ta rabata zachwyciła
____________________
Ewa Czasem słońce czasem deszcz
butterfly 15:25, 12 cze 2016


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 3765
Tess, marikeny rosna w odległosci 1m od siebie.
Tak, to jesienna zakrywa liscie i łodygi tulipanów

inag, tak, to s. jesienna. Takie było załozenie jak zobaczyłam inspirację Pieta Outdolfa.
Tak w ogóle to zakochałam sie w sesleriach - mam jesienną, skalną heufleriane i zaproszę jeszcze do ogrodu sedleriana. Ograniczam wrazliwe gatunki


Pozostałym zbiorowo dziękuje - na prawdę chciałabym pokazywac więcej fotek ale musze dbac troche o wasze estetyczne doznania... nie wyrabiam ostatnio z chwastami... czy ktos zauważył ze dawno nie bylo zdjęć frontowej ?
pełno tam chwastów, The Beatles do wymiany, zurawki po ataku opuchlaków w opłakanym stanie...

Różanko-bylinówka tez jeszcze nie skończona... ale jakoś ciśnienia nie mam że to juz-zaraz-natychmiast ma byc gotowe...
czy to się nazywa dojrzałość ogrodowa? w pewnym sensie chyba tak
____________________
Beata - Marzenia i plany vs. rzeczywistość ####
lindsay80 11:50, 13 cze 2016


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
szałwia z seslerią zapiera dech - udało się osiągnąć piękny efekt!
____________________
Tu ma być ogród :)
inag 00:03, 14 cze 2016


Dołączył: 09 kwi 2013
Posty: 6357
Sorry, ale ja jeszcze pomędzę Ci Jeżeli mogłabyś mi powiedzieć:
Czy ona ma przez cały czas taki kolor? Jak wygląda w zimie? Szybko rusza? I naprawdę nie ma ryzyka wymarznięcia? Jaka jest wysoka?
Ufff, nie krzycz tylko za tyle pytań
____________________
Ilona - Na Łowieckiej *** Wizytówka
nawigatorka 07:31, 14 cze 2016


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
inag napisał(a)
Wiem, że się zbłaźnię pytaniem bo ostatnio wszyscy lub prawie wszyscy jak zauważyłam żyją seslerią a ja jestem w tym temacie zielona ale co to dokładnie jest za odmiana z tą szałwią? Jesienna?
Leżymy sobie w łóżku z eMem i on na moim laptopie zobaczył Twoją rabatę. Orzekł, ze nic go to nie obchodzi ale chce mieć coś takiego samego

haha tylko spełniać takie zachcianki M
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
Sonka 07:32, 14 cze 2016


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2247
Róże zamówione, po dwie sztuki, czekam na dostawę. Mam tylko wątpliwości i nie wiem w jakiej odległości je od siebie posadzić. Wczoraj byłam w casto i były też ładne niskie i wysokie szałwie ale jeszcze zaczekam z ich kupnem.

Róże u Ciebie rośną i kwitną zabójczo. W jakiej ziemii u Ciebie rosną?
i w jakiej odległości od siebie R in B i Angela? Wybacz, że tak męczę.
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
butterfly 09:43, 14 cze 2016


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 3765
inag , odpowiem po poludniu-wieczorem razem ze zdjęciami porównawczych

Sonka wszystkie swoje róże staram się sadzić nie bliżej niz 1 m od siebie. Te też tak rosną.
Będziesz zadowolona z nich ,ja wczoraj z pół godziny się na nie gapilam
Jakie planujesz do nich byliny? Bo mam miejsce żeby coś jeszcze dosadzic
____________________
Beata - Marzenia i plany vs. rzeczywistość ####
Sonka 11:44, 14 cze 2016


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2247
Z pewnością będzie to szałwia, myślę o ostróżkach w plecach R, obwódka będzie z cyprysików Sungold, bo już tam rosną.Kupiłam wczoraj ciemną Gaurę, myślę, że też by dobrze współgrała, jest wysoka z metr chyba, ma piękne ciemne pędy i lekkie ciemno różowe motylki na nich.Mam na uwadze białą gipsówkę jako dodatek do róż. Mam tam dwie cisowe kule i jeden stożek z bukszpanu oraz sosnę na pniu- Gold Winter czy Globe do przesadzenia. Sosna znajdzie inne miejsce, ale chciałabym wykorzystać kule i stożki sporych rozmiarów. Kul cisowych mam dwie duże, jedną małą, stożki po jednym z cisów i bukszpanu. Nie mam pomysłu, ta rabata jest przy wejściu chciałabym by była reprezentacyjna, na razie jest najbrzydsza z moich wszystkich, miejsca nie brakuje. Zrobię zdjęcia, jak wstawię to Cię poproszę o zerknięcie, ok? Masz takie fajne zestawienia, kolory, kształty. Cisy z przodu w bylinach to mistrzostwo, brzozy w zestawieniach również,śliwy na kamieniach z lawendą, wszystko u Ciebie gra. Jak w opolskim amfiteatrze w czerwcu.
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies