Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Lecę w kulki...

Pokaż wątki Pokaż posty

Lecę w kulki...

justi 16:08, 12 cze 2012


Dołączył: 29 maj 2011
Posty: 6263
I u mnie rzodkiewki takie kolosy.
Obejrzałam trochę zdjęć u Ciebie. Pięknie masz Aniu w ogrodzie. Po prostu cud miód.
____________________
Justyna - ogród w Alei Lipowej
anna_studio 19:44, 12 cze 2012


Dołączył: 07 kwi 2012
Posty: 3548
Witajcie
Diana, Motylla, Mira, Mira68, Baraga,Wieloszka, AniaK,Lena, Ana,Majkel,Nika, Irenka, Coli i Justi
w imieniu warzywniaka...dziękuję...
Zważywszy, że powstawał jako pierwszy...i z resztek kostki brukowej...to cieszę się, że Wam się podoba.Poza tym, to niechciana ''rabata'' mojego M, który na warzywnik nie chciał się zgodzić....,chyba, że obsadzę go tujami.......
Obiecałam mu, że tak to rozwiąże, że nie będzie go razić.......dlatego taki kształt i pomysł z truskawkami na obrzeżach..., żeby ładniej, ale i praktycznie...można prosto z trawnika.
Truskawki obsypane są niewielką warstwą kory...nigdzie tego nie widziałam i nie wiedziałam czy się sprawdzi....,jest ok, chyba im to nie przeszkadza...a są czyste!!!
My kiedyś mieliśmy małą plantację truskawek...i wiedziałam ile z nimi roboty, postanowiłam ulatwić sobie życie Gdyby to widziała moja babcia...
Mój M oswoił warzywniak, ba nawet mu zdjęcie zrobił...to które pokazałam to jego autorstwa
Ale o warzywa dba moja mama, ja tylko kupuję co zleci...nasiona, akcesoria...
Stosuje obornik suchy (wiem bo kupuję) i nasz kompost....zero chemi...
moja mama wykształcony rolnik nie chemik
____________________
Anna - Lecę w kulki oraz http://lecewkulkiwdomuiwogrodzie.blogspot.com/
anna_studio 19:46, 12 cze 2012


Dołączył: 07 kwi 2012
Posty: 3548
Lenko, po kratach pnie się jeżyna...
____________________
Anna - Lecę w kulki oraz http://lecewkulkiwdomuiwogrodzie.blogspot.com/
anna_studio 19:51, 12 cze 2012


Dołączył: 07 kwi 2012
Posty: 3548
AniaK napisał(a)
Oglądam i podziwiam i tak się zastanawiam czy nie masz problemu z chwastami na żwirze???
Myślałam, że jak u siebie wysypię to będzie ładnie i spokój z chwastami, oczywiście nie wyrastają te spod spodu(włóknina), ale sieją się na wierzchu, tragedia z ciągłym wyrywaniem.

Jak ty to robisz???


Chodzę i wyrywam....albo zlecam.... , ale tam gdzie grubo żwiru to rzadko........
____________________
Anna - Lecę w kulki oraz http://lecewkulkiwdomuiwogrodzie.blogspot.com/
anna_studio 19:55, 12 cze 2012


Dołączył: 07 kwi 2012
Posty: 3548
mira napisał(a)
Ania ten warzywnik rewelacja - no to ja już do Ciebie na podglądanie częstsze się zapisuję, a co jest wzdłuż warzywnika posadzone ? - chyba dokupię działki


Truskaweczki.....i poziomeczki......ja właśnie dokupiłam...,tu gdzie warzywniki i trawnik...to dokupione
było...gdyby nie ten kawałek ziemi.....to żegnajcie pomidoros...
____________________
Anna - Lecę w kulki oraz http://lecewkulkiwdomuiwogrodzie.blogspot.com/
AniaK 21:17, 12 cze 2012


Dołączył: 21 lip 2011
Posty: 1968
anna_studio napisał(a)

Oglądam i podziwiam i tak się zastanawiam czy nie masz problemu z chwastami na żwirze???
Myślałam, że jak u siebie wysypię to będzie ładnie i spokój z chwastami, oczywiście nie wyrastają te spod spodu(włóknina), ale sieją się na wierzchu, tragedia z ciągłym wyrywaniem.

Jak ty to robisz???


Chodzę i wyrywam....albo zlecam.... , ale tam gdzie grubo żwiru to rzadko........



Tak myślałam, choć miałam nadzieję, że może znasz cudowny sposób , ale też zauważyłam, że tam gdzie grubiej, to jakoś mniej tych chwastów.Tylko,że u mnie łąki prawie dookoła, to sieje się okropnie.U ciebie bardziej osłonięte.

Ale masz rację, najlepiej to zlecić.
____________________
Ania - Marzy mi się Siedlisko....
Madzenka 21:26, 12 cze 2012


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
A mój M chce warzywnik tylko mu ram drewnianych nie zrobił i masakara jakaś, wstyd w tę część ogrodu zaglądać...
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Matka 21:29, 12 cze 2012


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
OOO i takie ramy drewniane chcę na jesienjak M nie zrobi sama sobie skręcęmam taki plan 4/5 ram i jeszcze foliaczek an pomidorki-a najlepiej od Mikołaja szklarenkęa potem do ram oborniczek i na to prawdziwa czarna żyzna ziemia a nie ten piach co u mnie...brrr....
____________________
U Matki
mira68 06:23, 13 cze 2012


Dołączył: 28 paź 2011
Posty: 649
Podpisuję się spod grubej warstwy żwiru właściwie nic nie wyrasta tam gdzie żwiru jest cieniutko trzeba szkubać trawsko albo co tam wyrośnie
____________________
Mira - Pobojowisko czas zmian
anna_studio 18:01, 14 cze 2012


Dołączył: 07 kwi 2012
Posty: 3548
Witam
i pozdrawiam.....deszczowo


Ogrodek stoi w wodzie...
Po porze suchej...mamy porę deszczową... myślałam, że mieszkamy w klimacie umiarkowanym....,
a tu... podrównikowy...no coż... czekam na porę suchą
Nie mogę kupić nigdzie trzmielin szczepionych na pniu w kolorze srebrzysto zielonym, zjeździłam naprawdę sporo..., ciągle leje, a wczoraj stojąc w korku na światłach w drodze na wywiadówkę, babka...,notabene
bardzo miła...wjechała z dość dużym impetem w tyłek mojego autka...spiesząc się do tej samej szkoły na inny wywiad....
Byłam pewna, że przód samochodu też będę miala poturbowany..., jakże się ucieszyłam wychodząc z
auta...widząc,że poprzedni odjeżdża...

Pozdrawiam raz jeszcze...cieplutko...i zmykam...bom bardzo zajęta

____________________
Anna - Lecę w kulki oraz http://lecewkulkiwdomuiwogrodzie.blogspot.com/
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies