Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Usuwanie trawnika pod rabaty - przesadzanie trawnika

Pokaż wątki Pokaż posty

Usuwanie trawnika pod rabaty - przesadzanie trawnika

motylla 22:43, 10 kwi 2012


Dołączył: 15 mar 2012
Posty: 588
Martek napisał(a)
Zajrzałam bo patrzę Motyllo na twój awatar i jakbym sąsiadkę widziała Znam tylko kobietę z widzenia bardzo ją przypominasz

No proszę A myślałam, że taka unikalna jestem
Nie śmiej się Martuś z początkującej - zielonym do dołu było bardzo obrazowe
Danusiu - pedagog z Ciebie doskonały - nikt się nie czuje "głupi", każdemu tłumaczysz cierpliwie, z szacunkiem, co zauważyłam w wielu wątkach - za co bardzo dziękuję. Tworzysz atmosferę tak życzliwą i przyjazną, że niedziwne wcale, że skupiasz wokół siebie samych sympatycznych ludzi
____________________
Małgosia - Na okrągło
Sebek 23:51, 11 cze 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Kolejny przykład jak idealnie wyznaczyć rabaty żeby został idealny kant

Gardenarium napisał(a)
Nowe linie trawnika i rabat




____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Sebek 23:52, 11 cze 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Gardenarium napisał(a)
50 worków próchnicy wzbogaci glebę po całości na rabatach kwiatowych









____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Sebek 23:55, 11 cze 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Gardenarium napisał(a)
Jeździ i miesza











No i w tak przygotowanej ziemi śmiało można sadzić!
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
summer78 12:55, 27 lip 2012

Dołączył: 20 lip 2012
Posty: 10
Danusiu,
a poradź proszę czy można (no teoretycznie to wszystko można zrobić rabatę na trawniku, kiedy mam już założony system nawadniania, ustawione zraszacze itp.??
Gardenarium 14:51, 27 lip 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
To wszystko zależy co będzie rosło na tej rabacie.

Teoretycznie zraszacze nie powinny lać po rabatach, rabaty podlewamy linią kroplującą, a trawnik zraszaczami. Jednak powinno się przerobić nawadnianie.

Jeśli nie będą tam rosły róże, bukszpany czy wrzosowisko - ujdzie, ale nie jest to zgodnie ze sztuką. Poza tym krzewy na rabacie być może zasłonią i woda nie przeleci, a trawnik nie zostanie należycie podlany.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
iza_1611 11:19, 29 lip 2012


Dołączył: 24 lip 2012
Posty: 324
Danusiu dziękuję za lik do postu....Twoje zdjęcia i Sebastiana bardzo dużo mi pomogły
No i wyjaśnienia jak i co robić - dla początkujących takich jak ja to cenniejsze niż złoto

Dorcia pewnie też zajrzy i dowie się ciekawych rzeczy - dobrze, że przed zaczęciem prac

Ostatnio pisałam, ale coś mi zniknęło, więc powtórzę,
że zapisałam się 1 raz do forum i stworzyliście sobie przemiłą i uczynną grupę ludzi,
którzy mają jedną pasję i chętnie się dzielą radami z takimi początkującymi jak ja.
Dziękuję wam za to....

Ja np przez te kilka dni gdy odwiedzam forum (czyli codziennie ) dzowiedziałam się tyle rzeczy, że mam szansę nie poprełniać tyle błędów
jak np z tą agrowłókniną - nie mogę sobie tego wydarować do tej pory....SZOK!
____________________
Iza Już nie tylko trawnik :-)
Gardenarium 19:33, 29 lip 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Poczytaj jeszcze wątek Ogrodowe porażki http://www.ogrodowisko.pl/watek/1698-ogrodowe-porazki
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
MoniDomi 11:45, 23 lut 2014

Dołączył: 03 sie 2012
Posty: 34
Czy można o tej porze roku usuwać darń
Gardenarium 11:58, 23 lut 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jeśli pogoda i warunki glebowe sprzyjają takim pracom, to nie ma przeszkód.
Ziemia nie powinna być zmarznięta i nie powinno być błota.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies