Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Czasem słońce czasem deszcz

Pokaż wątki Pokaż posty

Czasem słońce czasem deszcz

Kuba 12:38, 27 lut 2015


Dołączył: 27 gru 2013
Posty: 7920
Witam się ze wszystkimi tytułem filmu którego chyba nawet nigdy nie oglądałam, ale jakoś tak mi się kojarzy z moim ogrodem i to nie tylko w sensie dosłownym, ale i metaforycznym. Związane są z nim moje wzloty i upadki, chwile radości i zwątpienia. Uczy mnie pokory i cierpliwości, ale i dostarcza satysfakcji.

Ogódek jest młody, założony dopiero w 2014 r. na podstawie projektu Danusi. Jednak w trakcie realizacji kilka rzeczy poszło nie tak jak powinno, kilku roślin jeszcze nie udało mi kupić (ach te cisy), no i ciągle jeszcze nie umiem robić dobrych zdjęć- ale postaram się nauczyć.
Na przywitanie kilka fotek z ub. roku, bo na razie ogród wygląda buro




Pozdrawiam gorąco
____________________
Ewa Czasem słońce czasem deszcz
Efffa 12:44, 27 lut 2015


Dołączył: 11 cze 2014
Posty: 3530
Witam Cię Ewa, fajny ogród. Ale miałaś szczęście, że Danusia Ci projektowała. Życzę dalszej realizacji planów. Mogę zapytać co poszło nie tak w realizacji?, bo wspomniałaś o tym!
____________________
Ewelina Odcienie zieleni 2
Gardenarium 12:46, 27 lut 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wcale nie tak buro, przypomniałam sobie projektowanie dla ciebie i to przejście po płytach łamanych w stronę huśtawki, zrobiłaś to?

Ciekawa jestem.

To spory ogród więc roślin też sporo, a one kosztują, czasem nie ma na duże, drogie okazy, to trzeba się posiłkować mniejszymi. Ale to przecież urośnie. Zobaczysz jak będzie wyglądać wszystko jesienią. Martwi mnie tylko szmata bo ją widzę.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Karol99 13:08, 27 lut 2015


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Witaj. Bardzo ładnie u Ciebie. Pozdrawiam.
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
BASIA8 13:12, 27 lut 2015


Dołączył: 21 sty 2013
Posty: 4630
Witamy witamy na ogrodowisku pięknie się u Ciebie zapowiada i nie jest buro - więcej zdjęć chcemy. Szmatę wywal - posłuchaj Szefowej - jej słowa to wielka mądrość.
Pozdrawiam weekendowo.
P.S. Będę zaglądała.
____________________
Basia- W Dolinie Muminków ***
Kuba 13:14, 27 lut 2015


Dołączył: 27 gru 2013
Posty: 7920
Efffa napisał(a)
Witam Cię Ewa, fajny ogród. Ale miałaś szczęście, że Danusia Ci projektowała. Życzę dalszej realizacji planów. Mogę zapytać co poszło nie tak w realizacji?, bo wspomniałaś o tym!



Dziękuję za odwiedziny. To co poszło nie tak w trakcie realizacji właśnie widać na zdjęciach, m.in. ta mata- miałam wszystkich przeciwko sobie i mata została położona , dopiero w praktyce wyszło że i tak nie chroni przed chwastami, na szczęście mąż sam przyznał rację i zapowiedział jej ściąganie.
____________________
Ewa Czasem słońce czasem deszcz
Kuba 13:20, 27 lut 2015


Dołączył: 27 gru 2013
Posty: 7920
Gardenarium napisał(a)
Wcale nie tak buro, przypomniałam sobie projektowanie dla ciebie i to przejście po płytach łamanych w stronę huśtawki, zrobiłaś to?

Ciekawa jestem.

To spory ogród więc roślin też sporo, a one kosztują, czasem nie ma na duże, drogie okazy, to trzeba się posiłkować mniejszymi. Ale to przecież urośnie. Zobaczysz jak będzie wyglądać wszystko jesienią. Martwi mnie tylko szmata bo ją widzę.


No właśnie o macie już pisałam- jest do ściągnięcia, chociaż nie wykluczam że z rowu w ostatniej kolejności, bo trawa bardzo wypiera irgę, a pielęgnacja rowu nie jest prosta. Ale to już zadanie dla mnie na ten rok.
Płyty są, chociaż pamiętam jak walczyłam żeby ich nie było Nie są tak prosto położone jak na Twoich realizacjach, ale to właśnie odróżnia lokalne firmy zakładające ogrody od takiej jak Danusi (ale nie będę się o tym rozpisywać). Generalnie w tym roku daję sobie czas na robienie poprawek. Pozdrawiam gorąco.
____________________
Ewa Czasem słońce czasem deszcz
Malgosik 17:34, 27 lut 2015


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
Witaj

Może wrzucisz na początku wątku projekcik?
Będziemy mieli lepszy ogląd sytuacji.
____________________
Ogród na glinie
Kuba 07:38, 28 lut 2015


Dołączył: 27 gru 2013
Posty: 7920
Karol99, BASIA8, Malgosik- dziękuję że zajrzeliście, zaraz ja biegnę do Was.
Projekt wygląda z drubsza tak:



I jeszcze zdjęcie miejsca o które pytała Danusia:
____________________
Ewa Czasem słońce czasem deszcz
leon60 10:29, 28 lut 2015


Dołączył: 04 maj 2013
Posty: 20181
Kuba napisał(a)



Pięknie ! i projekt wspaniały
Jakie drzewa rosną przy ławce ?
____________________
Ola - Moja codzienność *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies